Універсальний кодекс поведінки/Проєкт

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Universal Code of Conduct/Project and the translation is 97% complete.
Outdated translations are marked like this.
Універсальний кодекс поведінки

Універсальний кодекс поведінки (УКП) має на меті забезпечити універсальну базову лінію прийнятної поведінки для всього руху Вікімедіа та всіх його проєктів.

УКП є ключовою політичною ініціативою, яку було вироблено під час обговорення стратегії в спільнотах під час Wikimedia 2030. Групи Стратегії, проконсультувавшись із вікімедійцями з численних спільнот, виклали 10 рекомендацій задля руху в напрямку того, якими ми бачимо себе у 2030 році. Одна з рекомендацій «Запевнити безпеку й залучення» мала на меті розробку Кодексу поведінки, або ж УКП. УКП розробляється в консультації зі спільнотами з усього руху Вікімедіа стосовно контексту, існуючих місцевих політик, а також їх впровадження та структур вирішення конфліктів. З попередніми обговореннями Універсального кодексу поведінки спільнотою можна ознайомитись на цій сторінці.

Консультація щодо УКП провадиться у дві фази. Фаза 1, від червня до грудня 2020 року, включала дослідження та розмови із спільнотами щодо того, як мав би виглядати УКП. Це й призвело до [створення] Політики УКП, що поширюватиметься на всю діяльність у русі Вікімедіа. Рада Повірених оголосила про погодження Політики УКП 2 лютого 2021 року. Фаза 2 включає поточні повсюдні обговорення та розробку пропозицій щодо впровадження й застосування УКП. Офіційно вона почалася у лютому 2021 року.

Опис


У період з 2018 по 2020 рік процес [розробки] стратегії Wikimedia 2030 запрошував волонтерів з метою пошуку найкращого шляху спрямування руху Вікімедіа у майбутнє. За допомоги робочих груп, онлайн-обговорень та наочних заходів по всьому світу у травні 2020 року було [розроблено й] опубліковано 10 рекомендацій та принципів. Однією з цих рекомендацій було «Запевнити безпеку та залучення»:

Ми встановимо загальновизнані Рухом стандарти щодо інклюзивного, привітного, безпечного середовища без переслідувань. Це дозволить нам ліпше приваблювати та утримувати нових та різноманітних добровольців й розвиватися як рух.

Ключовою частиною цієї рекомендації було створення Кодексу поведінки — УКП. Він спрямований на забезпечення «універсальної базової лінії прийнятної поведінки для всього руху, яка б не допускала переслідувань». Спільноти Вікімедіа працюють у найрізноманітніших умовах, і жоден кодекс поведінки не зможе охопити кожну ситуацію та проблему. Якщо Умови використання будуть оновлені з його урахуванням, учасникам та місцевим проєктам буде запропоновано дотримуватись базової лінії, яку закладено в УКП, та далі розвивати її.

Згідно з заявою Ради повірених проект УКП було розроблено у дві фази. Перша («Фаза 1») містила дослідження, діалог між спільнотами та зацікавленими сторонами, а також призначення співробітниками [WMF] спільного комітету волонтерів, що й розробив найперший текст УКП. Запропонований текст був поданий до Ради повірених для розгляду 13 жовтня 2020 року. Рада оголосила погоджений текст 2 лютого 2021 року.

Друга фаза («Фаза 2») проекту розпочалася 2 лютого 2021 року, коли Рада схвалила проект тексту УКП, розроблений під час Фази 1. В цій фазі проект зосереджуватиметься на тому, як забезпечити виконання УКП. Як і під час першої фази, визначення відповідальності та окреслення чітких шляхів впровадження передбачає якнайповніше залучення спільнот руху Вікімедіа.

Поточний стан

Зміст цього розділу є включенням з переліку обговорень щодо УКП. Перейдіть до хронології нижче, щоб подивитися на перебіг процесу щодо УКП.

As part of Phase 2 of the process, there are multiple consultations with volunteers. The community consultations will inform the initial enforcement proposal draft and the draft before it is finalized.

Here is what is currently happening with the UCoC project:

Enforcement draft guidelines review

A comprehensive community review of the enforcement draft guidelines is scheduled for 17 August 2021 through 17 October 2021.

