Jump to content

Fundraising 2010/thank you/tr

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

Notice

[edit]
 • Vikipedi Kurucusu Jimmy Wales'ten
  Bir Teşekkür

Quote

[edit]
 • "Öyle bir dünya hayal edin ki, gezegen üzerindeki her bir kişi, insanlığın tüm bilgi birikimine özgürce ulaşabilsin."
 • — Jimmy Wales, Vikipedi Kurucusu

Vikipedi Kurucusu Jimmy Wales'ten Teşekkür

[edit]

İnanılmaz.

Every year the Wikimedia Foundation sets a goal that it knows will be a stretch. Bunu yapmak zorundalar çünkü Wikimedia siteleri ve hareketi sürekli büyüyor. Vikipedi, dünyanın en çok ziyaret edilen beşinci sitesi fakat bizim personel, altyapı ve bütçemiz ilk 10'daki diğer web sitelerinden çok çok az.

Her yıl dünya Vikipedi ve kardeş sitelerine destek için bir araya geliyor. Bizim ilk bağışımız sadece bir gönüllü ve çok ihtiyaç duyulan yeni bir dizüstü bilgisayar içindi.

Ama bu yıl daha da inanılmazdı çünkü bu yıl Vikipedi'nin onuncu yıldönümünü kutluyoruz. It's so important that we kick the year off just like this: by fully funding the Wikimedia Foundation's budget to support Wikipedia and all the sister projects as we head into the next decade of our work together.

Hatta bu yıl şimdiye kadarki yaşadığımız en kısa bağış dönemi olmasına rağmen diğer yıllardan daha fazla—16 milyon $— bağış topladık.

Sizlere birkaç istatistik sunmak istiyorum:

 • Wikimedia Vakfı için 500.000'den fazla bağış yapıldı.
 • Dünya çapındaki yerel Wikimedia kuruluşları için yaklaşık 130.000 bağış yapıldı.
 • Vikipedi tarihinin en çok bağış toplanan iki gününü yaşadık.
 • Ortalama bağış miktarı: yaklaşık 22 $.

This fundraiser had all the ingredients of what we love about Wikimedia projects: people come together, contribute what they have, and together we do something amazing. Hindistan'ın Mumbai kentinden bir teknoloji işçisi, Londra'dan bir hisse senedi komisyoncusu ve Moskova'da bir öğrencinin katkısı... Sonuç olarak ortak bir çaba sonucunda her yıl devam etmesi mümkün oluyor.

Şimdi, bunu kutlayacağız.

100.000'den fazla aktif gönüllünün adına en samimi duygularımla;

Teşekkürler.

Jimmy Wales

Kurucu, Vikipedi


Not: Vikipedi'nin onuncu yıldönümü kutlamaları nedeniyle, bütün dünya gönüllü kutlamalarına ev sahipliği yapıyor. http://ten.wikipedia.org adresinde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ve henüz bağış yapmadıysanız hâlâ geç değil. Bağış yapmak için buraya tıklayın.

Vikipedi 10

[edit]
 • Vikipedi 10 yaşında!
 • Daha fazla bilgi ve nasıl katılacağınızı öğrenmek için buraya tıklayın.