Jump to content

Fund drives/2005/Q4 planning/Translations/Fundraising drive letter - pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

(ang) (ar) (ast) (bg) (br) (ca) (cs) (cy) (da) (de) (en) (el) (eo) (es) (et) (fi) (fr) (gl) (hu) (he) (ia) (id) (it) (ja) (ko) (ml) (nap) (nl) (nn) (pl) (pt) (ro) (ru) (sc) (sk) (sl) (sh) (sr) (su) (sv) (th) (tr) (vi) (ua) (wa) (zh) edit


Wiedza to potęga. Niech pozostanie wolną!

Fundacja Wikimedia i dziesiątki tysięcy woluntariuszy, którzy poświęcają swój czas i fachowość dla jej projektów, wierzą że wiedza to potęga i dlatego powinna być, musi być wolna.

Szczodre wsparcie ludzi takich jak Ty umożliwiło Wikipedii stanie się największą encyklopedią w historii ludzkości. Zaledwie kilka lat temu, wikipedia.org nie była nawet na liście 10 000 najczęściej odwiedzanych stron WWW; obecnie znajduje się już w pierwszej czterdziestce. We wrześniu, zeszłego roku, korzystało z Wikipedii ponad 3,2 miliona unikalnych użytkowników. We wrześniu tego roku liczba ta osiągnęła poziom 13 milionów. Z Twoją pomocą, kolejne dziesiątki milionów ludzi będzie mogło korzystać z Wikipedii i jej siostrzanych projektów w przyszłym roku.

Aby obsłużyć wzrastające wykładniczo czytelnictwo, nasz budżet wzrósł z 15 000 USD w 2003 roku, przez 125 000 w 2004, do ponad 700 000 w tym roku. W nadchodzącym roku, Fundacja Wikimedia spodziewa się konieczności wydania milionów dolarów aby spełnić wzrastające zapotrzebowanie i móc kontynuować pracę nad naszym celem, którym jest dostarczanie wolnej wiedzy każdemu. Brzmi to onieśmielająco, lecz umożliwi to stworzenie największej na świecie encyklopedii w mniej niż 5 lat. Możemy tego dokonać z Twoją pomocą.

Wikipedia i jej siostrzane projekty istnieją tylko dzięki oddaniu: oddaniu uczestników, którzy poświęcają swój czas i wysiłek oraz oddaniu ofiarodawców, którzy wspierają projekty finansowo. Tak jak wiele drobnych edycji pomaga tworzyć zawartość, tak każde wsparcie finansowe pomaga tę zawartość udostępniać. Średnia pojedyńcza wpłata, którą otrzymujemy jest równowartością 20 USD. Każda, nawet drobna pomoc jest cenna.

Zwracamy się do Ciebie w okresie świątecznym po pomoc aby nasz cel mógł zostać osiągnięty. To dzięki Twojemu wsparciu finansowemu możemy wciąż powiększać i ulepszać nasze projekty. Możesz dokonywać wpłat Fundacji Wikimedia w dowolnej walucie. Wpłaty w Stanach Zjednoczonych można odliczać od podatku. W Niemczech i Francji, wpłaty do lokalnych oddziałów (Wikimedia Deutschland, Wikimedia France) są również odpisywane od podatku. Mimo że wpłaty do lokalnych oddziałów nie są bezpośrednio wykorzystywane przez Fundację Wikimedia, są nam także przydatne w osiągnięciu naszych celi.

Masz teraz czas, aby pomóc w wspieraniu rozwoju świata przez udostępnianie wolnej wiedzy.

Dziękujemy za Twoją szczodrość,

Jimmy Wales, Florence Devouard, Angela Beesley i reszta zespołu Wikimedia