Jump to content

Poslanie

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Mission and the translation is 100% complete.

Poslanie nadácie Wikimádie popisuje naše súčasné aktivity a účel, rozsah naších projektov a naše základné hodnoty. Je to v kontraste k vízií. Našim poslaním, vypracovaním v krátkej verzie v stanovách a schválenej uznesením predstavenstva v apríli 2007, je:

Poslaním nadácie Wikimédia je zmocniť a zapojiť ľudí z celého sveta, aby zhromažďovali a vyvíjali vzdelávací obsah na základe slobodnej licencie alebo vo verejnom vlastníctve a šírili ho efektívne a globálne.

V koordinácii so sieťou jednotlivých dobrovoľníkov a našich nezávislých organizácie hnutia, vrátane uznávaných komunít, tematických organizácié, skupiny používateľov a partnerov, nadácia poskytuje základnú infraštruktúru a organizačný rámec na podporu a rozvoj viacjazyčných wík projekty a ďalšie snahy, ktoré slúžia tomuto poslaniu. Nadácia bude neustále poskytovať a uchovávať užitočné informácie o svojich projektoch na internete bezplatne.

Návrhy na zmenu formulácie vyhlásenia by mali byť predložené na Mission/Unstable a návrhy budú preskúmané najmenej raz za rok (každý rok).

Pozrite si tiež naše stanovy, vízie a hodnoty.