Вибори Фонду Вікімедіа/2017/Вибори до Ради повірених

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2017/Board of Trustees and the translation is 100% complete.
Info

Вибори завершились 11 червня 2017. Голоси більше не приймаються.
Результати були оголошені 19 червня 2017. Будь ласка, поміркуйте над тим, щоб залишити якісь відгуки стосовно виборів 2017 року на післявиборній сторінці.

Вибори Ради повірених 2017 триватимуть із 1 по 14 травня 2017 року. Члени спільноти Вікімедіа матимуть змогу обрати трьох кандидатів на трирічний термін, який закінчиться в 2020. Рада повірених є найвищим органом влади в Фонді Вікімедіа, який є 501(c)(3) неприбутковою організацією зареєстрованою в США. Фонд Вікімедіа керує та підтримує багато різних проектів, таких як Вікіпедія або Commons.

Виборчий комітет оголосить результати до 21 травня 2017 включно. Будуть доступні детальні результати.

Інформація для виборців

Вимоги

Дописувачі

Ви можете голосувати з будь-якого Вашого власного облікового запису у Вікі. Можна голосувати лише раз, без огляду на те, скільки облікових записів у Вас є. Щоб можна було голосувати, Ваш обліковий запис:

 • не може бути заблокований більш ніж в одному проекті;
 • має мати принаймні 300 редагувань до 1 квітня 2017 у всіх проектах Вікімедіа;
 • має мати хоча б 20 редагувань, зроблених між 1 жовтня 2016 і 1 квітня 2017.

Для швидкої перевірки можливості базового учасника спільноти взяти участь у голосуванні можна використати функцію AccountEligibility.

Розробники

Розробникам можна голосувати, якщо вони:

 • Є адміністраторами серверів Вікімедіа з кореневим доступом;
 • Або мають доступ до здійснення комітів і провели щонайменше одне злиття комітів у git до використовуваних репозиторіїв Фонду Вікімедіа між 1 жовтня 2016 року та 1 квітня 2017 року.
Співробітники та підрядники Фонду Вікімедіа

Чинні співробітники та підрядники Фонду Вікімедіа допускаються до голосування, якщо станом на 1 квітня 2017 року вони були найняті Фондом на роботу.

Співробітники та підрядники афіліатів руху Вікімедіа

Додайте Ваші коментарі до цієї сторінки

Члени Ради повірених, Консультативної ради та КРК Фонду Вікімедіа

Чинні та колишні члени Ради повірених, Консультативної ради та Комітету з розподілу коштів Фонду Вікімедіа допускаються до голосування.


Інформація для кандидатів

Вибір нових членів Ради повірених повинен відповідати обов'язку сумлінності для членів ради Фонду Вікімедіа. Рада має діяти розважливо, сумлінно і поінформовано із дбайливістю, яку зазвичай розсудлива людина могла б використовувати в аналогічних обставинах. Цей обов'язок сумлінності, наприклад, стосується ретельного відбору кваліфікованих працівників для роботи в Раді, які б не зганьбили цього поважного органу.

Тим, хто висуває свою кандидатуру, наполегливо рекомендується спершу прочитати довідника Ради повірених Фонду Вікімедіа.

Ролі та обов'язки членів Ради повірених

Рада повірених відповідальна за нагляд за діяльністю Фонду Вікімедіа. Гарні члени Ради допомагають доброму управлінню виконавчим директором та персоналом. Вони самі не займаються управлінням організацією та не втручаються у її щоденну діяльність. Наглядова роль Ради включає прийняття рішень, моніторинг та лідерство.

Їхня відповідальність включає:

 • Прийняття рішень щодо бачення, стратегії, цілей та політик високого рівня для організації;
 • моніторинг діяльності Фонду Вікімедіа, ризиків, фінансів та дотримання вимог;
 • Надання порад виконавчому директору та керівному персоналу, з урахування знань та досвіду членів Ради; та
 • повідомлення та поширення цілей Фонду Вікімедіа спільноті Вікімедіа та загалу.

Члени Ради повинні підтримувати юридичну та етичну цілісність організації, наймати та орієнтувати нових членів Ради та леліяти різноманітність у Раді.

Дізнайтеся більше про роль Ради повірених з довідника Ради повірених Фонду Вікімедіа.

Передумови для висування

Щоб мати змогу балотуватись кандидати повинні мати бажання та можливість виконувати обов'язки членів Ради, включаючи виділення часу та енергії, необхідних для проведення належних розслідувань у відповідних питаннях; приймати чесні й обґрунтовані рішення; регулярно відвідувати засідання Ради. Вимоги до кандидатів такі самі як і до виборців (див. вимоги до виборців) з такими додатковими вимогами:

 • Ви не повинні бути судимі за серйозний злочин або за злочин оснований на нечесності або обмані; та
 • Ви не повинні бути усунуті з посади в неприбутковій організації чи іншій компанії за бездіяльність або неправомірність дій; та
 • На момент номінації та виборів ви не маєте бути забанені або заблоковані в якому-небудь проекті Вікімедіа на період більше 30 днів; та
 • Ви маєте публічно оголосити ваше справжнє ім'я в заяві на номінацію (бо особистості членів Ради повірених є надбанням громадськості, заборонено займати посаду в Раді повірених анонімно або під псевдонімом); та
 • Бути віком не менше 18-ти років та бути повнолітнім у Вашій країні; та
 • Надіслати свої особисті дані в Фонд Вікімедіа (див. нижче).

