Хартія руху/Редакційний комітет

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Movement Charter/Drafting Committee and the translation is 81% complete.
Outdated translations are marked like this.
Редакційний комітет Хартії руху на Саміті Вікімедіа 2022.

Редакційний комітет Хартії руху створить документ, який підтримуватиме Рух Вікімедіа у спільній роботі над просуванням у стратегічному напрямку. Завданням комітету є створення чернетки Хартії руху згідно з рекомендацією Стратегії руху «Справедливість прийняття рішень». Завдання також включає дослідження й консультування зі спільнотою, експертами й організаціями. Фінальна версія кінець кінцем матиме стати консенсусною через ратифікацію всім Рухом Вікімедіа.

Комітет сформовано 1 листопада 2021 року методом комбінування виборів та інших підходів відбору. Комітет має працювати над Хартією руху, аж поки її не ратифікують, що згідно з поточним графіком прогнозують на кінець 2023 року. До групи входять 15 членів проєктів, афіліатів та Фонду Вікімедіа. Детальніше про це на сторінці матриць редакційного комітету. Згідно з попередньою домовленістю, члени можуть отримувати матеріальну допомогу, що покриватиме витрати на участь. Вона становить 100 доларів США що два місяці.

Оновлення

Редакційний комітет Хартії руху публікуватиме принаймні одне оновлення 10-го числа кожного місяця або близько того. Ці новини даватимуть короткий щомісячний огляд роботи комітету. Окрім цього, буде також розсилка новин, на яку користувачі можуть підписатися й отримувати оголошення про важливі події, запити на коментарі та консультації, які організовує комітет.

Документи

Завдання Редакційного комітету Хартії руху вимагає чіткої внутрішньої організації. Перелік нижче подає поточні й майбутні документи, які мають пояснити, як комітет працює.

Опубліковано Документ Короткий опис
січень 2022 Принципи Редакційного комітету У документі описано принципи, яких дотримуватиметься редакційний комітет у своїй подальшій роботі. Наприклад, туди включено, серед іншого, завдання і мандат комітету, його відносини зі спільнотами й організаціями Вікімедіа.
лютий 2022 Внутрішнє прийняття рішень У документі описано, як члени редакційного комітету приймають рішення між собою.
квітень 2022 Кодекс поведінки MCDC Документ описує критерії залучення і процес вилучення члена комітету.
серпень 2022 Movement Charter Outline Table of contents of the Movement Charter, listing its main chapters (the chapters themselves are being drafted).
жовтень 2022 Movement Charter Drafting Methodology Description of the process of how the Movement Charter content will be drafted, and how the community and the movement will be involved.

Члени

Список членів (згідно з офіційним оголошенням від 2021-11-01):

Фото Ім'я Роль Представлення
WikiArabia '19 40.jpg Anass Sedrati (Anass Sedrati) Roles & Responsibilities drafting group

Комунікаційний підкомітет

Дослідний підкомітет
Я активний у проєктах Вікімедіа з 2013 року. Редагую Вікіпедію кількома мовами, а також роблю внесок у запуск ще кількох версій мовами, якими є мало джерел. Співзасновник Wikimedia Morocco User group (член правління), Wikimedians of Tamazight User Group і Arabic Wikimedians User Group. Брав активну участь у різних проєктах та ініціативах, у тому числі був членом робочої групи Вікімедіа 2030 (адвокація), стратегічним зв'язківцем для арабської мови (підрядник ФВМ), членом групи розробки переходу і групи конекторів, брав участь у написанні фінальних рекомендацій 2030.
Wikimania Portraits - London - Adam Novak 02.jpg Anne Clin (Risker) Підкомітет преамбули

Дослідний підкомітет

Підкомітет Саміту Вікімедіа
Я прийшла у цю роль з багажем різного досвіду. У своєму рідному проєкті (англійській Вікіпедії) я адміністраторка, чек'юзерка і приховувачка. Раніше упродовж 5 років входила до арбітражного комітету. Також я членкиня VRT.

