Fundraising 2010/Kartika Appeal/fa

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

کارتیکا[edit]

  • لطفاً بخوانید:
  • یک درخواست شخصی
  • از طرف یکی از نویسندگان ویکی‌پدیا، کارتیکا
  • یک پیغام از طرف کارتیکا، یکی از نویسندگان ویکی‌پدیا

۱۳.۳ میلیون و صفر.

روزانه چه تعداد از مردم برای دسترسی به دانش به ویکی‌پدیا مراجعه می‌کنند؟ بیش از ۱۳ میلیون. و چه تعداد از آن‌ها برای دسترسی به وب‌گاهی که جزء ۵ پربیننده‌ترین وب‌گاه جهان است، هزینه پرداخت می‌کنند؟ قطعاً هیچ کدام.

این تمام چیزی است که دربارهٔ ویکی‌پدیا صحبت می‌شود.

هرگز راه قوی‌تری برای مردم سراسر جهان وجود ندارد که به صورت رایگان آن‌چه را که می‌دانند با دیگران به اشتراک بگذارند. نه فقط پخش حقایق و داده‌ها، بلکه همکاری در مقاله‌ها برای دقیق‌تر کردن و شفاف سازی آن‌ها.

اما آن‌چه بیشتر درباره ویکی‌پدیا قابل توجه است این است که تمام آن دانش توسط داوطلبانی ویرایش شده‌اند و به اشتراک گذاشته شده‌اند، هر نوشته در یک زمان خاص، و چون ویکی‌پدیا خالی از تبلیغات است، کسانی از ما که آن را ایجاد کرده‌ایم و یا از آن استفاده می‌کنیم باید با کمک‌های مالی در حفظ و نگهداری آن کوشا باشیم.

این تمام چیزی است دربارهٔ کمپین سالانه جمع آوری کمک‌های مالی صحبت می‌شود. این فرصتی برای افرادی از ماست که آمده‌ایم و بر ویکی‌پدیا تکیه کرده‌ایم، بیایید با هم به حفظ آن‌چه که خودمان ایجاد کرده‌ایم کمک کنیم.

من خودم به شخص، به کمپین امسال کمک مالی کردم و من امیدوارم که شما نیز در حال حاضر تصمیم به این کار گرفته باشید. لطفاً با پرداخت ۲۰ دلار، ۳۰ یورو، ۴.۰۰۰ ین و یا هر چقدر که می‌توانید به رایگان نگه داشتن آن کمک کنید.

من شروع به نوشتن مقالات در ویکی‌پدیا کردم چون متوجه شدم که ممکن است مردم به دنبال دانشی بگردند که هنوز در زبان من وجود نداشته باشد، من این کار را برای توجه و یا تحسین انجام ندادم. من این کار را به خاطر این انجام دادم که به فرهنگ کشورم اهمیت می‌دهم و می‌خواهم تا آنجا که می‌توانم دانش را که با مردم به اشتراک بگذارم.

عده زیادی از مردم سراسر جهان هر روز همین کار را انجام می‌دهند، این چیزی است که ویکی‌پدیا را ارزشمند می‌سازد.

برای قوی نگه داشتن ویکی‌پدیا لطفاً همین امروز به آن کمک مالی کنید.

با تشکر از شما،

کاتریکا، جاکارتا، اندونزی