Wikimedia Central and Eastern Europe

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Central and Eastern Europe and the translation is 87% complete.
Outdated translations are marked like this.

Wikimedia Central and Eastern Europe je partnerství mezi komunitami editorů Wikimedia v Střední a východní Evropě. Hlavním cílem skupiny je stimulovat růst všech projektů Wikimedia tohoto regionu a napomáhat spolupráci a porozumění jednotlivých projektů, které jsou součástí regionu střední a východní Evropy.

Pozadí

Středo a východoevropská skupina Wikimedia, nazývaná také CEEWiki Group nebo CEEWikiLink, byla založena v Haifě na Wikimanii 2011. Jejím hlavním cílem je organizovat setkání poboček a pomáhat těm zemím, které nemají žádnou pobočku nebo skupinu uživatelů.

Jaký je účel této skupiny?

CEE Partnership je v podstatě rozsáhlý projekt, jehož cílem je "propojit" wiki ze střední a východní Evropy ve vzájemné spolupráci. Některé iniciativy tohoto projektu zahrnují:

  • Wikimedia setkání pro střední a východní Evropu
  • Společný mailing list, facebooková stránka a IRC kanál pro střední a východní Evropu.
  • Každoroční kampaň Wikimedia CEE Spring zaměřená na články o zemích střední a východní Evropy (v rámci této kampaně má každá wiki ze střední a východní Evropy články o jiných zemích střední a východní Evropy - např. rumunská Wikipedie hledá články o slavných Estoncích a městech v Estonsku)
  • Zastupitelský orgán, jehož cílem je rozšířit komunikaci s ostatními stranami hnutí a rozvíjet komunity zakladatelů.

Proč je tato skupina jedinečná?

Je to poprvé, co se skupina projektů Wikimedia v jednom regionu spojila ke spolupráci. Mimo Metu jsme byli svědky poměrně malé spolupráce mezi projekty Wikimedia v různých jazycích v organizovaném měřítku. To je důležité, protože díky spolupráci mohou všechny wikiprojekty ve střední a východní Evropě vzájemně růst. Tím se také posílí hlas wiki ze střední a východní Evropy v celkové struktuře Wikimedia. Stačí se podívat, čeho dosáhla Evropská unie!

Aktuální projekty

Členství

Organizace a skupiny Wikimedia

Přidružené organizace (36)

Komunity Wikimedia (6)

Komunikace

Viz též