Що ж до мого глобального досвіду, то я поточна членкиня Комунікаційного комітету Вікімедіа, колишня членкиня Комітету з розподілу коштів (FDC), членкиня команди Ролей і відповідальностей Стратегії 2030. Я фасилітувала виборчу комісію на виборах 2013 до Фонду Вікімедіа.

WCN2016 DSC3048.jpg Ciell (Ciell) Roles & Responsibilities drafting group

Комунікаційний підкомітет

Підкомітет Саміту Вікімедіа
Я натрапила на Вікіпедію у 2006 році після подорожі до Нової Зеландії й Островів Кука, і дуже тішилася з викладання своїх фотографій. Наразі маю адмінправа у кількох проєктах (nl-wp, pap-wp, Вікісховище), є VRT-агентом (колишній OTRS) й адміністратором централізованих сповіщень на Меті. Також я залучена у кілька проєктів, такі як Gender Gap, міжнародний Вікі любить пам'ятки і Європейське лобі, усі як з онлайн-, так і офлайн-співпрацею.
Wikimedia Conference 2017 by René Zieger – 72.jpg Daria Cybulska Values & Principles drafting group

Roles & Responsibilities drafting group
 • Співробітник Вікімедіа у Великій Британії з 2012 року, бере активну участь у розвитку розділу
 • Член Вікімедіа Польща
 • Брала участь у 5 конференціях Вікімедіа (також відомих як Саміти), в тому числі в дискусіях щодо Діалогу Руху, а також у відкритті дискусії щодо бачення 2030 року
 • Участь у проекті стратегії Вікімедіа до 2030 року
WikidataCon 2019 - 2019-10-34 - Questions.jpg Érica Azzellini (EricaAzzellini) Roles & Responsibilities drafting group

Комунікаційний підкомітет

Підкомітет Саміту Вікімедіа
Я полюбила Вікімедіа завдяки Освітній програмі, ще будучи студенткою соціальних комунікацій. Я почала організовувати вікімарафони для заповнення гендерних прогалин у Вікіпедії. Стала вікімедисткою-за-посадою і розробила інструмент Mbabel. Я є зв'язковою особою Wiki Movimento Brasil. У своєму професійному житті я працюю комунікаційним менеджером свого афіліату, тобто залучена у підтримку й комунікацію зі спільнотою, розбудову партнерств та аутріч Вікімедіа. Я також скеровую розвиток власної стратегії WMB, що базується на рекоментаціях Стратегії Руху. Я організаційна голова бразильської команди, яка організовує WikidataCon цьогоріч.
Users Peoples From WikiIndaba 2018 04.jpg Georges Fodouop (Geugeor) Values & Principles drafting group

Дослідний підкомітет
Я активний член і співзасновник Wikimedians of Cameroon User Group. Дописувач проєктів Вікімедіа з 2013 року. За ці роки я координував декілька проєктів, а саме такі: Вікі любить жінок, вікімедист-за-посадою, Вікі любить Африку, Вікі любить Землю, Африпедія, проєкт WikiChallenge Ecoles d'Afrique. Я член Wiscom (спрямівного комітету WikiIndaba); амбасадор 1Lib1Ref у франкомовних країнах. Член грантової комісії (Microfi) Вікімедіа Франція. Також я робив активний внесок до організації [Special:MyLanguage/Strategy/Wikimedia movement/2018-20/2019 Community Conversations/Strategy Salons/Reports/Cameroon UG кількох стратегічних салонів], що дало нам можливість зробити свій скромний внесок до Стратегії Руху. Член правління й секретар WikiFranca з листопада 2021.
Vargas, Jorge September 2016.jpg Jorge Vargas (JVargas WMF) Values & Principles drafting group Я приєднався до Фонду Вікімедіа у 2013 році, що дало мені можливість бути на зв'язку з Рухом у різних форумах та географічних місцях за багатьох нагод. На своїй позиції у Команді партнерств у Фонді ВІкімедіа (початково з фокусом на Латинській Америці, а зараз керуючи Командою регіональних менеджерів вже майже 5 років) я отримав можливість зустрічатися й працювати з афіліатами й лідерами руху глобально, і краще розуміти зокрема потреби тих, хто поза Сполученими Штатами й Європою.
Manavpreet Kaur.jpg Manavpreet Kaur (Manavpreet Kaur) Підкомітет преамбули

