Jump to content

Strategie 2015/Komunitní konzultace

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia Foundation/2015/Community consultation and the translation is 95% complete.
Outdated translations are marked like this.
Zpráva o konzultaci strategie

Nadace Wikimedia (WMF), je nezisková dobročinná organizace, která podporuje a provozuje hlavní znalostní wiki-projekty, jakým je Wikipedie. Spolupracujeme s tisíci dobrovolníky, přispěvateli a korektory, s nimiž se snažíme dále rozšiřovat naše projekty a zvětšovat svůj globální dosah, abychom tak mohli zdarma v mnoha jazycích sdílet vzdělávací program po celém světě.

Zajímá nás váš názor. Pracujeme na strategii pro WMF a potřebovali bychom předběžné názory na budoucí vývoj. Shromažďujeme informace od lidí, jako jste vy. Odbornost a nadhled, které můžete poskytnout, nám pomohou rozšířit naše myšlení a získat výsledek, který by skutečně reprezentoval naše společné cíle. Rádi si přečteme vaše příspěvky, které napomohou vypracovat náš program, který budeme sdílet a diskutovat s komunitou.

Pokud byste se rádi dozvěděli více, přečtěte si prosím více o Pozadí této akce nebo si prohlédněte příspěvek na blogu (anglicky).

Jak se můžete zapojit?

Přečtěte si prosím níže uvedené trendy a odpovězte na otázky na diskuzní stránce.

Scénář

Internetové prostředí se mění. V dalších třech letech očekáváme silnější dopad alespoň dvou hlavních světových trendů:

  • Svět bude "zmobilizován". Trendy ukazují, že mobilní zařízení se stávají primární (a často jedinou) cestou k přístupu na internet pro mnoho lidí po celém světě. Naše stránky na to musí být plně připraveny.
  • Další miliarda internetových uživatelů se připojí online (včetně mnoha z Asie, Latinské Ameriky a Afriky). Tito uživatelé mnohdy nebudou mít předchozí zkušenosti s projekty Wikipedie a snad budou motivováni ke spolupráci na nich.

Otázky

  1. Jaké hlavní změny předpokládáte vedle mobilů a další miliardy uživatelů?
  2. Vezmete-li v úvahu důležité budoucí trendy, jak by měly v budoucnu vypadat úspěšné projekty Wikipedie?

Povězte nám, co si myslíte

Klikněte na odkaz a pomozte utvářet budoucí Wikimedia Foundation. Vaše účast bude oceněna tím, že se tento proces rozeběhne.

Pamatujte, že všechny odpovědi jsou zde veřejně dostupné pod svobodnou licencí, takže je můžeme zveřejnit či použít k výzkumu nebo jiným účelům. Nepište sem, prosím, žádná osobní data.