Fund drives/2005/Q4 planning/Translations/Fundraising drive letter - et

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

(ang) (ar) (ast) (bg) (br) (ca) (cs) (cy) (da) (de) (en) (el) (eo) (es) (et) (fi) (fr) (gl) (hu) (he) (ia) (id) (it) (ja) (ko) (ml) (nap) (nl) (nn) (pl) (pt) (ro) (ru) (sc) (sk) (sl) (sh) (sr) (su) (sv) (th) (tr) (vi) (ua) (wa) (zh) edit


Teadmised on jõud. Aita hoida neid vabana!

Wikimedia Sihtasutus ja kümned tuhanded vabatahtlikud, kes teevad selle projektidele oma vabast ajast ja oma teadmistega kaastööd, usuvad, et teadmised on jõud ja et need peaksid olema vabad.

Tänu lahketele annetustele Teie taolistelt inimestelt on Vikipeediast saanud maailma suurim entsüklopeedia. Veel mõned aastad tagasi ei olnud wikipedia.org isegi esimese 10 000 vaadatuma veebisaidi seas; nüüd on see esimese 30 hulgas, ainuüksi 2005. aasta novembris oli üle 2,5 miljardit lehevaatamise. Eelmisel aastal samal ajal kasutas kogu saiti alla poole protsendi Interneti kasutajatest. Nüüd on see arv peaaegu neljakordistunud ja me ootame tuleval aastal samasugust kasvu. Sinu abiga kasutavad järgmisel aastal Vikipeediat ja sõsarprojekte veel kümned miljonid inimesed.

Et võimaldada lugejaskonna eksponentsiaalset kasvu, on meie eelarve kasvanud 15 000 dollarilt (umbes 195 500 krooni) 2003. aastal 125 000 dollarini (umbes 1,6 miljonit krooni) 2004. aastal ja 700 000 dollarini (umbes 9,1 miljonit krooni) 2005. aastal. 2006. aastal on ette näha miljonite dollarite kulutamist, et pidada sammu nõudluse kasvuga, arendada tarkvara ja meetodeid, mis kindlustavad hea kvaliteediga sisu, ning jätkata tööd, eesmärgiga pakkuda kõigile vabu ja tasuta teadmisi. See võib tunduda väga suur töö, aga maailma suurima entsüklopeedia loomine vähem kui viie aastaga oli seda samuti. Me suudame seda teha Sinu abiga.

Vikipeedia ja selle sõsarprojektid on olemas ainult tänu annetustele – oma aega ja tööd annetavate kirjutajate ja toimetajate kaastööle ning raha annetajate abile. Nii nagu väikesedki parandused ja täiendused aitavad sisu luua, nii aitab ka iga väike annetus seda sisu Internetis pakkuda. Keskmine annetus, mis meile tehakse, on 20 dollarit ehk 260 krooni. Iga väike summa aitab.

Me pöördume jõulude ja uusaasta ajal Teie poole, et see teoks teha. Just Teie annetused võimaldavad meil jätkuvalt kasvada ja areneda. Wikimedia Sihtasutusele saab annetada vabalt valitud valuutas.

Nüüd on aeg aidata pakkuda maailmale vabasid teadmisi.

Täname Teid lahkuse eest!

Jimmy Wales, Florence Devouard, Angela Beesley ja ülejäänud Wikimedia meeskond.


Märkus: See kampaania kestab reedest 16. detsembrist, 2005 kuni reedeni 6. jaanuarini 2006.