Jump to content

Fundraising 2012/Translation/GorillaWarfare appeal

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Fundraising 2012/Translation/GorillaWarfare appeal and the translation is 100% complete.
  • Прочитайте, будь ласка,
    особисте звернення
    авторки 18 000 редагувань

Appeal

Звернення авторки Вікіпідіі

Я вчуся в університеті. Підручники на один семестр обходяться мені у 500 доларів. У Вікіпедії я безкоштовно знаходжу стільки ж інформації, скільки є у тисячах книг.

Ось чому я не просто читаю статті, а допомагаю їх створювати. Для мене дійсно важливо, щоб цей ресурс був доступний кожному, безкоштовно. Вікіпедія важлива для людей з усього світу.

Вікіпедія давно повинна була розвалитися на частини. На відміну від інших спільнот, Вікіпедія будується на взаєморозумінні. Тут немає всеосяжного адміністрування, немає ради керівників, яка визначає кожне редагування та кожне правило. Замість цього величезна спільнота добровольців спільно працює над створенням безкоштовного джерела знань без реклами.

Працюючи у такий спосіб, наша багатомільйонна спільнота редакторів співпрацює для створення енциклопедій на 283 мовах з загальною кількістю статей більше 20 мільйонів.

Ми робимо це з маленьким бюджетом, який у багато разів поступається іншим топ-сайтам. Для того, щоб ми продовжували свою роботу, необхідна стабільна інфраструктура: сервери, пропускна здатність, програмісти і навіть юристи для захисту нашої незалежності. Все це фінансується пожертвами читачів Вікіпедії. Ви можете подумати, що кілька доларів — це лише крапля в морі, але, насправді, саме це робить весь процес можливим.

Велике спасибі.