Jump to content

Стратегування/Рух Вікімедіа/2017/Процес/Передумови

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia movement/2017/Process/Premises and the translation is 100% complete.

Передумови

Як рух

  • Ми поділяємо бачення світу в якому кожна людина може вільно ділитись сумою всіх знань. Бачення; запропоновано Guillaume)
  • Ми прагнемо до досконалості. Цінностей; запропоновано Guillaume)
Значення

Зі стрибками, стрімголов, але й зі спотиканнями, фальстартуючи ми постійно шукаємо як покращити себе, наші проекти, наші спільноти, наш світ. З ініціативами, експериментуючи ми повторюємо наш шлях до перетворення світу на краще місце, на чудове місце. З цікавістю, покірно ми вчимось на своїх помилках та на наших успіхах. Ми зобов'язані мораллю розпоряджатись нашими ресурсами та надавати виняткові продукти та послуги.

  • Ми вітаємо та плекаємо наші відмінності. Цінностей; запропоновано Guillaume)
Значення

Сума всіх знань для кожної людини — ми не можемо цього досягнути лишаючи когось осторонь. Наше бачення це більше ніж забезпечити загальний доступ до всіх форм знань. Це створити інклюзивну культуру. Це запросити інших приєднатись до нас і процвітати з нами. Це обійняти людську різноманітність. Це сказати «Ми бачимо тебе, й ти один з нас».

Наші відмінності дорогоцінні — вони роблять нас розумнішими, сильнішими, скромнішими. Вони збалансовують наші упередження та слабкості. Вони відкривають наші розуми. У нас виходить найкраще коли ми розуміємо проблему з усіх її сторін.

Ми заохочуємо інших робити те, що ми не можемо й допомагаємо їм це звершити. Коли голоси відсутні, ігноровані чи змушені мовчати — ми їх шукаємо. Ми гостинні господарі, небайдужі сусіди та рівні союзники. Ми не боїмось відмінностей. Ми вітаємо їх з цікавістю, радістю й надією.

Значення

Співпраця не завжди мила. Іноді це зусилля. Працювати разом складно, але воно того варте. Ми це робимо бо це робить нас сильнішими. Ми вирішуємо проблеми краще коли разом. Для того щоб це працювало, кожен з нас має бути чесним, відповідальним та відкритим один перед одним.

Значення

Наші слова мають силу. Те, що ми кажемо має наслідки. Залучення до культурної розмови вимагає доброти, небайдужості, поваги, такту, співпереживання, довіри та безпеки. Це ключова річ для отримання, надання та сприйняття гарної інформації. Ми повинні створити простір, у якому люди почуваються в безпеці висловлювати себе та бути почутими. Це особливо стосується випадків коли ми незгодні. Якщо ми не розуміємо що інші відчувають, ми досі відкриті розумом до розуміння на основі чого вони це відчувають.

Ми прагнемо до співпереживання, ми приймаємо не менше ніж культурність.

Значення

Ми ведемось баченням кращого світу. Ми приймаємо величезний виклик. Ми глибоко шануємо те що було попереду й ми благовіємо перед роботою. Це дає нам надію. Це сповнює нас подиву.

Коли ми натхненні ми робимо дивовижну роботу.

  • Ми налаштовані на результати. (запропоновано Frank Schulenburg)
Значення

Ми прагнемо до впровадження позитивних змін. Саме тому ми зосередженні на досягненні результатів і на тому, щоб справити якийсь вплив. Взаємно вважаємо один одного відповідальними за підхід, налаштований на результати, і заохочуємо один одного до постійного визначення ефективності наших процесів і програм, щоб ми могли, за потреби, корегувати наш курс на ходу.

Зокрема, як учасники цього процесу:

  • Ми розуміємо що нам потрібно прийти до висновків впродовж циклів обговорення. (запропоновано Guillaume)
Значення

Кожен усередині та ззовні руху заохочується брати участь у цьому процесі з добрими намірами. Якщо хтось вирішує не брати участь у якомусь певному циклі обговорення, вони вітаються надати свої відгуки потім. Однак, їм може довестись прийняти результат обговорення в якому вони не взяли участь.

  • Ми визнаємо реальність ресурсів потрібних для здійснення того на чому ми погоджуємось. (запропоновано Guillaume)
Значення

Обговорення потребує як уяви так і відчуття реальності. Щоб почати їх реалізовувати напрям та цілі що з'являться вимагатимуть рішень та ресурсів. Не можна одночасно підтримувати наслідки та висловлюватись проти засобів їх досягнення.

  • Ми розробляємо спільну стратегію для руху Вікімедіа як цілого. (proposed by MichaelMaggs)
Значення

Рух Вікімедіа утворений з великого й розмаїтого набору організацій, груп, спільнот та індивідів (включно з Фондом Вікімедіа, афіліатами, групами, редакторами, волонтерами, які працюють поза мережею, читачами тощо), і всі ми маємо перспективи, які між собою чимось відрізняються. Нашою метою тут є розробка спільної стратегії для руху як цілого, а не для якоїсь конкретної його частини.

  • Ми цінуємо наших читачів так само, як і наших редакторів. (запропоновано Libcub)
Значення

Нам потрібні дописувачі (редактори, розробники тощо), щоб залишитись релевантними. Тією ж мірою ми потребуємо й читачів — людей, які користуються контентом проектів ФВМ. Нам треба підживлювати обидві ці спільноти.