2015 Stratégia/Verejná diskusia

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia Foundation/2015/Community consultation and the translation is 79% complete.
Outdated translations are marked like this.
Strategy consultation report

Nadácia Wikimedia (skratka WMF) je nezisková, charitatívna organizácia, ktorá podporuje a riadi hlavné vzdelávacie wiki projekty ako Wikipedia. Prácou s tisíckami odhodlaných dobrovoľných prispievateľov a čitateľov sa neustále snažíme o rast našich projektov a rozširovanie ich globálneho dosahu tak, aby sme mohli zdieľať voľný, viacjazyčný a náučný obsah s celým svetom.

Vaša vízia je dôležitá. Pracujeme na stratégii pre WMF a potrebujeme predbežné predstavy o budúcnosti. Zbierame informácie práve od ľudí ako ste vy. Vaša skúsenosť a pohľad pomôže rozšíriť naše predstavy a vytvoriť výstup, ktorý skutočne reprezentuje naše spoločné ciele. Váš príspevok berieme ako pomoc pri formulácii našej stratégie, ktorú budeme s komunitou zdieľať na prediskutovanie.

Ak by ste potrebovali viac informácií, prosím, prejdite si "Pozadie" alebo sa pozrite na tento príspevok na blogu.

Ako môžem prispieť?

Prečítajte si, prosím, problém popísaný nižšie a odpovede na otázky napíšte na stránku diskusie.

Problém

Prostredie Internetu sa mení. V nasledujúcich troch rokoch očakávame silnejúci dopad najmenej dvoch hlavných celosvetových trendov:

  • Svet sa stáva mobilný. Vývoj naznačuje, že mobilné zariadenia sa celosvetovo stávajú hlavným (a často jediným!) spôsobom prístupu na Internet pre väčšinu ľudí. Naše stránky musia byť na toto plne pripravené.
  • Na Internet prichádza miliarda nových užívateľov (vrátane významného počtu z Ázie, Latinskej Ameriky a Afriky). Títo užívatelia môžu mať len malú alebo žiadnu predstavu o ktoromkoľvek projekte Wikimedia, a ak predstavu majú, môžu mať odlišnú motiváciu sa na projekte zúčastňovať.

Otázky

  1. Aké ďalšie hlavné trendy dokážete rozpoznať, okrem mobilného trendu a miliardy nových užívateľov?
  2. Na základe budúcich trendov, ktoré považujete za podstatné, ako by mal vyzerať zdravý a prosperujúci Wikimedia projekt?

Čo si o tom myslíte?

Pomôžte formovať budúcnosť Nadácie Wikimedia kliknutím na tlačidlo nižšie. Váš príspevok je v tomto procese pre nás to hlavné a veľmi si ho ceníme.

Pamätajte, prosím, že všetky odpovede sú odosielané verejne a odoslaním ich uvoľňujete do verejného vlastníctva, takže ich môžeme použiť alebo uvoľniť na výskum alebo iné účely. Prosím, do odpovedí neuvádzajte žiadne osobné údaje.