Jump to content

Bağışlar:IdeaLab/İlham

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Grants:IdeaLab/Inspire and the translation is 100% complete.
İlham
İlham Kampanyası Hakkında

İlham Kampanyası Wikimedia hareketinin en zorlu sorunları hakkında işbirliği çalışmaları üzerine yoğunlaşılan aylık etkinliklerdir. Bu yeni fikirleri paylaşma ve oluşturma zamanı!

Kampanyadan sonra bu fikirleri kolektif eyleme dönüştürmek için ödenekler hazır. Finansmana ihtiyaç duymayan projeler için planlama ve lojistik destek mevcuttur.

Mevcut tema nedir?

Bu kampanyada sizi, düzenleme topluluğunuzun sağlığını nasıl ölçeceğiniz konusunda fikirlerinizi açıklamaya davet ediyoruz.

Sağlıklı projeler; yüksek kaliteli içerik oluşturma, saygılı işbirliği, verimli iş akışları ve etkili bir uyuşmazlık çözümü sunar.

Bir hareket olarak Wikimedistler her daim kendi topluluklarının koşullarını ayarlamışlardır. Editör aktivite düzeyleri, yeni kullanıcılar ve düzenleyici saklama gibi veri noktaları düzenli olarak toplanır. Bu ölçütler, bir projenin sağlığı ile ilgili bazı yararlı göstergeler sağlarken zorluklara ve iyileştirmeye ihtiyaç duyan belirli alanlara ilişkin önemli bilgiler vermezler.

Genel düzenleme istatistikleri gibi, projeleri bir arada değerlendiren verileri toplamamız gerekiyor ayrıca editörlerin çalışmalarında karşılaştıkları daha küçük, özel koşulları ve süreçleri de ölçmek zorundayız.

Toplum sağlığını nasıl ölçeceğiniz konusunda fikirleriniz varsa, lütfen mevcut kampanya sırasında bunları paylaşın!

Bu kampanya ya da genel İlham Kampanyaları hakkındaki sorular? Lütfen SSS sayfasını inceleyin.

Yeni fikirler
The current Inspire Campaign is closed. You are welcome to continue providing feedback, revising ideas, and moving any ideas that need funding into grant applications. Be sure to review guidance to develop your idea further.

Outcomes

The Inspire Campaign on Measuring Community Health had several successful outcomes, including:

  • Strong participation in a more technical and research-oriented campaign (over 100 submitted ideas, and more than 240 participants who endorsed, commented on, or proposed ideas)
  • Contributors from over 35 different countries – including some emerging communities – had ideas to measure community health represented in this campaign.
  • Direct support of participants through proposal-specific guidance and support on idea talk pages by Community Resources and Trust & Safety teams.
  • Broader support offered to all Inspire Campaign and IdeaLab participants through the development and sharing of guidance on how to develop ideas into concrete plan for implementation.

Some progress so far on ideas from this campaign includes:For information on previous campaigns, please see the campaign archive.


oluşturulan fikir: 105
katılımcılar: 242
kalan gün: 0