Roles & Responsibilities drafting group

Комунікаційний підкомітет

Дослідний підкомітет
Почала як редакторка пенджабської Вікіпедії, створюючи статті про криміналістику; пізніше почала редагувати гідні. Будучи викладачкою університету, залучала своїх студентів, почала планувати діяльність, події, й усвідомила свої нахили до аутрічу й залучення, а пізніше перейшла до розробки програм, ініціатив та розбудови інституційної співпраці з допомогою інших членів афіліату в Індії. Серед програм, організованих спільно з іншими колегами-вікімедійцями й регіональними спільнотами, такі: WikiConference India 2016, Strategy Salon Patiala, 2017, Women TTT 2019, WikiGap 2019, Armenian-Indian collaboration/2019, Wiki4Women 2020, Syberthon 2020, WikiGap-Wiki4Womxn 2021 (India).
WMPL Wroclaw 2019 RD 033.jpg Michał Buczyński (Aegis Maelstrom) Підкомітет преамбули
 • Редактор pl.wiki, en.wiki з 2004 року
 • Адмін pl.wiki з 2005 року, перекладач, член Wikimedia Polska з 2006 року, член першого арбкому польської Вікіпедії.
 • У 2012—2018 роках віцепрезидент, а з 2018 президент Вікімедіа Польща — чудового, місійно-орієнтованого регіонального відділення, що працює над підтримкою волонтерів, GLAM, освітою та іншим.
Faces of the Commons 2019 (46910209495).jpg Pepe Flores (Padaguan) Roles & Responsibilities drafting group

Дослідний підкомітет
Я член правління Вікімедіа Мексика (WMMX) з 2013 року. З вересня 2021 року я поточний президент нашого регіонального відділення. Я був організатором Вікіманії 2015, представляв WMMX на Wikimedia Conference (2015, 2016), WikiConference North America (2016, 2019) та Вікіманії (2015, 2019).

Моя основна діяльність у Вікімедіа Мексика зосереджена на стратегії, аутрічі, комунікаціях, адвокації, регіональних справах та розбудові спільноти. Як активіст за цифрові права я залучений у політичні обговорення, що стосуються конфіденційності, свободи слова та вільну культуру.

Ravan J. Al-Taie.jpg Ravan J Al-Taie (Ravan) Roles & Responsibilities drafting group

Комунікаційний підкомітет
За останні 13 років я отримала дуже широкий та різноманітний досвід у багатьох проєктах Вікімедіа як волонтерка, адміністраторка, членкиня Афкому і, нещодавно, як підрядниця на неповний день. Маю майже 19 000 редагувань і близько 850 створених і перекладених мною статей.

У 2015 році я заснувала Iraqi Wikimedians User Group, першу групу користувачів в Іраку. Того ж року я також співзаснувала Wikiwomen Prize Competition. Я створювала й керувала різними вікімарафонами й віківишколами, а також допомогла заснувати Sorani Kurdish User group. Організовувала конкурс ВЛП в Іраку упродовж трьох років.

