Jump to content

Miesiąc ukraińskiej dyplomacji kulturalnej 2024

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Ukraine's Cultural Diplomacy Month 2024 and the translation is 100% complete.

Miesiąc ukraińskiej dyplomacji kulturalnej 2024  

[Media społecznościowe: #UCDMonth] • [Link tutaj: ucdm.wikimedia.org.ua]    Witamy w konkursie edycyjnym, który ma na celu poprawę opisania ukraińskiej kultury w Wikipedii!
  • Co to jest?: Jest to otwarty konkurs edycyjny, którego celem jest stworzenie oraz ulepszenie istniejących artykułów o kulturze i sławnych ludziach Ukrainy w jak największej liczbie wersji językowych Wikipedii. Lista proponowanych artykułów do napisania i edycji została opracowana przez organizatorów konkursu. Na zwycięzców czekają nagrody.
  • Kiedy?: Konkurs - wyzwanie edycyjne - trwa od 00:01, 1 marca 2024 (UTC) aż do 23:59, 31 marca 2024 (UTC).
  • Jak uczestniczyć?: Konkurs ma bardzo proste zasady. Żeby wziąć w nim udział, wystarczy przejść przez 4 kroki:Wybrać artykuły, nad którymi będziesz pracować → Zdobyć punkty za swoją pracę → Celować w jak największą liczbę punktów → Zdobyć nagrody za swój wkład!
  • Kto może uczestniczyć?: Każdy wikipedysta z założonym kontem użytkownika na dowolnej wiki może uczestniczyć. Aby wziąć udział w projekcie należy zarejestrować się w sekcji Uczestnicy.
  • Dlaczego?: Wikipedii brakuje artykułów na wiele tematów. Mamy nadzieję, że ten konkurs pomoże w ulepszeniu artykułów o kulturowych zjawiskach ważnych dla Ukraińców i Ukrainek dla zapewnienia czytelnikom i czytelniczkom Wikipedii dostępu do informacji najwyższej jakości. Konkurs organizowany jest przez Wikimedia Ukraina we współpracy z Instytutem Ukraińskim oraz ukraińskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych.