Jump to content

Fundraising 2012/Translation/GorillaWarfare appeal

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Fundraising 2012/Translation/GorillaWarfare appeal and the translation is 100% complete.

  • لطفاً بخوانید:
    یک درخواست شخصی از سوی
    یکی از مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا با ۱۸٬۰۰۰ ویرایش

Appeal

از سوی یکی از مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا

دانشجو هستم. کتاب‌های درسی یک ترم ۵۰۰ دلار برایم تمام می‌شود. در ویکی‌پدیا اطلاعاتی به ارزش هزاران کتاب ولی رایگان می‌یابم.

از این رو تنها به خواندنش بسنده نکرده و به آفریدنش نیز یاری می‌رسانم. برایم خیلی مهم است که این منبع ارزشمند بدون هیچ هزینه‌ای در اختیار همگان باشد. ویکی‌پدیا که ماهانه بیش از ۴۷۰ میلیون خواننده دارد، برای بسیاری از مردم جهان بسیار مهم است.

ویکی‌پدیا باید مدت‌ها پیش متلاشی می‌شد. ویکی‌پدیا بر مبنای اجماع کار می‌کند، تقریباً برخلاف تمام جوامع دیگر. در اینجا هیچ مدیریت فائقه، هیچ هیئت اجرائی که تک تک ویرایش‌ها و سیاست‌ها را در مشت خود بگیرد در کار نیست. در عوض، شماری از افراد داوطلب با یکدیگر همکاری می‌کنند تا این منبع دانش را به رایگان و بدون توسل به درج آگهی بیافرینند.

بدین شیوه جامعهٔ ویراستاران ما که شمار اعضایش به میلیون‌ها نفر می‌رسد به همکاری با یکدیگر در آفرینش دانشنامه‌هایی به ۲۸۳ زبان می‌پردازند که جمع مقاله‌هایشان از ۲۰ میلیون فراتر رفته‌است.

ما این پروژه را در مقایسه با وبگاه‌های برتر دیگر با بودجهٔ بسیار اندکی به اینجا رسانده‌ایم. برای ادامهٔ آن، نیاز به زیرساخت مستحکم داریم: سرورها، پهنای باند، برنامه‌نویسان و حتی وکیلانی برای حفظ استقلال. همهٔ این‌ها با کمک‌های مالی خوانندگان ویکی‌پدیا ممکن می‌شود. شاید فکر کنید که چند دلار راه به جایی نمی‌برد، ولی از همین کمک‌هاست که کل این کارها ممکن می‌شود.

از شما کمال تشکر را دارم.