Jump to content

Fundraising 2012/Translation/GorillaWarfare appeal

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Fundraising 2012/Translation/GorillaWarfare appeal and the translation is 100% complete.

  • Proszę przeczytać:
    Prywatna prośba od
    wikipedysty z 18 tysiącami edycji

Appeal

Od wikipedysty

Jestem studentką. Podręczniki na jeden semestr kosztują mnie $500. Na Wikipedii przeczytałam tysiące książek. Za darmo.

To jest powód, dla którego nie tylko czytam Wikipedię; pomagam jej. Dla mnie naprawdę ważne jest to, aby zawsze była dostępna dla każdego, bez żadnej opłaty. Z 470 milionami użytkowników Wikipedia jest ważnym źródłem informacji dla wielu.

Wikipedia powinna się już dawno rozpaść. Jest oparta na konsensusie, w przeciwieństwie do jakiejkolwiek innej wspólnoty. Tutaj naprawdę nie ma żadnej narzuconej administracji, która śledziłaby każdy nasz krok, każdą edycję. Zamiast tego mamy świetną ekipę wolontariuszy, której zawdzięczamy treść Wikipedii, jej dostępność dla każdego.

W ten sposób nasza społeczność milionów redaktorów tworzy Wikipedie w 283 językach, utworzyła ponad dwadzieścia milionów artykułów..

Mamy niewielki budżet w porównaniu do innych najpopularniejszych stron internetowych. Aby móc pracować potrzebujemy stabilnej infrastruktury: serwerów, pasma internetowego, programistów, i wielu innych, aby chronić naszą niezależność. To wszystko jest zapewnione z datków. Możesz myśleć, że te kilka złotych jest kroplą w morzu potrzeb, ale to dzięki takim niewielkim darowiznom możemy działać.

Dziękuję.