Engellenmiş kullanıcı

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Blocked user and the translation is 20% complete.
Outdated translations are marked like this.

"Engellenmiş kullanıcılar" sayfa düzenleme, dosya yükleme, sayfa taşıma ve diğer ek kullanıcı haklarıyla yapılabilen işlemleri yapma izni olmayan kullanıcılardır. Sysop'lar ve engelleme/engellemeleri kaldırma arabirimine erişimi olan diğer kişiler engellendiyse, kendileri dışında başkalarını engelleyemez ve bu kişilerin engellemelerini kaldıramazlar.

Engellenmiş kullanıcılar izleme listelerini görüntülemeye ve düzenlemeye devam edebilir, çoğu vikide (hepsinde değil) kendi kullancı sayfalarını düzenleyebilir ve özellikle izinleri kaldırılmadıysa Special:EmailUser (yalnızca kayıtlı hesaplar) etiketini kullanarak e-posta gönderebilir. Administrators , Bureaucrats (çoğu vikide) ve Stewards kullanıcıları engelleyebilir, (unregistered ve logged in ) işlemlerini yapabilir. Global sysops da global sysop wikiset için kaydolan kullanıcıları engelleyebilir.

Administrators and Stewards can block users (unregistered or logged in). Global sysops can also block users on wikis opted in to the global sysop wikiset. Administrators or others with access to the blocking and unblocking interface may, may not, be able to block or unblock others or themselves while blocked, depending on the configuration of the wiki.

See also