Ukrayna Kültürel Diplomasi Ayı 2024

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Ukraine's Cultural Diplomacy Month 2024 and the translation is 100% complete.

Ukraine's Cultural Diplomacy Month 2024  

[Social media: #UCDMonth] • [Link here: ucdm.wikimedia.org.ua]    "Wikipedia'da Ukrayna kültürünün kapsamını geliştirmek için düzenlenen yazı yarışmasına hoş geldiniz!"

"Nedir?": Bu, Wikipedia'nın mümkün olduğunca çok sayıda dil sürümünde Ukrayna kültürü ve halkı hakkında makale oluşturma ve geliştirmeyi amaçlayan bir yazı yarışmasıdır. Yarışma organizatörleri tarafından odaklanılması önerilen makalelerin listesi sağlanmıştır. En aktif katılımcılar ödül kazanacaktır.

  • Ne Zaman?: Yazma yarışması 00:01, 1 Mart 2024 (UTC) tarihinden 23:59, 31 Mart 2024 (UTC) tarihine kadar düzenlenecektir."

"Nasıl": Yarışma yapısı basittir, 4 adımdan oluşur:

Üzerinde çalışmak için makale seçin → Çalışmanız için puan kazanın → Mümkün olduğunca fazla puan kazanmayı hedefleyin → Katkılarınız için ödüller kazanın!

"Kim?": Herhangi bir wiki'de oluşturulmuş hesabı olan herhangi bir Vikipedi kullanıcı bu kampanyanın bir parçası olabilir. Katılmak için Katılımcılar bölümüne kaydolmanız gerekmektedir."

"Neden?": Bu yarışma sayesinde, Ukrayna halkı için önemli olan kültürel olgular hakkındaki makaleleri geliştirmeyi ve Wikipedia'da yüksek kaliteli bilgi sağlamayı umuyoruz. Yarışma, [Wikimedia Ukraine] tarafından [Ukrayna Enstitüsü] ve [Ukrayna Dışişleri Bakanlığı] işbirliğiyle düzenlenmektedir."