Komisia pre pridružené organizácie

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Affiliations Committee and the translation is 92% complete.
Outdated translations are marked like this.
Skratky:
AffCom,
AC

The Affiliations Committee advises and makes recommendations regarding the recognition and existence of Wikimedia movement affiliates.

Contact:
AffCom(_AT_)lists.wikimedia.org
Twitter @WikimediaAffCom
Facebook @WikimediaAffCom


Group photo of the 2023 EduWiki Conference in Belgrade, organized by Wikipedia & Education User Group

Komisia pre pridružené organizácie je komunitná komisia poverená radiť Správnej rade Nadácie Wikimedia v oblasti schválenia pridružených organizácií hnutia: národných a subnárodných pobočiek, tematických organizácií a skupín používateľov.

Komisia bola vytvorená 15. januára 2006 uznesením Správnej rady Nadácie Wikimedia spolu s niekoľkými ďalšími komisiami Wikimedie. Pôvodný mandát zahŕňal koordináciu vývoja pobočiek Wikimedie— ktoré boli v tom čase v ranných fázach organizácie — a tiež zabezpečovanie komunikácie medzi pobočkami a medzi pobočkami a Nadáciou Wikimedia.

V roku 2012 po diskusii komunity , ktorá vyústila v uznesenie Správnej rady Nadácie Wikimedia sa účel komisie rozšíril, aby zahŕňal tematické organizácie a skupiny používateľov. Nasledujúc uznesenie Komisia pripravila návrh, svojich stanov, ktoré boli oficiálne schválené Radou v auguste a tým sa dokončil prechod na Komisiu pre pridružené organizácie.Proces Komisie pre pridružené organizácie (prezentácia v PDF z roku 2012)

Komisia pre pridružené organizácie radí Správnej rade pri uznaní, odsúhlasení a existencii pridružených organizácií hnutia Wikimedia, pomáha pri vytváraní týchto organizácií. Inými slovami, Komisia pomáha Wikimediánom z celého sveta sebaorganizovať sa do pobočiek, tematických organizácií a skupín používateľov a získať oficiálne uznanie zo strany Nadácie Wikimedia.

Vieme Vám pomôcť v procese vytvárania Vašej organizácie pomáhaním s prípravou stanov, odpovedaním otázok o tom, čo Nadácia očakáva od afiliácie, poskytovaním pomoci a poradením pri riešení bežných technických, administratívnych problémoch a problémoch s ochrannými známkami a budovaním komunít a —pokiaľ je to vhodné—ods hlásim limitovanej finančnej pomoci na začatie Vašich aktivít (ako napríklad registračné poplatky a spustenie počiatočných projektov).

Ak máte záujem skontaktovať sa s ostatnými ľuďmi vo Vašej oblasti, kontaktujte nás použitím akejkoľvek z metód uvedených nižšie a my Vás radi spojíme so správnymi ľuďmi.


For further information, see Affiliations Committee/Members.

The Affiliates Committee comprises volunteers selected for their enthusiasm and their skills in community organising, cross-cultural communication, reviewing bylaws, and providing governance advice for emerging organisations. There are currently 11 (eleven) voting members with terms of three years each.

Voting members of the Committee are helped by non-voting advisors. Advisors provide the Committee with on-the-ground experience, language skills, and governance advice, and are able to take part in discussions at subcommittee meetings.

Certain Wikimedia Foundation staff members support the Committee in its operations and help the Committee to function effectively. They are actively present on the Affiliations Committee's non-public mailing list and internal wiki, and may provide advice to the Committee based on their knowledge and expertise. They are not voting Committee members.

The Wikimedia Foundation Board of Trustees appoint liaisons to the Committee to facilitate communication and coordination between the Committee and the Board. The liaisons shall be the Committee's primary point of contact with the Board, and shall serve to update the Board on the Committee's activities and update the Committee on relevant Board activities. They may request information related to the Committee's operations as necessary to carry out their role. They are not voting Committee members.

If you'd like to be a voting member of the Committee, please leave a note on the talk page, and you'll be notified when seats become available. The last elections took place at the end of 2023, with new members joining the Committee in January 2024. The next selection is scheduled for the end of 2024, with new members joining the Committee in January 2025.

