Jump to content

Wikimedia Foundation elections/2021/Voting/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/Voting and the translation is 94% complete.

Вибори завершились 31 серпня 2021. Голоси більше не приймаються.
Результати були оголошені 7 вересня 2021. Будь ласка, не вагайтеся залишати будь-які відгуки щодо виборів 2021 року на післявиборній сторінці.

Вибори Ради 2021
Головна сторінка
Кандидати
Інформація про голосування
Система єдиного перехідного голосу
Результати
Обговорення
ЧаПи
Запитання
Організація
Переклад
Документація
Цей блок: перегляд · обг. · ред.

Вибори 2021 року до Ради повірених відбудуться з 18 серпня 2021 до 31 серпня 2021. Учасники спільноти Вікімедіа мають можливість обрати чотирьох кандидатів на трирічний термін. Ця сторінка містить інструкції, критерії права голосу виборців та FAQ для виборців.

Голосування

Якщо ви відповідаєте критеріям виборців:

 1. Прочитайте презентації кандидатів
 2. Перегляньте оцінку навичок, зроблену поточною Радою
 3. Вирішіть, яких кандидатів ви підтримуєте.
 4. Перейдіть на сторінку голосування SecurePoll.
 5. Виконуйте інструкції на тій сторінці.

Як проголосувати

Приклад інтерфейсу для голосування SecurePoll, який побачать виборці.

Нижче наведено деяку корисну інформацію, яка допоможе вашому голосуванню пройти гладко. Будь ласка, уважно прочитайте цей розділ перед тим, як голосувати.

 • У цих виборах використовується методологія єдиного перехідного голосу. Пояснення процесу розрахунку можна знайти тут.
 • На сторінці голосування виборець побачить послідовність випадних вікон. Виборець оцінюватиме кандидатів від «Перевага 1» (найбільш бажана) до «Перевага 19» (найменш бажана).
 • Починаючи зверху, виборець почне ранжувати кандидатів за тим, наскільки бажаним є їхнє обрання. Кандидати, які для виборця є найменш бажаними, мають бути позначені внизу списку.
 • Виборець може припинити ранжувати кандидатів у будь-який момент виборчого процесу. Наприклад, з 19 кандидатів виборець може призначити рейтинг перших 6 та не робити цього для 13, що залишилися.
 • Кандидатам потрібно призначити рейтинг без пропусків номерів. Пропуск номерів буде помилкою. Наприклад:
Вибір один: Сюзен
Вибір два: (пропуск)
Вибір три: Джозеф
Це не дозволено. Вибір три не може бути доданий, якщо не додано вибору два.
 • Виборець не може ставити одного і того ж кандидата кілька разів. Якщо кілька разів визначити одного і того ж кандидата, це призведе до помилки.
Вибір один: Сюзен
Вибір два: Сюзен
Вибір три: Джозеф
Так не можна. Кандидату Сюзен рейтинг був виставлений двічі.
 • Людина може повторно голосувати у виборах. Це переписує її попереднє голосування. Так можна робити скільки заманеться.

Приклад голосування і найкращі практики

Виникли деякі запитання про голосування і те, як працює ранжування кандидатів. Ось коротке пояснення. Єдиний перехідний голос допомагає проранжувати переваги, так що ви можете своїм голосом продемонструвати більше одного вибору. Скористаймося кольорами футболок, щоб розглянути це на прикладі.

Ваш працедавець замовляє футболки для всіх працівників і вам треба вибрати колір футболки. Ваш працедавець замовить для всіх футболки двох кольорів. Вирішено, щоб усі могли проголосувати. Кольори футболок такі:

 • Жовтий
 • Синій
 • Помаранчевий
 • Зелений

Ви неймовірно любите синій колір! Зелений — ваш наступний улюблений колір. Жовтий може бути. Помаранчевий не годиться; ви не любите помаранчевий.

Ось як вам слід проголосувати:

 • Синій
 • Зелений
 • Жовтий

А от за помаранчевий вам узагалі не слід голосувати.

Ось чому

Синій — це колір футболки, який вам точно хочеться носити. Зелений — ваш наступний вибір, а з жовтою футболкою можна змиритися. Натомість оранжеву футболку ви активно не хочете.

Що станеться, якщо ви віддасте помаранчевій футболці свій голос:

Більша ймовірність, що вам доведеться вдягнути помаранчеву футболку.

