Jump to content

Fundraising 2010/Jimmy appeal 2/et

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

 • Ole hea ja loe
 • Vikipeedia rajaja Jimmy Walesi
 • pakilist pöördumist!
 • Olen vabatahtlik.

  Vikipeedias tehtud töö eest ei maksta mulle sentigi, ja ei maksta ka ülejäänud tuhandetele vabatahtlikele autoritele ja toimetajatele. Vikipeediat asutades oleksin võinud teha sellest kasumitaotlusliku ettevõtte ja kasutada raha sisse toovaid reklaamribasid, aga otsustasin teha midagi teistsugust.

  Äril pole viga. Reklaamindus pole kurjast. Aga see ei kuulu siia. Mitte Vikipeediasse.

  Vikipeedia on midagi erilist. See on nagu raamatukogu või avalik park. See on justkui meelte tempel. See on koht, kuhu saame minna, et mõelda, õppida ja teadmisi teistega jagada. See on inimkonna jaoks ainulaadne ettevõtmine, esimene omasugune ajaloos. See on üldkasulik ettevõtmine, et tuua vaba entsüklopeedia iga viimase kui inimeseni.

  Iga inimeseni.

  Kui igaüks 400 miljonist Vikipeedia kasutajast annetaks dollari, oleks meil raha 20 korda rohkem kui tarvis. Oleme väike organisatsioon ning et hoida meid sellise ja tõhusana, olen aastate jooksul kõvasti tööd teinud. Me täidame seejuures oma eesmärgi ja pillamise jätame teistele.

  Et teha seda reklaame kasutamata, vajame sind. Sina oled see, kes hoiab unistuse elus. Sina oled see, kes lõi Vikipeedia. Sina usud, et see mõtisklus- ja õppimiskoht on väärtuslik.

  Palun kaalu sel aastal 20, 35 või 50 euro või muu jõukohase summa annetamist, et Vikipeediat hoida ja toetada.

  Aitäh

  Jimmy Wales
  Vikipeedia asutaja