Як подати свою кандитатуру

Якщо ви підпадаєте під критерії, можете подати вашу кандидатуру таким чином:

 1. Напишіть коротке резюме (не більше 250 знаків, не рахуючи пробілів) з інформацією про Вас та описом Ваших причин висунутися. Це резюме буде виводитися прямо для усіх виборців у бюлетені та буде пріоритетним для перекладу. Не старайтесь долучити до Вашого резюме список рекомендацій або інші долучені сторінки, також ви не можете номінуватись в виборчому блоці з іншими кандидатами.
 2. Напишіть коротке резюме (не більше 200 слів) із описом Вашої роботи у Вікіпроектах та Вашої офлайнової вікімедійної роботи.
 3. Подайте ваше резюме між 00:00 7 квітня 2017 (UTC) і 23:59 20 квітня 2017 (UTC). Ви зможете вносити зміни в вашу заявку тільки після 3-денного терміну з часу її подачі, аж до 23:59 20 квітня 2017 (UTC), окрім дуже незначних виправлень (наприклад, орфографії) чи перекладів. Будь-які доповнення або зміни до тексту, подані після цього терміну, будуть позначені часовими мітками і представлені окремо від оригінальної заявки, і будуть представлені виборцям, лише якщо вони будуть перекладені на всі ті мови, що й оригінальне резюме. Ви повинні розуміти, що заздалегідь подана заявка дає час для перекладу на більше мов, і що заявки, подані незадовго до або безпосередньо перед завершенням прийому заяв, не будуть перекладені на багато мов.
  Будь ласка, зверніть увагу: Щоб виборці знайомилися з кандидатами швидко, заявки можуть бути скеровані на переклад протягом 48 годин після подання. І подальші зміни можуть не бути перекладені.
 4. Надайте документи, що засвідчують особу, до Фонду Вікімедіа до 23:59 20 квітня 2017 (UTC). З Вами особисто зв'яжеться член виборчої комісії з подальшою інформацією про виконання Вами вимог як кандидата.

Кандидати, які не відповідають зазначеним вище вимогам і термінам - будуть дискваліфіковані.

Надсилання підтвердження особи до Фонду Вікімедіа

Кандидати на цю посаду мають надіслати підтвердження особи та повноліття. Це можна зробити такими способами:

 • Копія чи скан водійського посвідчення
 • Копія чи скан паспорта
 • Копія чи скан іншого офіційного документа, який підтверджує реальне ім'я та вік

Вони можуть бути надані Фонду Вікімедіа одним з наступних способів:

 • надіслати листа на secure-info(_AT_)wikimedia.org
 • надіслати факс на +1 (415) 882-0495 (якщо Ви збираєтесь це зробити, то, будь ласка, попередьте secure-info(_AT_)wikimedia.org про те що Ви надішлете факс)
 • надіслати листа на:
Wikimedia Foundation Inc.
ATTN: JAMES ALEXANDER
149 New Montgomery Street, 5th Floor
San Francisco, CA 94105
USA
 • Зверніть увагу, що листи звичайною поштою не рекомендуються. Ніяких виключень не буде, якщо документи кандидата не прийдуть у офіс Фонду Вікімедіа до 23:59 20 квітня 2017 року (UTC).

Загальні запитання

Члени спільноти запрошуються ставити запитання до кандидатів протягом усьго періоду номінування на сторінці запитань. Наприкінці періоду номінування Виборча комісія буде збирати ці питання, щоб зібрати такі самі тематичні питання разом і Ви зможете відповісти на них безпосередньо на вікісторінці. Бажано, щоб Ви відповіли на ці питання якомога раніше, щоб забезпечити переклад, щоб Ваші відповіді могли прочитати неангломовні виборці.

Комітет уже вирішив запитати ці питання, тому що ці питання історично ставилися на минулих виборах. Ви можете думати про свої відповіді зараз, щоб мати готову відповідь протягом періоду відповідей.

 • Чому Ви вважаєте, що Ви будете хорошим кандидатом на місце у Раді повірених
 • Чи є будь-який зв'язок між Вашою роботою (чи іншим фінансовим інтересом) та місцем у Раді? Якщо так, то, будь ласка, опишіть яким чином Ви можете уникнути конфлікту інтересів.
 • Я думаю, що Рада повірених повинна зосередитися на: (опишіть, що саме має бути цілями роботи Ради)

Організація

Розклад

 • 20 квітня 2017 року: останній день висування кандидатур та підтвердження особи
 • 21 квітня–01 травня: Питання та обговорення між кандидатами та спільнотою
 • 1–14 травня: голосування
 • 15–19 травня: підрахунок голосів
 • 20 травня: планова дата оголошення результатів