Jump to content

Vikimedija LGBT+/Portalas

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia LGBT+/Portal and the translation is 80% complete.
Outdated translations are marked like this.
Wikimedia LGBT+
Shortcut:
WM:LGBT
Vikimedija LGBT+
Vartotojų grupė, skirta palaikyti LGBT+ bendruomenę
ir plėtoti LGBT+ turinį
visuose Vikimedijos projektuose.
Iberocoop
Iberocoop

Wikimedia LGBT+ - Vikimedijos vartotojų grupė, apie kurią pirmąkart buvo paskelbta 2012 m. Wikimania. Vikimedijos LGBT+ Vartotojų Grupė buvo patvirtinta Ryšių Komiteto 2014 m. rugsėjį. Grupė skatina Vikimedijos projektų turinio kūrimą, kuris yra įdomus LGBT+ bendruomenėms. Vikimedija LGBT+ yra pasaulinė ir tarpsektorinė vartotojų grupė, kurioje toleruojami visų rasių, religijų, tautybių, etninių grupių, seksualinių orientacijų, lyčių tapatybių ir įvairių sugebėjimų žmonės.

Misija

 1. Skatinti LGBT kultūrines organizacijas naudoti Vikimedijos projektus ir priimti nemokamos kultūros ir laisvos prieigos vertybes.
 2. Reklamuoti Vikimedijos projektu kaip įrankį stiprinti LGBT bendruomenes.
 3. Kurti ir plėsti turinį, kuris yra įdomus LGBT bendruomenėms Vikimedijos projektuose ir didinti bendrą tokio turinio kokybę visomis kalbomis.

Tikslai

 1. Gerinti redagavimo patirtį visiems vartotojams užtikrinant, kad su priekabiavimu prie LGBT+ asmenų būtų susitvarkyta greitai su paprastomis taisyklėmis, nepaisant jų seksualinės orientacijos.
 2. Užtikrinti, kad nediskriminavimo politika susijusi su lytimi ir seksualine orientacija būtų efektyvi visose Vikimedijos projektuose ir dalyvauti diskusijose apie visų tipų diskriminaciją.
 3. Suteikti paramos tinklus LGBT+ bendruomenei ir rėmėjams, įskaitant draugišką IRC ir VRT paramą.
 4. Suteikti užjaučiantį apeliacijos mechanizmą, kai ginčo sprendimas nepavyko ir vartotojos norėtų, kad jo bylą tvarkytų asmuo, save identifikuojantis kaip LGBT+.
 5. Sukurti saugesnę aplinką LGBT+ skaitytojams Vikimedijos projektuose, su specialiu noru gerinti LGBT+ jaunimo patirtį Vikimedijos projektuose.
 6. Sukurti geresnę LGBT+ Vikimedians bendruomenę.
 7. Koordinuoti tarp-viki pastangas tarp VikiProjektų, kurios skirtos tam tikram LGBT+ turinio kūrimui.

Strategija

Wikimedia LGBT vykdo savo misiją šiais būdais:

 1. Suteikia apmokymą organizacijoms ir pavieniams individams jog jie galėtu prisidėti prie Wikimedia projekto.
 2. Kurti, kaupti, apipavidalinti ir pristatyti įvairių tipųų metrikas, kurios apibūdina naudojimo statistiką ir LGBT informacijos kokybę Wikimedia projectuose.

Nors Vikimedija LGBT+ nariai visada gali pridėti LGBT+ turinį patys, darbo spektras, kurį nori atlikti projektas, gali būti atliktas tik tada jei daug LGBT+ informavimo programų dalinsis savo patirtimi kurdamos savo srities turinį. Bendra praktika turėtų būti, kad bet kuris LGBT+ populiacijos švietėjas, bet kur, atliekantis informavimo veiklą bet kurioje srityje ir žinantis, kad jo populiacija naudoja internetą kaip informacijos šaltinį turėtų dalintis savo informacija Vikipedijoje. Kai toks švietėjas tą norės padaryti, tada jis turėtų susisiekti su Vikimedija LGBT+ ir gauti atitinkamas žinias, kurios jam leistu dalintis informacija Vikimedijos platformose.

Rezultatai

 • Išaugęs LGBT++ bendruomenės dalyvavimas ir matomumas Vikimedijoje - pagrindas augti dar didesniems įsipareigojimams ateities Vikimanijose.
 • Išaugęs (laisvas) LGBT+ bendruomenės narių dalyvavimas visuose Vikimedijos projektuose.
 • LGBT++ Vikiprojektų koordinavimas:
  • GLAM LGBT++ istorijos ir kultūros pristatymas.
  • Išaugusi LGBT++ straipsnių kokybė ir kiekybė.
  • LGBT++ paminklų atstovavimas Wiki Loves Monuments projekte.
 • Pastabos ir siūlymai dėl taisyklių rekomendacijų Viki projektuose:
  • Saugios aplinkos politika apimanti visus LGBT++ skundus dėl priekabiavimo, užtikrinanti, kad su tuo bus tvarkomasi efektyviai ir skubiai.
  • Rekomendacijos naujiems LGBT+ vartotojams (ir visiems, kurie aprašo su LGBT+ susijusias temas) apie tai kaip rašyti saugiai ir kaip gauti pagalbos jei reikalai pasisuka ne ta linkme.
  • Paprasta atmintinė kaip reaguoti į su LGBT++ susijusius priekabiavimus visuose Vikimedijos projektuose ir IRC.
 • Prieiga prie specialiai LGBT+ skirtos Viki pagalbos, IRC ir elektroniniu paštu (pavyzdžiui, prieiga prie LGBT+ identifikuotų OTRS savanorių naudojant $LGBT-mail).
 • Nepriklausomų ir ekspertų vertinimai dėl Vikimedijos projektų ir Vikimedijos Fondo efektyvumo reaguojant į homofobišką priekabiavimą.
 • Įgalioti apklausas ir statistinius pranešimus apie LGBT+ dalyvavimą ir suvokimą, dėl redagavimo patirties užtikrinant planuojamus patobulinimus.
 • Ateities mažumų populiacijoms skirtų teminių organizacijų modelis.

Veikla

Veikla susijusi su Vikimedija LGBT+:

Nutarimai

Spauda