Jump to content

Fundraising 2012/Translation/Ravan Appeal

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Fundraising 2012/Translation/Ravan Appeal and the translation is 92% complete.
Outdated translations are marked like this.

Medzi rozvojovým a rozvinutým svetom je priepasť. Netýka sa peňazí, netýka sa moci. Týka sa vedomostí.

Pokiaľ sledujete správy, viete o Arabskej jari. Pre mladých ľudí ako som ja a moji priatelia to bol začiatok novej éry. Ako dochádzalo k významným udalostiam, boli sme akoby posadnutý správami, sledovali sme ich sekundu po sekunde. Kontrolovali sme si naše telefóny, Facebook, Twitter.

A ja som písala na Wikipédiu. Milujem Wikipédiu, pretože je nezaujatá; je to najlepší zdroj čerstvých informácii z neutrálneho uhla pohľadu. Pozerala som CNN, Al Jazeeru, a BBC, hľadala som tie najdôveryhodnejšie zdroje. A potom som pridávala aktuality v reálnom čase.

Je to neuveriteľné. Poprvýkrát v histórii, mohli všetci vedieť čo sa stalo hneď ako sa to stalo. Mohli sme zdielať pravdu s ľudmi po celom svete.

Chceme svet, ktorý je otvorenejší, vzdelanejší, a slobodnejší. Chceme svet v ktorom sú vedomosti dostupné každému, kto ich hľadá.

Je čas aby sme zmenili svet. Pomôžeš?

Bio

Ravan je dvadsaťšesť-ročná inžinierka telekomunikácii.

Pochádza z Iraku ale žije v Ománe

Medzi jej záľuby patrí čítanie ,čítanie a ďalšie čítanie. Číta všetko, od novín až po romány. A keď sa dozvie niečo nové, napíše o tom na Arabskú Wikipédiu. Katalogizovala slávne diela Leonarda da Vinciho; napísala o každom zo 64 mesiacov Jupitera. Jej úsilie pomáha zväčšovať množstvo informácii dostupných v arabskom jazyku.