Jump to content

Стратегія/Рух Вікімедіа/2017

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia movement/2017 and the translation is 100% complete.


До 2030 року Вікімедіа стане основною інфраструктурою екосистеми вільних знань, і кожен, хто поділяє наше бачення, зможе приєднатися до нас.

Ми, учасники Вікімедіа, спільноти й організації, покращимо наш світ, збираючи знання, що повною мірою відображають людське різноманіття, і створюючи сервіси, які допоможуть іншим робити те саме.

Ми понесемо нашу місію розвитку контенту, як ми робили це в минулому, і підемо далі.

Знання як послуга: щоб служити нашим користувачам, ми станемо платформою, яка надає відкриті знання всьому світу через інтерфейси та спільноти. Ми створимо інструменти для союзників і партнерів для організації та обміну безкоштовними знаннями за межами Вікімедіа. Наша інфраструктура дозволить нам та іншим збирати та використовувати різні форми безкоштовних, надійних знань.

Як соціальний рух, ми сфокусуємо свої зусилля на знаннях та спільнотах, що були проігноровані структурами сили і привілеїв. Ми вітатимемо будь-яких людей, щоб збудувати сильні та різноманітні спільноти. Ми поборемо соціальні, політичні та технічні бар'єри, що не дозволяють людям мати доступ до вільних знань і поповнювати їх.

Включіться в процес

Всього було три цикли обговорень. Перший завершився 18 квітня 2017 року. Другий закінчився 12 червня. Третій — 31 липня.

Тепер ви можете ознайомитися з текстом стратегічного напрямку strategic direction, який постав в результаті цього процесу. Якщо ви згодні з вибраним напрямком розвитку руху Вікімедіа, просимо висловити вашу підтримку.

Дізнатись більше

Поточні оновлення

Кетрін Маер надсилає щотижневі підсумки того, що відбувається довкола вироблення стратегії руху. Ви можете підписатись на отримання цих новин на свою сторінку обговорення.


Про категорії дискутантів (групи)

У нашому русі існує багато різних груп, з властивими їм способами інформаційної взаємодії. Щоб краще зрозуміти їх потреби та погляди, центральна команда згрупувала учасників за категоріями. Основні учасники груп — це або члени Організованих груп, або Індивідуальні дописувачі. Третя категорія — це ті, хто не належить до внутрішнього дискусійного поля нашого руху, тобто читачі, експерти та партнери. Ми провадимо дослідження та інтерв'ю, щоб краще зрозуміти їхній внесок. Дізнатися більше можна тут (посилання невдовзі з'явиться).

A

Організовані групи

Група A

Ця група включає прихильників руху Вікімедіа, організовані комітети руху, як ось Комітет з розподілу коштів та Комітет з приєднання, працівників Фонду Вікімедіа, Раду повірених Фонду Вікімедіа та інші організовані чи напіворганізовані групи, які підтримують рух.

B

Індивідуальні дописувачі

Група B

Ця група включає індивідуальних дописувачів, таких як редактори, куратори та волонтери-розробники в різних мовах та проектах Вікімедіа.

Нові голоси: читачі, експерти та партнери

Раніші групи C та D

Ми проводимо дослідження, аби краще зрозуміти думку користувачів, які не є частиною наших постійних обговорень щодо руху - читачів, експертів та партнерів. Щоб забезпечити повну картину, ми займаємося дослідженнями, а також проводимо співбесіди і організовуємо невеликі зібрання з цими людьми. Ця група включає існуючих і нових читачів наших проектів, а також наявних і потенційних партнерів у країнах чи мовах, де ми добре відомі (раніше група C) і там, де про нас знають значно менше (раніше група D).


Процес

Ключова команда стратегії підготувала процес у співпраці з Керівним комітетом давніх волонтерів-вікімедійців.


Команда

Багато груп людей з усіх ланок руху спільно працюють над організацією процесу формування стратегії (і ви можете бути одним з них!)


Поширені запитання

Відповіді на додаткові питання доступні в Частих питаннях.


Запропонуйте вдосконалення

(англійська) Ласкаво просимо обговорити процес та поставити додаткові запитання на сторінці обговорення.

Див. також