Voting members

Photo Name Languages Location (time zone) Term ends Role
1 Jeffrey Keefer en-N, fr-2 United States, North America (UTC-4/UTC-5) 28. februára 2027 Chair
2 Mehman Ibragimov ka-N, ru-N, tr-N, az-N, en-3 Georgia, Eastern Europe (UTC+4) 28. februára 2027 Secretary; Vice-Chair
3 Suyash Dwivedi hi-N, en-3, sa-2 India, South Asia (UTC+05:30) 28. februára 2027 Treasurer; Vice-Chair
4 Başak Tosun tr-N, en-5 Turkey, Eastern Europe (UTC+3) 30. júna 2024
5 Joy N. Y Agyepong en-N, tw-N, ak-N Ghana, Africa 30. júna 2024
6 Maor Malul es, en-5, lad-4, pt-4, de-3, he-3, ca-3, af-2, guc-2, tr-2 Israel, Western Asia (UTC+2) 31. decembra 2024
7 Aleksey Chalabyan hy-N, ru-N, en-3 Armenia, Eastern Europe (UTC+4) 31. decembra 2024
8 Maciej Artur Nadzikiewicz pl-N, en-4, de-2 Poland/Belgium, Central Europe (UTC+1) 28. februára 2027
9 Harriet Henry Bayel Ghana, West Africa (UTC) 28. februára 2027
10 Agus Damanik Indonesia, Southeast Asia (UTC+7) 28. februára 2027
11 Mari Avetisyan hy-N, en-3, tr-3, ru-3, Armenia, Eastern Europe (UTC+4) 28. februára 2027

Non-voting advisors

Advisor Languages Location (time zone) Term end Notes
HakanIST tr-N, en-3 Turkey, Eastern Europe (UTC+3) 28. februára 2025
Aaryaa Joshi en-N, mr-N, hi-N India, South Asia (UTC+5.30) 28. februára 2025
Buszmail Philippines, Southeast Asia (UTC+8) 28. februára 2025
Delphine Ménard fr-N, en-5, de-3, es-3, it-2 France, Europe (UTC+1) 28. februára 2025
RebeccaRwanda Rwanda, Central Africa (UTC+2) 28. februára 2025
Lucas Teles pt-N, en-3, es-2 Brazil, South America (UTC-2) 28. februára 2025

Board liaisons

Liaison Languages Location (time zone) Term end Notes
Mike Peel en-N, es-2, pt-1, fr-1 Europe (UTC+1)
Nataliia Tymkiv
Lorenzo Losa

Support staff

Photo Name Languages Location (time zone) Role
1 Dumisani Ndubane ts-N, en-4 South Africa (UTC+2)
2 Manavpreet Kaur pa-N, en-4, hi-3, fr-2 Punjab, India, Asia (UTC+5:30)
3 Nahid Sultan bn-N, en-3, bpy-1.05, hif-1, as-1 Bangladesh, South Asia (UTC +6) Trust & Safety
4 Charles Roslof en-N United States, North America (UTC-8/UTC-7) Legal
5 Stephen LaPorte en-N United States, North America (UTC-8/UTC-7) Legal  • Najlepším spôsobom, ako kontaktovať Komisiu je napísať e-mail na affcom(_AT_)lists.wikimedia.org; prosím majte na pamäti, že Komisia môže niekedy chvíľu trvať odpovedať na e-maily, takže ak nedostanete odpoveď na Vašu správu v rozumnom čase, pošlite nám pripomenku.
  • Komisiu môžete sledovať alebo tweetnuť na Twitteri: @WikimediaAffCom
  • Komisiu môžete sledovať alebo napísať jej na Facebooku: @WikimediaAffCom
  • Kontaktovať môžete tiež jednotlivých členov Komisie kliknutím na ich mená v časovej osi uvedenej vyššie; kľudne použite naše diskusné stránky a e-maily na akékoľvek otázky týkajúce sa pobočiek, tematických organizácií alebo skupín používateľov.
  • Môžete si tiež dohodnúť telefonát (cez Skype alebo Google Hangouts) s členmi Komisie.