Strategy/Wikimedia movement/2017/Cycle 2/he

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia movement/2017/Cycle 2 and the translation is 100% complete.
תאריכים מעודכנים
מעגל 1 (העלאת נושאים) עיבוד מעגל 2 (דיון בנושאים) עיבוד מעגל 3 (התמקדות בתוכן מטעם הקולות החדשים;
ניסוח טיוטה של הכיוון האסטרטגי)
שיתוף וגיבוש אישור השלב השני
14 במרץ - 18 באפריל 18 באפריל - 5 במאי 11 במאי - 12 ביוני 12 ביוני - 30 ביוני יולי אוגוסט וספטמבר אוקטובר סוף 2017 - 2018

צעד ראשון: קראו את כל 5 הנושאים

קהילה רחבה ומשגשגת

עד לשנת 2030, תרבות המתנדבים של ויקימדיה תהיה מהנה, מתגמלת, ומסבירת פנים הן כלפי עורכים ותיקים, והן כלפי עורכים חדשים. אנו נקדם בברכה מתנדבים חדשים לתנועה שלנו, ונדריך אותם על מנת להבטיח שהם יזכו בחוויה טובה, וימשיכו להתנדב במסגרת הפרויקטים. אנשים ממגוון רקעים שונים ירגישו כחלק ממערכת משולבת של קבוצות וארגונים ייחודיים, אשר מחזקים את קשריהם זה עם זה. כתוצאה מכך, התנועה שלנו תגדל הן בהיקף והן באופי, כאשר במקביל, הפרויקטים שלנו יפרחו כתוצאה מהקהילה המשגשגת שאנו מטפחים יחד.

העידן הטכנולוגי

עד לשנת 2030, תנועת ויקימדיה תשתף פעולה עם מכונות בעלות כושר למידה על מנת לעזור למתנדבים שלנו להיות הרבה יותר יצירתיים ופרודוקטיביים. אנו נשתמש בכושר חיזוי ובעיצוב על מנת להפוך את הידע לנגיש יותר וקל לשימוש באמצעות ממשקים מתוחכמים וידידותיים חדשים. המתנדבים יעשו שימוש בכלי תרגום על מנת להעמיק את האיכות והכמות של התוכן בשפות נוספות - בקצב וברמה מוגברים. אנחנו נציג ידע בפורמטים מובנים ואינטראקטיביים, המשפרים ומשקפים את האופן שבו אנשים לומדים ועורכים - מעבר לדפדפן האינטרנט, לאפליקציה ולפורמט האנציקלופדי. אנו נאמץ חדשנות טכנולוגית כאמצעי היעיל ביותר לקראת הגשמת החזון שלנו.

תנועה גלובלית אמיתית

תנועת ויקימדיה תפנה את תשומת הלב למקומות בעולם שלא זכו להצלחה במהלך 15 השנים האחרונות. אנו נרחיב את המודעות של ויקימדיה, ונהפוך אותה לשימושית יותר לאנשים. אנו נתגבר על המחסומים בדרך לידע נגיש, כך שיותר אנשים יוכלו להשתתף ולשתף באופן חופשי בפרויקטי ויקימדיה. אנו נתמוך בקהילות בחלקים לא מפותחים של העולם, וניצור מקום עבור סוגים חדשים של עריכות וציטוטים אשר משתלבים במסורות הידע הגלובליות. עד שנת 2030, נהפוך לתנועה גלובלית אמיתית.

מקור הידע האמין ביותר

עד לשנת 2030, הפרויקטים של ויקימדיה ייחשבו למקור הידע המהימן, האיכותי, הניטרלי והעדכני ביותר בעולם. אנו נשמור על הדיוק והמהימנות של התוכן שלנו באמצעות אימוץ מקורות משניים איכותיים, ותמיכה בקיומם של מקורות מהימנים בחברה. אנו נשפר את ההבנה הציבורית ביחס לתהליכים שמבטיחים את המהימנות של ויקימדיה, ואנו נזמין מומחים להצטרף אלינו ולשתף את הידע שלהם. אנו נציג את המידע הרלוונטי ביותר לאנשים, מתי והיכן שהם זקוקים לו. אנו נרחיב את עומק הידע הקיים, תוך שמירה על הסטנדרטים שלנו ביחס לידע אמין, ניטרלי ומקיף.

השתלבות במערך הידע הגלובלי

עד לשנת 2030, תנועת ויקימדיה תשפר בצורה דרמטית את האיכות, הגיוון והזמינות הגלובלית של הידע החופשי, על ידי עבודה עם מוסדות וארגונים מגוונים המשתפים פעולה למען ידע חופשי לכל. התוכן של ויקימדיה, הטכנולוגיה והקהילות ישתלבו בתחום הלמידה הפורמלית והבלתי-פורמלית ברחבי העולם, בשיתוף עם המוסדות המובילים בעולם בתחום החינוך, האמנויות, הבידור, החברה האזרחית, הממשלה, המדע והטכנולוגיה. באמצעות שותפויות אסטרטגיות ברחבי התנועה שלנו, אנו נבנה דור חדש ומגוון של ספקי וצרכני ידע, אשר ייצור ויתחזק גוף הולך וגדל של ידע נגיש צורה חופשית. אנו נהפוך את ויקימדיה לחלק בלתי נפרד ממערך הידע הגלובלי.

צעד שני: החליטו באילו מהנושאים אתם מעוניינים לקחת חלק בדיון

אנו מבינים שייתכן שלא יהיה לכם זמן או עניין לתרום לכל הנושאים. אנו מברכים על כל סוג של הערה שתהיו מעוניינים להשאיר. אנו מעודדים אתכם להגיב על נושאים רבים ככל שתרצו, ולהתמקד באותן השאלות שאתם מוצאים מעניינות במיוחד. כל ההערות ייכללו בניתוח ובעיבוד הסופי של הממצאים.

ההערות שלכם יכולות להיות משהו פשוט, כמו להגיד איך הפעילות הספציפית שלכם שלכם תשתנה אם נלך בכיוון מסוים - מה תפסיקו או תתחילו לעשות. ההערות שלכם יכולות להיות גם משהו מעורר מחשבה, כמו העלאת סימן שאלה לגבי החשיבות של נושא מסוים.

אם יש לכם משהו להוסיף - אנחנו רוצים לשמוע מהו!

צעד שלישי: בחרו היכן אתם מעוניינים לדון

  1. על גבי מטא-ויקי: לחצו על אחד מהנושאים למעלה על מנת לעבור לדף הנושא/דף הדיון

צעד רביעי: קבוצות מאורגנות בלבד

  1. סכמו את עיקרי הדיון לפי נושא ומספר שאלה
  2. פרסמו את הסיכום בדף זה על מנת שהסיכום שלכם ייכלל בתהליך