Jump to content

Fundraising 2012/Translation/GorillaWarfare appeal

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Fundraising 2012/Translation/GorillaWarfare appeal and the translation is 100% complete.

  • Prosím prečítajte si:
    Osobná výzva od
    prispievateľky s 18000 úpravami.

Appeal

Od prispievateľky do Wikipédie

Študujem na univerzite. Knihy na jeden semester ma stoja 500 dolárov. Na Wikipédii získam informácie z "tisícok kníh" a to zadarmo.

To je dôvod, prečo Wikipédiu len nečítam ale pomáham ju aj tvoriť. Je pre mňa dôležité tento zdroj informácií udržať dostupný všetkým a zdarma. S 470 miliónmi čitateľov za mesiac je Wikipédia dôležitá pre mnoho ľudí na celom svete.

Wikipédia sa mohla už dávno zrútiť. Narozdiel od iných komunít je založená na dohode. Nemá žiadnu ozajstnú správu, vodcu, ktorý by rozhodoval o všetkých úpravách a postupoch. Namiesto toho tu spolupracuje veľké množstvo dobrovoľníkov, aby vytvorili zdroj vedomostí, ktorý bude zadarmo a bez reklám.

Takto naša komunita miliónov editorov spolupracuje pri tvorení encyklopédií v 283 jazykoch, ktoré majú dohromady viac ako 20 miliónov článkov.

Toto všetko robíme s naozaj malým rozpočtom oproti ostatným veľkým webom. Aby sme mohli robiť svoju prácu, potrebujeme spoľahlivú infraštruktúru: servery, pripojenie, programátorov a taktiež právnikov, ktorý chránia našu nezávislosť.To všetko platíme z darov od návštevníkov Wikipédie. Mohli by ste si myslieť, že pár eur je len kvapka v mori, ale v skutočnosti je to pre nás naozaj veľa.

Vďaka.