Strategjia/Lëvizja Wikimedia/2017

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia movement/2017 and the translation is 65% complete.

Outdated translations are marked like this.
Dëshiron të ndihmosh përkthimin? Përkthe mesazhet që mungojnë.
Other languages:
العربية • ‎مصرى • ‎azərbaycanca • ‎български • ‎বাংলা • ‎čeština • ‎Cymraeg • ‎Deutsch • ‎Ελληνικά • ‎English • ‎British English • ‎Esperanto • ‎español • ‎euskara • ‎suomi • ‎français • ‎עברית • ‎हिन्दी • ‎magyar • ‎Bahasa Indonesia • ‎Igbo • ‎italiano • ‎日本語 • ‎한국어 • ‎Lëtzebuergesch • ‎Luganda • ‎lietuvių • ‎latviešu • ‎文言 • ‎മലയാളം • ‎मराठी • ‎မြန်မာဘာသာ • ‎नेपाली • ‎Nederlands • ‎polski • ‎português • ‎português do Brasil • ‎română • ‎русский • ‎سنڌي • ‎shqip • ‎српски / srpski • ‎svenska • ‎தமிழ் • ‎ไทย • ‎Türkmençe • ‎Türkçe • ‎українська • ‎اردو • ‎Tiếng Việt • ‎ייִדיש • ‎中文

Catch up on the process

Go-next-purple.svg

Janë tre cikle diskutimi. Cikli i parë zbatohet nga tani deri në 15 Prill, 2017.

You can now read the text of the strategic direction that emerged through this process. In October 2017, you will be invited to endorse it.

Mëso më shumë

Mail-closed.svg

Përditësimet e fundit

WMF-Agora-Language selection-crop 3492D1.svg Katherine Maher dërgon përmbledhje javore se çfarë ndodh rreth procesit të lëvizjes së strategjisë. Mund të [Strategy/Wikimedia_movement/2017/Updates/Signup[sign up]] për të marrë lajme në faqen tënde të diskutimit.


Rreth katër sesioneve

Gjenden grupe të ndryshme në lëvizjen tonë, që angazhohen me informacion në mënyra të ndryshme. Për të kuptuar më mirë nevojat dhe prespektivat e tyre, skuadra kryesore ka organizuar "rregjistrime" të kërkimeve dhe dialogjeve me audienca të ndryshme. Mund t'i identifikoni pasi t'i përkisni grupeve të ndryshme dhe jeni i ftuar të merrni pjesë në më shumë se një rregjistrim.

A

Grupet e organizuara

Track A

Ky grup përfshin Wikimedia movement affiliates, lëvizje e organizuar nga komitete përfshirë Funds Dissemination Committee dhe Affiliations Committee, anëtarë stafi në Wikimedia Foundation, Foundation Board of Trustees, dhe grupe të tjera të organizuara ose gjysëm të organizuara që ndihmojnë në mbështetjen e levizjes.

B

Grupet Individuale

Track B

Ky grup përfshin kontribuesë individual, siç janë edituesit, kuratorët, dhe zhvilluesit vullnetar, nëpër gjuhë dhe projekte të ndryshme të Wikimedia.

Rajone me ndërgjegjësim të lartë

Formerly tracks C and D

Ky grup përfshin lexues ekzistues dhe të rinj të projekteve tona, partnerë të mundshëm dhe ekzistues në shtete ose gjuhë ku ne jemi të mirë-njohur (dhe ka arritje të larta në termat e ndërgjegjësimit dhe përdorimit).


Applications-system.svg

Procesi

WMF-Agora-Language selection-crop 3492D1.svg Skuadra kryesore e strategjisë ka përgatitur një proces në bashkëpunim me një Steering Committee vullnetarë të Wikimedia prej një kohe të gjatë.


User icon 3.svg

Skuadra

WMF-Agora-Language selection-crop 3492D1.svg Shumë grupe njerëzish nga përtej lëvizjes janë duke punuar së bashku për të organizuar procesin e strategjisë (dhe ju mund të jeni një nga ata!)


Internet-group-help-faq.svg

Pyetjet e hasura më shumë

WMF-Agora-Language selection-crop 3492D1.svg Përgjigje të më shumë pyetjeve janë të disponueshme në "Pyetjet e hasura më shumë".


Internet-group-chat.svg

Sugjeroni përmirësime

(English) Jeni i ftuar të diskutoni procesin dhe të pyesni më shumë pyetje në faqen e diskutimeve.

Shiko edhe