Робоча група з розвитку лідерства

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Leadership Development Working Group and the translation is 81% complete.
Outdated translations are marked like this.


1. Коротке резюме

Команда з розвитку спільноти Фонду Вікімедіа пропонує підтримати створення глобальної Робочої групи з розвитку лідерства, якою керуватиме спільнота. Мета такої робочої групи — консультування щодо роботи з розвитку лідерства, яку виконує Команда з розвитку спільноти, а також у короткостроковій перспективі — ширші ініціативи спільноти, доки Хартія руху та Глобальна рада, що зараз формується, не внесуть будь-які зміни. Станом на травень 2022 року група сформувалася і розпочала роботу. Перегляньте сторінку Робочої групи, щоб прочитати про її учасників, сторінку Оновлення, щоб стежити за їхніми обговореннями, і сторінку Взяти участь, аби дізнатися, як ви можете долучитися.

2. Детальний огляд

За результатами обговорення Стратегії руху, розвиток лідерства було визначено пріоритетом руху. Рекомендація «Інвестувати в навички та розвиток лідерства» вказує на те, що для досягнення успіху в розвитку лідерства наш рух потребує глобально-координованих і забезпечених ресурсами зусиль. Існує багато ідей щодо реалізації розвитку лідерства, зокрема було висловлено потребу в створенні інфраструктури.

Тимчасом як довгострокові підходи до цих питань може визначати Глобальна рада, Команда з розвитку спільноти та локальні групи у своїй роботі виграють від деяких з цих ключових ініціатив щодо інфраструктури, як-от створення:[1]

  1. Робочої групи під керівництвом спільноти. Така група зможе підтримати визначення ініціатив з розвитку лідерства, розташувати їх за пріоритетами, наглядати за виконанням та оцінювати їх
  2. Спільне визначення лідерства
  3. План розвитку лідерства

Команда з розвитку спільноти пропонує підтримати створення глобальної, керованої спільнотою, Робочої групи з розвитку лідерства (№ 1). Мета робочої групи — консультування щодо роботи з розвитку лідерства, яку виконує Команда з розвитку спільноти, а також обмін ідеями та рекомендаціями щодо ініціатив з лідерства у спільноті. Це, звичайно, залежить від потенційних змін, які можуть внести Хартія руху та Глобальна рада, що нині формується. Робоча група спочатку зосередиться на розбудові інфраструктури, зокрема на роботі зі спільнотами над визначенням лідерства (№ 2) та розробкою плану розвитку лідерства (№ 3). Після цього робоча група консультуватиме щодо ролі Команди з розвитку спільноти у реалізації плану розвитку лідерства та слугуватиме цінним (у міру потреби) ресурсом для зусиль спільноти на місцевому та глобальному рівні.

3. Часові рамки

Лютий 2022

Оголошення і збір відгуків щодо пропозиції Робочої групи з розвитку лідерства — 7–25 лютого 2022 року. Відгуки зібрано понад 13-ма мовами. Дивіться Підсумок щодо оголошення і збору відгуків.

Березень — квітень 2022 Набір учасників робочої групи.

Дякуємо всім, хто подав заявку! Строк подачі заявок на членство в Робочій групі з розвитку лідерства закінчився 10 квітня 2022 року. Збір заявок проводився через сторонній сервіс Google, який може застосувати щодо нього додаткові умови. Додаткова інформація щодо конфіденційності та обробки даних міститься в Положенні про конфіденційність.

Травень — червень 2022 Оголошено про створення робочої групи, й вона почала роботу.

Вперше група зібралася 2 червня 2022 року і планує збиратися щотижня. Ви можете переглянути перелік учасників робочої групи.

Група збиратиме відгуки від спільноти, щоб забезпечити врахування різних думок щодо її задумів та ухвалення рішень впродовж усього процесу. Докладнішу інформацію буде оголошено після того, як робоча група почне роботу. Щоб бути певним, що ви на зв'язку, додайте своє ім'я до розділу Підписатися на майбутні оновлення

Липень 2022–триває

The working group drafted a definition of leadership and prepared for a community feedback period. They also presented their work at Wikimania 2022 and planned for participation at future conferences. You can read more details about the group's work in the Updates page.

September – October 2022

The working group published the draft definition of leadership and invited feedback. The feedback period was September 15 – October 6, 2022. The working group reached out for feedback in 14 languages. Read the announcement (Meta-wiki; Diff) for information about the feedback period.

The working group is hosting 2 community calls on Saturday October 22 at 15 UTC and Saturday October 29 at 8 UTC. Sign up to attend one of the calls.

Посилання