فرا:درخواست‌های ترجمه

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Meta:Translation requests and the translation is 97% complete.
Outdated translations are marked like this.
به درگاه ترجمهٔ فراویکی خوش‌آمدید. این صفحه به درخواست‌های ترجمه در فرا اشاره می‌کند. همچنین اطلاعات و راهنمایی در مورد نحوهٔ ترجمه و نحوهٔ ثبت‌نام برای کمک به ترجمهٔ دارد. برای اطلاعات عمومی بیشتر به بابیلون مراجعه کنید.

چگونه ترجمه کنیم

  1. چیزی را در داشبورد مترجمان پیدا کنید که می‌خواهید ترجمه کنید
  2. روی بخش مربوطه کلیک کنید
  3. ترجمه را آغاز کنید

برای جزئیات بیشتر به آموزش‌ها مراجعه کنید.

نحوهٔ درخواست ترجمه

  1. اگر هنوز وجود ندارد، صفحه‌ای که می‌خواهید اینجا در فراویکی ترجمه شود را ایجاد کنید.
  2. آموزش را دنبال کنید تا صفحه را برای ترجمه آماده کنید (مراحل ۱ و ۲ آموزش).
  3. یک مدیر ترجمه (یا خودتان اگر یکی از آن‌ها هستید) صفحه را در Special:PageTranslation می‌بیند و آن را برای ترجمه علامت‌گذاری می‌کند (مرحلهٔ ۳ آموزش).

اگر نمی‌دانید چه کاری باید انجام دهید و مستندات کمکی نمی‌کند، یا مدیران ترجمه درخواست شما را ندیده‌اند، برای کمک درخواست کنید (اعضای ترنسکام نیز هدف مناسبی برای درخواست‌های مستقیم هستند).

بهترین تمرین‌ها به‌طور خلاصه (بیشتر بخوانید):

  • متن مبدأ را تا حد امکان واضح و قابل فهم کنید. وقتی قرار است متنی ترجمه شود، وضوح مقدم بر کوتاهی است.
  • برای متن‌هایی که خارج از فرا استفاده می‌شوند، توصیه می‌شود که یک توضیح یا پیوند که زمینهٔ متن اصلی را نشان می‌دهد، اضافه کنید.
  • به این فکر کنید که چه زمانی می‌خواهید ترجمه آماده باشد، و به کدام زبان‌ها ترجمهٔ متن داده‌شده به آن بیشتر مربوط باشد و آن‌ها را در خود صفحه مشخص کرده باشید.

گاهی اوقات می‌توانید برای ترجمه‌ها در فهرست Translators-l، یک فهرست پستی برای مترجمان ویکی‌مدیا، کمک بخواهید.

می‌توانید دربارهٔ قابلیت ترجمه بیشتر بخوانید.

ویکی بنیاد ویکی‌مدیا

برخی از درخواست‌های فوق، و برخی از درخواست‌های دستی در ترجمه‌ها بر اساس وضعیت، مربوط به صفحاتی هستند یا بودند که (همچنین) در wikimediafoundation.org وجود دارند و قبلاً توسط ویرایشگران علاقه‌مند و ترنسکام (تا مه ۲۰۱۳) رسیدگی می‌شد. به صفحات فرعی برای بایگانی مراجعه کنید.

اگر می‌خواهید یک سایت یا نشریه‌ای از بنیاد ویکی‌مدیا که قابل ویرایش نیست را ترجمه کنید، با مسئولان محلی مانند اپراتور سیستم بنیاد ویکی ارتباط بگیرید.

در سال ۲۰۲۱، ویکی‌بنیاد ویکی‌مدیا شروع به پذیرش ورود به سیستم SUL مانند سایر ویکی‌ها کرد، اما ویرایش فضای نام مقاله را محدود کرد. صفحات گفتگو و ترجمه‌ها توسط همه قابل ویرایش است. در نتیجه می‌توانید مستقیماً در ویکی ترجمه کنید. برای اطلاعات بیشتر، به نظام مدیریتی ویکی‌بنیان ویکی‌مدیا مراجعه کنید.

جستارهای وابسته