Jump to content

Stratēģija/Wikimedia kustība/2017

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia movement/2017 and the translation is 90% complete.
Outdated translations are marked like this.


Līdz 2030. gadam Wikimedia kļūs par būtisku brīvo zināšanu ekosistēmas infrastruktūru un ikviens, kurš piekrīt mūsu redzējumam, varēs pievienoties mums.

Mēs, Wikimedia dalībnieki, kopienas un organizācijas, attīstīsim mūsu pasauli, apkopojot zināšanas, kas pilnībā atspoguļo cilvēku daudzveidību, un veidojot pakalpojumus un struktūras, kas citiem ļauj darīt to pašu.

Mēs turpināsim savu misiju satura veidošanā kā mēs to esam darījuši pagātnē un mēs spersim soli uz priekšu.

Zināšanas kā pakalpojums: lai apkalpotu mūsu lietotājus, mēs kļūsim par platformu, kas sniedz brīvas zināšanas visās saskarnēs un kopienās. Mēs veidosim rīkus sabiedrotajiem un partneriem, lai organizētu un apmainītos ar brīvām zināšanām ne tika Wikimedia vidē. Mūsu infrastruktūra ļaus mums un citiem vākt un izmantot dažāda veida brīvas un uzticamas zināšanas.

Zināšanu taisnīgums: kā sociāla kustība mēs koncentrēsim savus centienus uz zināšanām un kopienām, kuras ir palikušas ārpus varas un privilēģiju struktūrām. Mēs atbalstīsim jebkuras izcelsmes cilvēkus, lai veidotu spēcīgas un daudzveidīgas kopienas. Mēs nojauksim sociālos, politiskos un tehniskos šķēršļus, kas neļauj cilvēkiem piekļūt un dot ieguldījumu brīvās zināšanās.

Uzzini par procesu

Bija trīs diskusiju cikli. Pirmais cikls noslēdzās 2017. gada 18. aprīlī, otrais 12. jūnijā, trešais 31. jūlijā.

Tagad tu vari izlasīt stratēģiskā virziena tekstu, kas tapa šī procesa gaitā. 2017. gada oktobrī, jūs tiksiet uzaicināti to apstiprināt.

Uzzināt vairāk

Aktuālie jaunumi

Ketrīna Māhere publicē iknedēļas kopsavilkumus par to, kas notiek ar kustības stratēģijas procesu. Tu var arī pieteikties jaunumus saņemšanai savā diskusiju lapā.


Par sarunas auditorijām (plūsmām)

Mūsu kustībā ir daudzas atšķirīgas grupas, kuras informāciju uzņem dažādos veidos. Lai labāk saprastu viņu vajadzības un perspektīvu, pamata komanda ir izveidojusi izpētes "plūsmas" un dialogu ar dažādiem klausītājiem. Tu vari identificēties kā piederošs vairākām grupām un esi aicināts piedalīties vairāk kā vienā plūsmā.

A

Organizētas grupas

A plūsma

Šī grupa iekļauj Wikimedia kustības filiāles, organizētas kustības komitejas, ieskaitot Līdzekļu sadales komiteju un Filiāļu komiteju, Wikimedia Foundation darbiniekus, fonda valdi un citas organizētas vai daļēji organizētas grupas, kuras palīdz atbalstīt kustību.

B

Individuāli dalībnieki

B plūsma

Šī grupa iekļauj individuālus dalībniekus, tādus kā redaktori, kuratori un brīvprātīgie izstrādātāji dažādās valodās un Wikimedia projektos.

Jaunās balsis: lasītāji, eksperti un partneri

Iepiekš C un D plūsma

Šajā grupā iekļauti mūsu projektu esošie un jaunie lasītāji, esošie un potenciālie partneri valstīs vai valodās, kur mēs esam labi zināmi (un ir plašas iespējas sasniegt auditoriju informētības un lietošanas ziņā).


Process

Stratēģijas pamata komanda ir sagatavojusi procesu sadarbojoties ar vadības komiteju, ko veido ilggadēji Wikimedia brīvprātīgie.


Komanda

Daudzas cilvēku grupas visā kustībā stādā kopā, lai organizētu stratēģijas procesu (un tu vari būt viens no tiem!).


Bieži uzdotie jautājumi

Atbildes uz citiem jautājumiem atrodamas Biežāk uzdotajos jautājumos.


Iesaki uzlabojumus

(angļu) Tu esi laipni lūgts apspriest procesu un uzdot jautājumus diskusiju lapā.

Skatīt arī