Jump to content

ویکی‌پدیا در ماه

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikipedia to the Moon and the translation is 64% complete.
Outdated translations are marked like this.
خانه فاز اول: سناریوها فاز دوم: رای‌گیری فاز سوم: کارکردن فاز چهارم: جمع‌بندی درباره سوالات متداول
  انجام شد. انجام شد. ۱ جولای تا ۳۱ اکتبر به‌زودی، ۳۱ اکتبر    

گروهی از علم دوستان از برلین ، آلمان ، در حال برنامه ریزی برای بردن مریخ نورد سفارشی خود به ماه هسند. و می خواهند ویکی پدیا را نیز با خود ببند.در ۱۵ امین سالگرد ویکی‌پدیا ، جامعه جهانی از سردبیران برای آماده سازی زمان نهایی (و فضا) کپسول از دانش دعوت شده اند.

ویکی‌پدیا در ماه - به‌صورت چکیده

۴۰ سال از زمانی که که وسیله ای به نام "صفحه طلایی وویجر" ۲ پیام را از بشریت با خود به فضا برد می گذرد که شامل پیام "درود" و برخی صداها و تصاویر بود... اما نه شامل همه دانشها.

دانشمندان پاره وقت یکی از تیم هایی هستند که چالش Google Lunar XPRIZE را ترک کردند.هدف آنها رسیدن به ماه تا سال ۲۰۱۷ است. فرود آمدن مطمئین مریخ نورد آنها در سطح ماه و پیمودن ۵۰۰ متر و فرستادن تصاویری به زمین می باشد.

چرا بردن یک ویکی‌پدیا و قرار دادن آن درون یک لوح کار ساده‌ای نیست؟ چون فضای در دسترس لوح فشرده خیلی محدود است و نمی شود یکی نسخه زبانی بزرگ را در خود نگه دارد. حتی بدون تاریخچه ها و فایل‌ها. از همه مهمتر، ویکی‌پدیا یک پروژه واقعا جهانی است و تا به امروز ویژگی های محتوای در حدود ۳۰۰ زبان. حتی اگر تنها یک تصویر لحظهای از ویکیپدیا را می توان به ماه آورده، محتوای آن خواهد یک تصویر لحظهای واقعی از از کل دانش بشر برابر است. بنابراین، آن را نه تنها باید کیفیت کار از جامعه ویکیپدیا بلکه تنوع فرهنگی آن، دیدگاه های مختلف آن، صدای بسیاری از آن ادامه می دهند.

چگونه آن را انجام دهیم؟ چگونه تصمیم بگیریم؟ At Wikimedia Deutschland, we think that the best way to decide about a space-traveling snapshot of Wikipedia is to resort to the strengths of its basic principles: This is an anniversary gift to all Wikipedia communities all over the world. Let us discuss as a global movement and collaborate on-wiki. It’s a unique challenge in and of itself, because never before have all Wikipedia communities at the same time been called out to decide and work on a project with limited space … and time. In order to meet the payload deadline for the Moon rover, we have to work with an editing deadline, as well. Our goal is to have finished community discussions, decisions and content preparations by the International Volunteer Day (5th December) 2016:

۵ دسامبر ۲۰۱۶ ، ۳۹ میلیون مقاله ، ۳۰۰ زبان ، هزاران ویرایشگر ، یک دیسک دارای ۲۰ گیگابایت فضای خالی

این سایت در فراویکی طراحی شده است به منظور تسهیل در روند تا Wikimania Esino Larioدر ماه ژوئن سال ۲۰۱۶. تا آن زمان، ما نیاز به به یک تصمیم در مورد چگونگی به عنوان یک جامعه جهانی و در جوامع زبان مربوطه ما ادامه دارد. این یک تعهد جسورانه است. لطفاً همه چیز در مورد جزئیات آن را در بخش درباره و پرسش و پاسخ بخوانید .

بیایید ویکی‌پدیا را به ماه ببریم!ما به نظرات شما در بحث های جاری سناریوی مورد نظر نیاز داریم !

همچنین ببینید