Strategy/Wikimedia Foundation/2016/Community consultation/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia Foundation/2016/Community consultation and the translation is 92% complete.


Witamy w konsultacjach strategicznych Wikimedia Foundation przeprowadzanych w roku 2016. W ciągu 2015 roku Fundacja dokonywała rozpoznania, jak ustalić priorytety w swojej pracy, aby najlepiej wspierać cele ruchu Wikimedia, wyznaczone, ale jeszcze nie osiągnięte w ramach planu strategicznego 2010–2015. Celem tych konsultacji jest pomoc Wikimedia Foundation w określeniu kierunków, jakie ma podjąć w swojej pracy, poczynając od lipca 2016 roku i przez kolejne 12 do 24 miesięcy.

Strategy approaches report

Opierając się na naszej wizji, konsultacjach społeczności dotyczących strategii przeprowadzanych w 2010 i 2015 roku, oraz badaniach nad efektami zewnętrznymi, wstępnie określiliśmy trzy szerokie obszary zainteresowania dla Fundacji: zasięg, społeczności i wiedza (dalsze informacje o tym, co rozumiemy przez te terminy, poniżej). Pracownicy Fundacji i kilka niewielkich grup spośród społeczności zgłosiło swoje zdanie na temat kluczowych przeszkód oraz idei dla każdego z obszarów zainteresowania. Podsumowano je w postaci koncepcji strategicznych, przedstawionych tutaj społeczności do oceny. Obecnie naszym zadaniem jest określić, we współpracy ze społecznościami, którym ze strategii nadać największy priorytet wewnątrz tych trzech obszarów, aby jak najlepiej wypełniać naszą wizję.

Te konsultacje opisano na trzech stronach, z których każda skupia się na innym obszarze tematycznym. Na każdej stronie zadamy Ci jedno ogólne pytanie o to, jak Twoim zdaniem Wikimedia Foundation mogłaby najlepiej sprostać konkretnemu głównemu wyzwaniu w tym obszarze zainteresowania. Poniżej wymienimy sześć możliwych koncepcji, które możemy przyjąć w danym obszarze zainteresowania. Z powodu ograniczonego czasu i środków nie możemy wdrożyć ich wszystkich; potrzebujemy dokonać wyboru. Prosimy cię o pomoc w nadaniu priorytetów naszym zaleceniom poprzez wskazanie dwóch lub trzech z nich, które uważasz za najważniejsze. Możesz także, dodatkowo lub jako alternatywę, zaproponować własne zalecenie. Cała zebrana informacja będzie użyta do określenia ostatecznych priorytetów w naszym planie rocznym. Proszę zauważyć, że Fundacja będzie także brać pod uwagę następujące kryteria w procesie określania priorytetów: potrzebne środki, zdolność Fundacji do wywarcia zamierzonego efektu, oraz dostosowanie zadania do wykonania przez Fundację (zamiast przez wolontariuszy lub organizacje partnerskie).

Proszę zachować Zasady Przyjaznej Przestrzeni, dzieląc się swoimi przemyśleniami oraz dyskutując o wypowiedziach innych.

Informacja uzyskana w tych konsultacjach pozwoli nam kształtować naszą strategię rozwoju.


align=right Thank you for contributing your thoughts to this consultation!

Terminarz

Oto przewidziane daty dla tego procesu.

  • 11 stycznia: udostępnienie stron do tłumaczenia
  • 18 stycznia: rozpoczęcie społecznościowych konsultacji w kluczowych sprawach
  • 15 lutego: zakończenie konsultacji
  • Do 26 lutego: udostępnienie podsumowania konsultacji
  • Do 4 marca: publikacja pierwszego zarysu strategii do komentowania