Jump to content

Zablokovaný uživatel

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Blocked user and the translation is 100% complete.

Blokovaní uživatelé jsou uživatelé, kterým není umožněno upravovat stránky, nahrávat soubory, přemisťovat stránky, vytvářet stránky ani provádět další akce, k nimž by je případně opravňovala další uživatelská práva. Správci nebo další osoby s přístupem k blokovacímu a odblokovacímu rozhraní nesmí blokovat ani odblokovávat jiné (kromě sebe sama), pokud jsou blokováni.

Zablokovaní uživatelé mohou stále prohlížet a upravovat své seznamy sledovaných položek. V závislosti na nastaveních implementovaných na blokování, kde je to výslovně zakázáno, mohou uživatelé obvykle upravovat svou vlastní diskusní stránku uživatele a/nebo posílat emaily pomocí Special:EmailUser (pouze registrované účty).

Administrátoři a stevardi mohou blokovat (neregistrované nebo přihlášené) uživatele. Globální administrátoři mohou také blokovat uživatele na wiki, kteří se přihlásili do globálního přihlášení. Správci nebo jiní uživatelé s přístupem k rozhraní pro blokování a odblokování mohou, ale nemusí být schopni blokovat nebo odblokovat ostatní uživatele nebo sebe, když jsou zablokováni, v závislosti na konfiguraci wiki.

Související odkazy