Jump to content

Fundraising 2010/Kartika Appeal/tr

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

Kartika[edit]

  • Lütfen okuyun:
  • Kişisel başvuru
  • Vikipedi yazarı Kartika'dan
  • Vikipedi yazarı Kartika'dan mektup var

13.3 milyon ve sıfır.

Kaç kişi bilgi almak için her gün Vikipedi'ye dahil oluyor? 13 milyondan fazla. Ve dünyanın en popüler 5. web sitesine ulaşmak için kaç para ödüyorlar? Kesinlikle sıfır.

Vikipedi tam anlamıyla budur.

Daha önce insanlar dünyanın hiçbir yerinden birbirleriyle böyle güçlü ve özgürce bilgi paylaşmamıştı. Sadece olgu ve verileri paylaşmak için değil, maddeleri olabildiğince açık ve doğru olarak genişletmek için.

Ama en önemlisi, bilgiler gönüllüler tarafından birer birer paylaşılıp düzenlendi. Ve, Vikipedi reklam almadığından, Vikipedi'yi yaratan ve kullanan bizler bunu bağışlarla koruyup devamını getirmeli.

Vikipedi'nin yıllık bağış kampanyasının amacı budur. Bu, Vikipedi'nin bizleri biraraya getirip yarattıklarımızı korumak için bir şanstır.

Ben, bu senenin kampanyasında kişisel bağışımı yaptım ve umuyorum ki sizde şimdi aynısını yapacaksınız. Vikipedi'nin özgür kalması için lütfen 20$, 30€, 4000¥ yada ne kadar verebilirseniz verin.

Bu makaleyi yazıyorum çünkü farkına vardım ki birçok kişinin henüz kendi dilime çevrilmemiş bilgileri arama ihtimali var. Bunu ilgi toplamak veya takdir edilmek için yapmadım. Bunu yapmamın sebebi kültürüme önem vermem ve insanlarla olabildiğince paylaşmak istediğim içindir.

Dünyanın dört bir yanından insanlar her gün aynı şeyi yapıyor ve bu da Vikipedi'yi değerli kılıyor.

Vikipedi'yi güçlü tutmak için lütfen bağış yapın.

Teşekkürler,

Kartika,
Jakarta, Endonezya