Jump to content

Fundraising 2012/Překlad/Výzva MikaC

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Fundraising 2012/Translation/MikeC Appeal and the translation is 100% complete.

1

Už jako malý kluk jsem začal nakupovat knížky o muškaření. V dnešní době mám sbírku více než 600 knih na toto téma. Muškařil jsem v místech po celém světě. Podle mínění některých lidí je to trochu nevšední sport, ale mně se moc líbí.

Po 28 letech služby v letectvu Spojených států amerických -- kdy jsem cestoval po celém světě -- jsem odešel do důchodu a přestěhoval jsem se do Montany, kde se mohu věnovat muškaření a turistice podle chuti; a když zrovna nevyužívám této výhody pobývat ve volné přírodě, píši o tom na Wikipedii.

Nikdo mi za tuhle práci neplatí. Dělám to, protože věřím v poslání Wikipedie: umožnit volný přístup k informacím všem lidem na světě.

Wikipedie je nezisková a myslím, že to je jediný způsob, jak jít vpřed. Nejsou zde žádní akcionáři, vyvíjející tlak, žádné bankovní účty, sloužící k obohacení. Proto se Wikipedie může řídit jen svým posláním a jeho principy. To je důvod, proč daruji něco málo každý rok.

Doufám, že tento rok se ke mně přidáte i vy a darujete.

Bio

Mike Cline vyrůstal v jižní Kalifornii. Po vstupu do letectva Spojených států amerických se zúčastnil vzdušné války ve Vietnamu. Sloužil v armádě jako velitel 28 let a v roce 1996 odešel do důchodu. Nyní žije v Montaně, kde pracuje jako konzultant pro strategii. Na Wikipedii přispívá články o zeměpisu, přírodopisu, národních parcích v Montaně a samozřejmě také o muškaření. Tento způsob sportovního lovu ryb, je předmětem více než 600 knih v jeho knihovně.