List of Local discussions
Project name Local discussion link Facilitator Notes
Мета-вікі m:Talk:Universal Code of Conduct/Enforcement draft guidelines review User:Xeno (WMF)
Англійська Вікіпедія w:en:Wikipedia:Universal Code of Conduct/Enforcement draft guidelines review User:Xeno (WMF)
Англійські Вікіджерела s:en:Wikisource:Requests for comment/Universal Code of Conduct enforcement draft guidelines User:Civvi (WMF)
Вікідані d:Wikidata talk:Universal Code of Conduct consultation User:YKo (WMF)
Корейська Вікіпедія w:ko:위키백과토론:보편적 행동 강령 User:YKo (WMF)
Індонезійська Вікіпедія w:id:Wikipedia:Permohonan pendapat/Pelaksanaan Kode Etik Universal User:RamzyM (WMF)
Російська Вікіпедія ru:Википедия:Форум/Новости#УКП - Обзор проекта руководства по обеспечению правоприменения User:Mehman (WMF)
Шведська Вікіпедія w:sv:Wikipedia:Bybrunnen#Universal_Code_of_Conduct/Enforcement_draft_guidelines_review User:DBarthel (WMF)
Норвезька Вікіпедія (букмол) w:no:Wikipedia:Tinget#Universal_Code_of_Conduct/Enforcement User:DBarthel (WMF)
Польська Вікіпедія pl:Wikipedia:Kawiarenka/Zasady#Powszechne_Zasady_Postępowania_–_Zasady_Egzekwowania_–_Dyskusja User:MNadzikiewicz (WMF)
Іспанська Вікіпедія w:es:Wikipedia:Código de Conducta Universal User:Oscar . (WMF)

Past discussions

Phase 2

Phase 2 of the UCoC project began with local language consultations. These were facilitated discussions with target language communities in discussion channels and platforms frequented by each of those communities. A comprehensive summary of these consultations was released in April 2021.

As our movement grows, community voices are needed to help shape the pathways to enforcing the UCoC that address the diverse needs of individual communities. The project team encourages communities to regularly share their experiences, ideas, and learnings with behavioral policies here on Meta, in consultations and discussions, or via email.

Хронологія

Хронологія Фази 2 [розробки й впровадження] Універсального кодексу поведінки
Подія/Ключовий момент Дата Стан
Дослідити ключові питання впровадження Рада повірених Фонду Вікімедіа погоджує УКП 2 лютого 2021 Виконано
Місцеві консультації зі спільнотами (Коротко) Кінець січня – березень 2021 Виконано
Консультації з партнерами (Звіт) Кінець лютого – квітень 2021 Виконано
Консультації з функціонерами Квітень - липень 2021 Готово
Консультації у вікі (Звіт) Квітень – травень 2021 Виконано
Обговорення за круглим столом Травень — серпень 2021 Триває
Звіт про жертв переслідувань Червень 2021 Опубліковано
Створити та затвердити план впровадження Заклик до участі: редакційний комітет фази 2 Кінець березня – квітень 2021 Завершено
Редакційний комітет: первинний начерк Травень – липень 2021 Очікується
Консультації зі спільнотою про начерк плану впровадження Серпень — жовтень 2021 Очікується
Редакційний комітет: уточнення плану впровадження Жовтень – листопад 2021 Очікується
Винесення плану впровадження УКП на Раду повірених Фонду Вікімедіа Грудень 2021 Очікується
Хронологія Фази 1 Універсального кодексу поведінки
Подія/Ключовий момент Дата Стан
Перші дослідження та відгуки Публікація підсумку щодо консультацій місцевими мовами 15 червня 2020 Виконано
Робота з партнерами: опитування та інтерв'ю Червень – липень 2020 Виконано
Завершено роботу зі спільнотами та складено відгуки Липень 2020 Виконано
Завершено та підсумовано опитування співробітників Фонду Вікімедіа Липень 2020 Виконано
Формулювання Заклик до участі: редакційний комітет Червень 2020 Виконано
Редакційний комітет обрано 17 липня 2020 Виконано
Редакційний комітет: первинний начерк Серпень – вересень 2020 Виконано
Період коментування спільнотою складеного УКП Вересень – жовтень 2020 Виконано
УКП переглянуто з урахуванням коментарів спільноти 6–12 жовтня 2020 Виконано
Текст УКП передано Раді повірених для розгляду, з посиланнями на коментарі спільноти 13 жовтня 2020 Виконано

Важливі посилання