Jump to content

Стратегія/Рух Вікімедіа/2017/Організуйте/Роль Координатора дискусії

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia movement/2017/Organize/Discussion Coordinator Role and the translation is 100% complete.

Див. список аутрічу, щоб отримати інформацію про те, хто вже записався як Координатор дискусії для своєї групи.

Зареєструйтеся як Координатор дискусії й приготуйтеся до спілкування

Щоб забезпечити, що такі дискусії є змістовними й заохочують до участі широке коло співрозмовників, ми шукаємо волонтерів-Координаторів дискусії серед усіх оранізованих груп. Це можуть бути члени цих груп або інші ентузіасти, які би хотіли координувати такі дискусії. Координатори наглядають за ходом дискусії, але можуть делегувати окремі задачі (наприклад, проводити персональні дискусійні сесії, нотувати моменти розмов, або підсумовувати основні моменти) іншим волонтерам, які для цього підходять. Зареєструйтеся в якості Координатора дискусії Пізніше Ви одержите запрошення до орієнтації (методичних матеріалів) як бути Координатором і контактні дані тих, до кого Ви можете звертатися з будя-якими запитаннями щодо процесу або дискусій.

Хто може бути Координатором дискусії?

Будь-хто може координувати дискусію. Ми запрошуємо організовані групи працювати з їх стейкхолдерами (співпробітниками, волонтерами та індивідуальних дописувачами), щоб координувати стільки дискусій, скільки їм хочеться. Ми просимо визначити принаймні одного Координатора від кожної організованої групи організувати та ініціювати обговорення (дискусії). Ми також запрошуємо активних членів спільноти координувати їх власні дискусії індивідуальних дописувачів. Типи дискусій можуть включати:

 • Трек A та трек B: організована група та її дописувачі-волонтери проводять спільну дискусію. Ми рекомендуємо, щоб Координатором дискусії був хтось з волонтерів організованої групи.
 • Лише трек A: організована група проводить дискусію (або декілька дискусій) зі своєю групою (наприклад, лише афілійований персонал та Рада директорів або лише члени певної групи користувачів). Кожна організована група призначає Координатора (-ів) дискусії для здійснення координації дискусії(-й) цієї групи.
 • Лише трек B: активні члени організованих груп або ширшої спільноти зголошуються стати Координаторами дискусії та проводять дискусії між індивідуальними дописувачами.

Що роблять Координатори дискусії?

Координатори дискусій відповідають за всі наведені нижче завдання з метою забезпечити організацію та початок дискусій, але можуть делегувати окремі завдання іншим волонтерам для підтримки:

 • Запрошують спільноту до участі у дискусії.
 • Заохочують учасників попередньо прочитати стратегічний брифінг, щоб забезпечити сильне, інформоване обговорення.
 • Проводять дискусію з використанням керівництва по дискусії. (Ви можете запросити волонтерів допомогти при проведенні дискусій з особистою присутністю. Допоміжні ролі можуть включати: фасилітатор (помічник, який допомагає у дискусії), хронометрист і той, хто занотовує дискусію.)
 • Розміщують нотатки за результатами обговорення своєю місцевою мовою у своєму місцевому проекті чи платформі, де відбувається дискусія.
 • Узагальнюють основні питання дискусії.
  • Розміщують узагальнення своєю місцевою мовою у своєму місцевому проекті чи платформі, де відбувається дискусія.
  • Розміщують узагальнення англійською мовою з використанням Форми. Якщо Ви масі не можете перекласти або знайти волонтера, який може, розмістіть узагальнення рідною мовою, а мовний помічник або волонтер перекладе його для Вас.

Яка підтримка буде доступна Координаторам дискусії?

Команда підтримки дискусій:

Ми будемо Вам допомагати. Коли Ви зареєструєтесь для координації обговорення, Ви отримаєте:

 • запрошення до орієнтації (навчання) Координатора дискусії, що надасть більше інформації та методичної допомоги щодо цієї ролі
 • контактну інформацію людини, до якої Ви можете звертались з будь-якими питаннями про процес дискусій

Мовна підтримка:

Оскільки дуже важливо почути кожного, у нас буде до 17 мовних спеціалістів та 3 помічники Мета-Вікі, щоб:

 • допомогти перекласти узагальнення дискусії з місцевих мов на англійську та розміщує його на Меті
 • допомогти перекласти узагальнення інших дискусій на Меті з англійської на місцеві мови, щоб Координатори дискусії cмогли поділитися ним зі своїми дискусійними групами (це дозволить їм побачити, що обговорюють люди іншими мовами)
 • моніторити дискусії та допомагати Track Lead, допоміжному персоналу та ключовій команді стратегії відповідати на окремі вдумливі та популярні коментарі
 • надавати іншу підтримку з перекладу за потреби

Чи можуть Координатори дискусій брати участь у дискусіях?

Так, звичайно. Але не дозволяйте Вашим власним поглядам сильно спрямовувати обговорення або викривляти узагальнення результатів дискусії.

Якщо Ви виконуєте роль фасилітатора (направляєте дискусію), Вашим пріоритетом є допомога групі провести дискусію та забезпечити, щоб обговорення було належним чином зафіксовано. Тому Ви повинні ясно дати групі зрозуміти, коли Ви тимчасово полишаєте роль фасилітатора і висловлюєте думку як учасник.

Найкраще, якщо Координатор хоче бути більш активним учасником, він/вона просить когось іншого бути фасилітатором дискусії з особистою присутністю.

Як мені подати заявку на Координатора дискусії?

Якщо Ви хочете зголоситись на Координатора дискусії, запишіться тут. Це дасть нам знати, що Ви плануєте дискусію та дозволить краще підтримати Ваші зусилля.

Чи існують інші можливості допомогти з дискусією крім ролі Координатора дискусії?

Так! Хоча ми просимо, щоб лише один Координатор дискусії на одну дискусію з організованою групою або спільнотою відповідав за всі необхідні завдання, ми знаємо, що інші можуть захотіти допомогти з одним або декількома з завдань (наприклад, запросити інших до дискусії, занотовувати дискусію або допомогти перекласти узагальнення дискусій на або з Мети). Ми заохочуємо участь на будь-якому бажаному рівні (і впевнені, що Координатори також цінуватимуть додаткову підтримку). Ми також будемо заохочувати Координаторів дискусій або звернутись до їх мовних помічників у місцевому проекті або зв'язатись на вікі з їх місцевими або тематичними спільнотами, щоб всі зацікавлені допомогти могли з ними зв'язатись і запропонувати підтримку.