Ukrayna Kültürel Diplomasi Ayı 2023

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Ukraine's Cultural Diplomacy Month 2023 and the translation is 100% complete.

Ukraine's Cultural Diplomacy Month 2023

1 Mart – 31 Mart    

[Social media: #UCDMonth] • [Link here: ucdm.wikimedia.org.ua]    Ukrayna kültürünün Vikipedi'de kapladığı yeri geliştirmek için oluşturulan yazma etkinliğine hoş geldiniz!
  • Nedir: Bu, Ukrayna kültürü ve insanları hakkında Vikipedi'nin mümkün olduğu kadar çok dil sürümünde maddeler oluşturmayı ve geliştirmeyi hedefleyen, halka açık bir yazı yarışmasıdır. 2021 ve 2022 yıllarında çok başarılı kampanyaları takip ediyoruz. Odaklanmak için önerilen madde listesi, yarışmayı düzenleyenler tarafından sağlanmıştır. En aktif katılımcılar ödüller alacaktır.
  • Ne zaman: Katkılar"'00:01, 1 Mart 2023 (UTC)"' ve "'23:59, 31 Mart 2023 (UTC)"' arasında yapılacaktır.
  • Nasıl: Yarışma, 4 adımdan oluşan basit bir yapıya sahiptir: Seç üzerinde çalışılacak maddeler → Çalışmanız için puan kazanın → Mümkün olduğu kadar çok puan kazanmayı hedefleyin → katkınız için ödüller kazanın!
  • Kim: Herhangi bir Vikipedi'de oluşturulmuş hesabı olan herhangi bir Vikipedist, Ukrayna kültürüyle ilgili makalelerin herhangi bir dilde yazılması ve/veya çevrilmesi konusunda işbirliğine yardımcı olabilir. Katılmak için Katılımcılar bölümüne kaydolmanız gerekir.
  • Neden: Yarışma Wikimedia Ukraine tarafından Ukrayna Enstitüsü ve Ukrayna Dışişleri Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenmektedir. Vikipedi'de pek çok konuyla ilgili makale eksik ve bu yarışma sayesinde Ukrayna halkı için önemli olan kültürel fenomenlerle ilgili makaleleri geliştirmeyi umuyoruz. Vikipedi'nin makalelerini ve Ukrayna kültürü etrafındaki kapsamını iyileştirmek, okuyucularımızın yüksek kaliteli bilgi bulmasını sağlamak için önemlidir.