Jump to content

Стратегія на 2015 рік/Консультація зі спільнотою

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia Foundation/2015/Community consultation and the translation is 95% complete.
Outdated translations are marked like this.
Звіт про стратегічну консультацію

Фонд Вікімедіа (ФВМ) — це неприбуткова, благодійна організація, яка забезпечує підтримку та управління основними пізнавальними вікіпроектами, такими як Вікіпедія. Працюючи з тисячами відданих волонтерів-дописувачів та читачів, ми постійно прагнемо досягти вищого рівня розвитку наших проектів та поширити глобальний доступ до них таким чином, щоб вільними, багатомовними, пізнавальними матеріалами можна було користуватися у цілому світі.

Ваша точка зору має значення. Ми працюємо над стратегією Фонду, і нам потрібні ідеї щодо нашого майбутнього. Ми збираємо інформацію від людей, таких як Ви. Ваші досвід та бачення перспективи допоможе нам розширити кругозір та згенерувати результат, який найкраще представить нашу спільну мету. Ми читатимемо Ваші дописи, щоб краще сформулювати нашу стратегію, якою ми згодом поділимося зі спільнотою, аби отримати коментарі та зауваження стосовно неї.

Якщо Ви бажаєте отримати більше інформації, будь ласка, перегляньте «Передумови» або цей пост у блозі.

Як можна взяти участь?

Будь ласка, перечитайте сценарій нижче та дайте відповіді на запитання на сторінці обговорення.

Сценарій

Інтернет-середовище змінюється. У наступні три роки ми очікуємо побачити збільшення впливу щонайменше двох важливих глобальних тенденцій:

  • Світ стає мобільним. Останні тенденції демонструють, що мобільні пристрої стають основним (і часто єдиним!) методом доступу до інтернету для більшості людей у всьому світі. Наші сайти повинні бути цілковито підготовленими до цього.
  • До всесвітньої мережі долучається черговий мільярд користувачів інтернету (в тому числі й істотна кількість із Азії, Латинської Америки та Африки). Ці користувачі можуть мати незначне попереднє уявлення про будь-який із проектів Вікімедіа, а то й зовсім ніякого, та можуть мати нові спонукальні причини для участі в цих проектах, якщо приймуть рішення до них долучитись.

Запитання

  1. На які важливі тенденції Ви б хотіли звернути увагу, окрім поширення мобільних пристроїв та приєднання чергового мільярда користувачів?
  2. З огляду на майбутні тенденції, які Ви вважаєте важливими, який вигляд матимуть успішні та життєздатні проекти Вікімедіа?

Поділіться з нами своєю точкою зору

Допоможіть сформувати майбутнє Фонду Вікімедіа, натиснувши кнопку внизу. Ваш внесок буде взятий до уваги, як тільки ми розпочнемо цей процес.

Будь ласка, пам'ятайте, що всі відповіді будуть оприлюднені публічно, і що публікуючи, Ви надаєте їх у спільне надбання, тож ми зможемо використовувати чи публікувати їх для досліджень або з іншою метою. Будь ласка, не повідомляйте тут ніякої особистої інформації.