Ось чому

Якщо інші люди проголосують і проранжують оранжеву футболку вище за синій, зелений чи жовтий колір, ваш голос може відійти помаранчевому кольору. Якщо ви не голосуєте за помаранчевий узагалі, то ваш голос і не перейде помаранчевому. Голосування за помаранчевий підвищує ваші шанси на те, що працедавець замовить помаранчеві футболки.

Як це стосується виборів до Ради повірених?

Голосуйте за кандидатів, яких ви хочете бачити у Раді, у тому порядку, в якому ви віддаєте їм перевагу. Не ранжуйте кандидатів, яких ви не хочете бачити в Раді. Вказуйте свою перевагу лише для кандидатів, яких ви хочете бачити у Раді Повірених Фонду Вікімедіа.

Тепер, коли ви це знаєте, хочете змінити свій голос? Без проблем. Виборці можуть голосувати знову і цей новий голос перезапише попередній.

Право голосу

Критерії права голосу визначаються Виборчою комісією. Зв'яжіться з Виборчою комісією електронною поштою board-elections@wikimedia.org до 27 серпня 2021, якщо ви не маєте змоги голосувати, але вважаєте, що ви повинні мати таку змогу на основі наведених критеріїв.

Редактори

Ви можете голосувати з будь-якого вашого власного облікового запису у вікі Вікімедіа. Можна голосувати лише раз, без огляду на те, скільки облікових записів у вас є. Щоб можна було голосувати, ваш обліковий запис повинен:

 • не бути заблокованим у більш ніж в одному проекті;
 • не бути ботом;
 • мати не менше 300 редагувань, зроблених до 5 липня 2021, сумарно у вікі Вікімедіа;
 • мати не менше 20 редагувань, зроблених між 5 січня та 5 липня 2021.

Для швидкої перевірки відповідності базовим критеріям права голосу редакторів можна використати інструмент AccountEligibility.

Розробники

Розробникам можна голосувати, якщо вони:

 • є адміністраторами серверів Вікімедіа з кореневим доступом
 • або зробили принаймні один змерджений коміт у будь-який вікімедійному репозиторії на Gerrit, між 5 січня 2021 року та 5 липня 2021 року.

Додаткові критерії

 • або зробили принаймні один змерджений коміт у будь-який репозиторій nonwmf-extensions або nonwmf-skins, між 5 січня 2021 року та 5 липня 2021 року.
 • або зробили принаймні один змерджений коміт у репозиторій будь-якого інструменту Вікімедіа (наприклад, magnustools) між 5 січня 2021 року та 5 липня 2021 року.
 • або зробили не менше 300 редагувань до 5 липня 2021 та 20 редагувань між 5 січня та 5 липня 2021 на Translatewiki.
 • або є підтримувачами/дописувачами будь-яких інструментів, ботів, користувацьких скриптів, додатків та модулів Lua у вікі Вікімедіа.
 • або були значно залучені у дизайн та/або процес розгляду технічних розробок, пов'язаних з Вікімедіа.

Примітка. Якщо ви відповідаєте основним критеріям, ви одразу можете голосувати. Через технічні обмеження SecurePoll, люди, які відповідають лише додатковим критеріям, можуть не мати прямої можливості голосувати, якщо тільки вони не відповідають іншим критеріям. Якщо ви вважаєте, що відповідаєте додатковим критеріям, будь ласка, напишіть на board-elections@wikimedia.org зі своїми аргументами щонайменше за чотири дні до кінця голосування, тобто до 27 серпня 2021. Якщо ви відповідаєте критеріям, ми додамо вас до списку виборців вручну, щоб ви могли проголосувати.

Працівники та підрядники Фонду Вікімедіа

Чинні працівники та підрядники Фонду Вікімедіа допускаються до голосування, якщо станом на 5 липня 2021 року вони працювали на Фонд.

Працівники та підрядники афіліатів руху Вікімедіа

Чинні працівники та підрядники регіонального відділення, тематичної організації чи групи користувачів Вікімедіа допускаються до голосування, якщо станом на 5 липня 2021 року вони працювали на відповідну організацію.

Члени Ради Вікімедіа, Консультативної ради та Комітету з розподілу коштів

Чинні та колишні члени Ради повірених, Консультативної ради та Комітету з розподілу коштів Фонду Вікімедіа допускаються до голосування.

Система єдиного перехідного голосу

Ця система голосування дозволяє виборцям здійснювати вибір кандидатів. Перевагою цього є те, що виборці можуть зробити свій вибір у порядку уподобань. Це допомагає чіткіше поділитися своїми уподобаннями, підтримати чи ні. Якщо ваш кандидат із найкращим вибором вже має достатньо голосів для відбору, ваш голос буде переміщено до вашого другого кандидата. Якщо ваш кандидат із найкращим вибором не переможе, ваш голос буде перенесено до другого кандидата. І так далі.

