Jump to content

Стратегія Руху/Рекомендації

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Movement Strategy/Recommendations and the translation is 89% complete.
Рекомендації Стратегії руху Вікімедіа 2030

10 Рекомендацій

У 2017 році був розроблений стратегічний напрямок, щоб спрямувати наш Рух у майбутнє: До 2030 року Вікімедіа стане основною інфраструктурою в екосистемі вільних знань, і кожен, хто поділяє наше бачення, зможе до нас приєднатися.

Упродовж двох років люди з усього Руху об'єдналися у відкритому партисипативному процесі, щоб обговорити, як ми можемо працювати над досягненням цього. Результатом є набір рекомендацій та базових принципів, які пропонують структурні й системні зміни, що дозволять нам створити майбутнє нашого Руху разом. Вони відкривають способи, в які ми можемо взяти якнайбільше від відкритих можливостей та зустріти виклики сьогодення і майбуття. Вони пропонують, як ми можемо докладати зусиль до справедливості знань та знань як послуги. Так щоб будь-хто — і ті, хто вже в Русі, і ті, хто хоче приєднатися — могли відігравати роль у зборі, поширенні й удоступненні вільних знань.

Рекомендації такі:

Підвищити сталість нашого руху Інвестувати у розвиток навичок та лідерства
Покращити досвід користування Керувати внутрішніми знаннями
Забезпечити безпеку та інклюзію Визначити теми впливу
Забезпечити справедливість у прийнятті рішень Впроваджувати нововведення у вільних знаннях
Координувати зацікавлені сторони Оцінювати, ітерувати й адаптувати

Понад 40 ініціатив

Visual presentation of the initiatives.

Each Recommendation is further broken down into what we call “Initiatives”. These are more detailed areas of work we need to engage in together across the Movement. Some of this work needs to be coordinated. Some of it needs to happen in localized contexts. All of it requires people working together. So, join us! To dive deeper into the Initiatives, please click here.

Як читати рекомендації

На наступних сторінках ви знайдете фінальну версію документа про стратегію Руху, що складається з 10 рекомендацій змін, 10 настановчих принципів, а також картини змін, яка описує, які ці рекомендації поєднуються і як вони мають, які одне ціле, допомогти нам рухатися згідно зі стратегічним напрямком. Також є глосарій ключових термінів та підсумки документу. Перегляньте журнал змін, щоб побачити, що змінилося у фінальній версії порівняно з попередньою версією рекомендацій.

У структурі рекомендацій є розділи «Що», «Зміни й дії» та «Обґрунтування». «Що» — це визначена потреба або бажаний стратегічний фокус. «Зміни й дії» представляють ті наслідки й результати, які слід розробити, щоб досягти «Що». А «Обґрунтування» містить підґрунтя та деяке пояснення причин, чому зміни й дії необхідні нам, щоб рухатися згідно зі Стратегічним напрямком 2030. Ці рекомендації взаємопов'язані й підтримують одна одну. Порядок, у якому вони подані, не означає якоїсь важливості чи пріоритету.

Рекомендації створені Рухом

Increase the Sustainability of Our MovementImprove User ExperienceProvide for Safety and InclusionEnsure Equity in Decision-makingCoordinate Across StakeholdersInvest in Skills and Leadership DevelopmentManage Internal KnowledgeIdentify Topics for ImpactInnovate in Free KnowledgeEvaluate, Iterate, and Adapt

Цей вміст розроблено за час майже дворічного процесу близько 100 вікімедійцями з усього світу, серед яких волонтери, працівники та члени правління афіліатів і Фонду Вікімедіа, представники організацій-союзників. Його відшліфовували в обговореннях онлайн і наживо з вікімедійцями, які ділилися своїми думками щодо кожної наступної чернетки. Це справді були всерухові, спільні зусилля. Дізнайтеся більше про те, хто зробили свій внесок до створення цього вмісту.

Хочете ознайомитися з цим вмістом в іншому форматі?

Ми створили декілька різних способів, як можна почитати, послухати або дізнатися про ці рекомендації:

Diversity working group member and writing group member Marc Miquel-Ribé has also shared his insights into how the recommendations were developed and the ideas that shaped them in this interview (in English).