Jump to content

Meta:Checkuserzy

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Meta:CheckUsers and the translation is 100% complete.
Skrót:
WM:CU
Ta strona zawiera informacje o checkuserach na tej Meta-Wiki. Aby zapoznać się z zasadami, przejdź na stronę Zasady checkuserów .

Informacje

Użytkownicy z dostępem do narzędzia CheckUser (nazywani checkuserami) to osoby wybrane przez społeczność, które w ściśle określonych okolicznościach opisanych w zasadach dotyczących checkuserów mają dostęp do zastrzeżonych informacji technicznych o użytkownikach. W szczególności narzędzie ma służyć do zwalczania wandalizmu, sprawdzeń dotyczących nadużywania pacynek oraz ograniczania działań zakłócających projekt. Należy go używać wyłącznie w celu zapobieżenia niszczeniu projektu. Narzędzie nie może być wykorzystywane do kontroli politycznej, wywierania presji na redaktorów lub do grożenia innym redaktorom, z którymi jest się w sporze. Musi istnieć ważny powód, aby sprawdzić użytkownika. Należy przy tym zauważyć, że używanie alternatywnych kont nie jest zabronione, o ile nie są one wykorzystywane z naruszeniem zasad (na przykład aby dwukrotnie zagłosować w celu zwiększenia pozornego poparcia dla danego stanowiska).

Powoływanie

Kandydaci na Meta-Wiki są wybierani w drodze głosowania społeczności na stronie Meta:Requests for adminship. Użytkownicy chcący ubiegać się o uprawnienia checkusera muszą mieć ukończone 18 lat, a także być pełnoletni zgodnie z prawem kraju ich zamieszkania. Kandydaci muszą być zaznajomieni z zasadami dotyczącymi checkuserów , zasadami ochrony prywatności , warunkami użytkowania oraz zasadami dostępu do niejawnych danych osobowych i być gotowym do ich respektowania i przestrzegania. Po wyborze zwycięscy kandydaci będą musieli podpisać umowę o zachowaniu poufności informacji niejawnych , zanim uprawnienia na ich kontach zostaną aktywowane.

Aby kandydat został wybrany, musi otrzymać co najmniej 70–80% poparcia w głosowaniu typu „za/przeciw” przy co najmniej 25 głosach popierających. Strony do głosowania będą otwarte przez co najmniej jeden pełny tydzień, zanim będą mogły zostać zamknięte. W przypadkach granicznych biurokraci mogą przedłużyć głosowanie, aby umożliwić osiągnięcie wyraźnego konsensusu.

Wnioski o informacje od checkusera na tej Meta-Wiki

Wnioski o informacje od checkusera na tej wiki można składać na stronie Meta:Requests for CheckUser information.

Użytkownicy z dostępem do narzędzia CheckUser

Obecni

Następujący użytkownicy mają dostęp do narzędzia CheckUser na tej wiki:

Byli

Następujący użytkownicy mieli w przeszłości dostęp do narzędzia CheckUser na tej wiki:

Diagram

edytuj

User:EPICUser:Superpes15User:XaosfluxUser:MinoraxUser:HasleyUser:VermontUser:SotialeUser:AjraddatzUser:TelesUser:TrijnstelUser:VituzzuUser:BillinghurstUser:BarrasUser:TiptoetyUser:MardetanhaUser:MarcoAurelioUser:Mike.lifeguardUser:Magister MathematicaeUser:SpacebirdyUser:HerbythymeUser:LarUser:Pathoschild

Zobacz też