SecurePoll оновлено для цієї системи голосування. Конкретна використана система — система Міка з квотою Друпа.

FAQ з голосування

1. Як я можу перевірити свою відповідність критеріям права голосу?

Користувачі можуть застосувати інструмент AccountEligibility для перевірки допуску до виборів. Сторінка глобального облікового запису надає додаткову інформацію про кількість ваших редагувань та історію внеску.

2. Як встановлюються критерії права голосу?

Виборча комісія встановлює вимоги до права голосу до початку виборів.

3. Якщо виборець з правом голосу не може проголосувати

Ви можете отримати повідомлення: «Вибачте, ви не входите в список користувачів, допущених до голосування на цих виборах».

Рішення

 1. Упевніться, що Ви ввійшли до системи.
 2. Переконайтеся, що ви переходите голосувати з Мета-вікі; ви можете скористатися цим посиланням, щоб перейти на початкову сторінку голосування.
 3. Якщо ви розробник, співробітник Фонду Вікімедіа або член Консультативної ради, виборча комісія, можливо, не змогла визначити ваше ім'я користувача. Вам потрібно зв'язатися з board-elections@wikimedia.org, щоб вас було додано до списку виборців.
 4. Якщо ви все ще не можете проголосувати і вважаєте, що маєте право голосу, будь ласка, залиште повідомлення на сторінці обговорення виборів або зв'яжіться з виборчою комісією за адресою $selectionsemail. Відповідь має бути надіслана протягом 72 годин.

4. Я не можу увійти до VoteWiki

Для голосування вам не потрібно входити у систему VoteWiki. Якщо ви бачите бюлетень, SecurePoll успішно ідентифікує вас. З міркувань безпеки у VoteWiki зареєстровано лише обмежену кількість облікових записів.

5. Чи може хтось побачити, за кого я голосував/ла?

Ні, вибори безпечні. У виборах використовується програмне забезпечення SecurePoll. Голосування таємне. Ніхто з виборчої комісії, правління чи хтось із співробітників Фонду Вікімедіа не має до них доступу. Член команди «Довіра та безпека» у Фонді Вікімедіа зберігає ключ шифрування для виборів. Після активації ключа вибори припиняються.

6. Які дані про виборців збираються?

Деякі особисті дані про виборців можуть переглядати окремі особи, які перевіряють і підраховують результати виборів (Виборча комісія). Це включає IP-адресу та агент користувача. Ці дані автоматично видаляються через 90 днів після виборів.

7. Як ці дані використовуватимуться?

Показники щодо цих виборів будуть узагальнені на сторінках виборів Ради повірених на сайті Мета-вікі та у звіті аналізу виборів до Ради повірених 2021 року. Жодна особиста інформація не буде опублікована. Ця особиста інформація може бути використана для визначення кількості незалежних виборців та глобального поширення виборців.

8. When I vote, I see no acknowledgement that the vote was received, and an automated message appears saying that I need to be logged in to vote. What is happening?

You do not need to log into votewiki to vote. This error is likely a caching issue. We apologise for this hassle: please try to vote again at https://meta.wikimedia.org/wiki/Special:SecurePoll/vote/Wikimedia_Foundation_Board_Elections_2021 This should prompt you with a message saying "The vote will be conducted on a central wiki. Please click the button below to be transferred." Clicking on the button will send you to the voting server and should allow you to vote.

Also note that you are free to assign or change your voting preferences as many times as you like. Only one vote per user will be stored, and the system will simply replace your old vote(s) with the new one, and discard any previous vote(s).

When your voting process is complete, a receipt is displayed on your screen, which you may retain as evidence that you have voted.

9. How is the voting system safeguarded from users entering multiple votes?

Only one vote per user is stored on the system. You are free to assign or change your voting preferences as many times as you like. The system will simply replace your old vote(s) with the new one, and discard any previous vote(s).

10. Інші питання, не згадані тут

Про технічні помилки або помилки системи голосування, будь ласка, пишіть на електронну адресу $selectionsemail. Будь ласка, вкажіть ім'я користувача, з якого ви намагаєтесь проголосувати, та проєкт, де ви намагаєтесь проголосувати. Член виборчої комісії відповість на ваш електронний лист якомога швидше.