Jump to content

2012 Bağış Kampanyası/Çeviri/Isaac'ın Kişisel Ricası

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Fundraising 2012/Translation/Isaac appeal and the translation is 100% complete.

Banner

  • Lütfen okuyun:
    Vikipedi editörü Isaac Kosgei'den
    Kişisel Bir Rica

Appeal

Vikipedi Editörü Isaac Kosgei'den

Bilgi herkes içindir hatta bu internet erişimi olmayanlar için de geçerli. Bugün, Kenya'daki çoğu okulda bilgisayar var. Fakat birçoğu; özellikle de ülkemin en uzak köşelerinde olanlar, hâlâ internetten yoksun.

Bir Vikipedi gönüllüsü olarak, benim en büyük katkım Vikipedi'nin çevrimdışı sürümünü dağıtmak oldu. Vikipedi'nin bu sürümünde sadece yazılar var ve bir genel ağ bağlantısı olmadan da çalışabiliyor.

Halk otobüsleri ve taksilerle seyahat edip, üzerimizde CD'ler, USB bellekler, bir dizüstü bilgisayar ve bir projektör ile arkadaşlarım ve ben; Kenya'nın her tarafındaki okulları ziyaret ediyoruz.

Vikipedi'yi okulların bilgisayarlarına yüklüyoruz ve öğretmenlere projeyi nasıl çalıştıracaklarını gösteriyoruz. Daha sonra Vikipedi'nin önemi hakkında konuşma yapıyor ve projektörü kullanarak onlara bir gösteri düzenliyoruz.

Öğretmenler bu projenin Kenya'da binlerce öğrencinin hayatını değiştirdiğini ve eğitim sistemlerinin bir devrim yaşadığını söylüyorlar. Öğrenciler her zaman çok heyecanlılar ve yaptıklarımız için bize minnettarlar.

Vikipedi'ye teşekkürler; ve uzun, tozlu otobüs yollarının ötesinde; şimdi bir öğrenci nesli dünyanın en büyük ansiklopedisine erişebiliyor. Bana göre bu, şimdiye kadar yaşadığım en güzel şey.

Vikipedi'ye bağışta bulunduğunuz zaman dünyayı değiştiriyorsunuz. Size kalbimin en derinlerinden teşekkür ediyorum.

Isaac Kosgei
İşletme öğrencisi ve Vikipedi gönüllüsü