Jump to content

Ukrayna Kültürel Diplomasi Ayı 2022

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Ukraine's Cultural Diplomacy Month 2022 and the translation is 100% complete.

Ukraine's Cultural Diplomacy Month 2022

17 February – 17 March    

[Social media: #UCDMonth] · [Link here: ucdm.wikimedia.org.ua]    Ukrayna kültürünün Vikipedi'de kapladığı yeri geliştirmek için kurulan yazma etkinliğine hoş geldiniz!
  • Ne: Bu aktivite, Vikipedi'nin mümkün olduğunca çok sayıda dil formunda Ukrayna kültürü ve halkı hakkında makaleler oluşturmayı ve geliştirmeyi amaçlayan herkese açık bir yazı yarışmasıdır. Üzerinde çalışılması önerilen makalelerin listesi Ukrayna'daki yapının organizatörleri tarafından sağlandı. En aktif katılımcılar ödül alacaklardır.
  • Ne zaman: Katkılar"'00:01, 17 Şubat 2022 (UTC)"' ve "'23:59, 17 Mart 2022 (UTC)"' arasında yapılacaktır.
  • Nasıl: Yarışma basitçe 4 adımdan oluşuyor: Üstünde çalışacağınız maddeleri seçin → Çalışmalarınız için puan kazanın → Olabildiğince fazla puan kazanmayı hedefleyin → Katkılarınız için ödüllendirilin!
  • Kim: Herhangi bir wiki'de oluşturulmuş hesabı olan herhangi bir Vikipedist, Ukrayna kültürüyle ilgili makalelerin herhangi bir dilde yazılması ve / veya çevrilmesi konusunda işbirliğine yardımcı olabilir. Katılmak için Participants bölümüne kaydolmanız gerekir.
  • Neden: Yarışma Wikimedia Ukraine tarafından Ukrayna Enstitüsü ve Ukrayna Dışişleri Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenmektedir. Wikipedia'da pek çok konuyla ilgili makale eksik ve bu yarışma sayesinde Ukrayna halkı için önemli olan kültürel fenomenlerle ilgili makaleleri geliştirmeyi umuyoruz. Wikipedia'nın makalelerini ve Ukrayna kültürü etrafındaki kapsamını iyileştirmek, okuyucularımızın yüksek kaliteli bilgi bulmasını sağlamak için önemlidir.