WikiArabia '19 184.jpg Reda Kerbouche (Reda Kerbouche) Підкомітет преамбули й цінностей

Дослідний підкомітет
Член-засновник Wikimedians of Tamazight UG та Wikimedia Community of Saint Petersburg User Group (член правління), член WikiIndaba Steering Committee, представник афіліату у WikiFranca, член грантового комітету Центральної та Східної Європи й Центральної Азії, колишній член Вікімедіа Алжир та Афкому. Активний член спільноти з 2010 року. Розмовляю російською, французькою, дарією, арабською, ташавітом, і працюю англійською. Працював над розвитком тамазигхту і 2019 році зміг запустити процес створення тамазигхтського Вікісловника (перша мовна спільнота, що сформувалася навколо іншого проєкту, ніж Вікіпедія).
Nbb Trout.jpg Richard (Nosebagbear) Підкомітет преамбули

Дослідний підкомітет
Після невдалої спроби у 2012, я провалився в кролячу нору у 2018 році й з того часу активний. Я особливо активний як агент OTRS (тепер VRT), працюючи насамперед з тими, хто не має жодного вікімедійного досвіду. Я став адміном енвікі у 2019 році, і приблизно в той же час став дуже активним у стратегічному боці руху. Це проявилося в участі у кожній фазі майже кожної рекомендації, пріоритизаційних обговорень, УКП і кожній дискусії, яку ми проводили для втілення стратегії 2030. Сюди також належить допомога з розробкою компромісного методу відбору до MCDC.
Richard Knipel at Regional Ambassadory training, 2011-07-07.jpg Richard Knipel (Pharos) Values & Principles drafting group

Roles & Responsibilities drafting group

Підкомітет Саміту Вікімедіа
Я беру активну участь у русі спільноти з 2004 року і маю права адміністратора в англійській Вікіпедії й на Мета-вікі, в минулому також у Вікісховищі.

Я активний, серед інших, у таких організаціях:

У відповідь на минулорічну полеміку щодо брендування, разом з іншими я допоміг організувати такі стратегічні ініціативи:

Bhattacharjee, Runa Jan 2019.jpg Runa Bhattacharjee (Runab WMF) Values & Principles drafting group У русі Вікімедіа я маю особисту і професійну роль. Як приватна особа я є дописувачкою бенгальської й англійської Вікіпедії та Вікісховища. У своїй професійній ролі я працюю на Фонд Вікімедіа, надаючи операційну підтримку сімом командам як директорка у Відділі продукту.

У різні часи я брала участь у заходах, які організовували команди чи Відділ продукту в рамках продуктових ініціатив. Значущим прикладом є моя участь у розробці, підтримці та комунікаційному аутрічі інструменту Перекладу вмісту від Мовної команди ФВМ.

Колишні члени

Фото Ім'я Період членства Представлення
Alice Wiegand, Januar 2020-3238.jpg Alice Wiegand (Lyzzy) Листопад 2021 — січень 2022

Я почала свою діяльність у 2004 як редакторка німецької Вікіпедії. Окрім редагування виконувала також обов'язки адміністратора, бюрократа, OTRS-агента та інші. Від початку я зрозуміла, що мене цікавить більше, ніж написання статей. Я входила до правління Wikimedia Deutschland (WMDE) з 2008 до 2011 і була членкинею ради Фонду Вікімедіа з 2012 до 2018.

Наразі я знову є членкинею правління Вікімедіа Німеччина. Під час розробки стратегічних рекомендацій 2030 я входила до складу робочої групи з адвокації; з того часу пильно слідкую за Стратегією Руху.

Wikimedia Summit 2019 - Portrait Li-Yun Lin (3).jpg Jamie Li-Yun Lin (Li-Yun Lin) November 2021 – April 2022
 • Членкиня правління Вікімедіа Тайвань (2016.03 — нині)
 • Директорка Wikipedia Asian Month (2019.09 — нині)
 • Перекладачка й синхроністка китайською для руху Вікімедіа (2017.09 — нині)
 • Членкиня Команди здоров'я спільноти Стратегії 2030 (2018.11 — 2019.12)
 • Членкиня програмного комітету конференції ESEAP (2017.08 — 2018.05)
 • Менеджерка проєктів Тайваню у WikiProject Med (2016.03 — 2019.06)

Контакти

Для зв'язку з Редакційним комітетом Статуту Руху, будь ласка, використовуйте наступну електронну адресу: movementcharter(_AT_)wikimedia.org

Див. також