Miesiąc ukraińskiej dyplomacji kulturalnej 2023

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Ukraine's Cultural Diplomacy Month 2023 and the translation is 100% complete.

Miesiąc ukraińskiej dyplomacji kulturalnej 2023

1 marca – 31 marca    

[Media społecznościowe: #UCDMonth] • [Kliknij tutaj: ucdm.wikimedia.org.ua]    Witamy w konkursie edycyjnym, który ma na celu poprawę opisania ukraińskiej kultury w Wikipedii!
 • Co: Jest to otwarty konkurs edycyjny, którego celem jest stworzenie oraz ulepszenie istniejących artykułów o kulturze i sławnych ludziach Ukrainy w jak największej liczbie wersji językowych Wikipedii. Lista proponowanych artykułów do napisania i edycji została opracowana przez organizatorów konkursu. Na zwycięzców czekają nagrody.
 • Kiedy: Konkurs - wyzwanie edycyjne - trwa od 00:01, 1 marzec 2023 (UTC) aż do 23:59, 31 marzec 2023 (UTC).
 • Jak: Konkurs ma bardzo proste zasady. Żeby wziąć w nim udział, wystarczy przejść przez 4 kroki:
  1. Wybrać artykuły, nad którymi będziesz pracować,
  2. Zdobyć punkty za swoją pracę,
  3. Celować w jak największą liczbę punktów,
  4. Zdobyć nagrody za swój wkład!
 • Kto: Każdy wikipedysta z założonym kontem użytkownika na dowolnej wiki może pomóc we współpracy przy pisaniu i/lub tłumaczeniu artykułów związanych z kulturą ukraińską w dowolnym języku. Aby wziąć udział w projekcie należy zarejestrować się w sekcji Uczestnicy.
 • Dlaczego: Konkurs organizowany jest przez Wikimedia Ukraina we współpracy z Instytutem Ukraińskim oraz ukraińskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Wikipedii brakuje artykułów na wiele tematów. Mamy nadzieję, że ten konkurs pomoże w ulepszeniu artykułów o kulturowych zjawiskach ważnych dla Ukraińców i Ukrainek. Poprawa obecności tematyki ukraińskiej kultury w Wikipedii jest ważna dla zapewnienia czytelnikom i czytelniczkom Wikipedii dostępu do informacji najwyższej jakości.