Jump to content

Engellenmiş kullanıcı

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Blocked user and the translation is 100% complete.

Engellenmiş kullanıcılar sayfa düzenleme, dosya yükleme, sayfa taşıma, oluşturma ve diğer ek kullanıcı haklarıyla yapılabilen işlemleri yapma izni olmayan kullanıcılardır. Hizmetliler veya engelleme/engellemeleri kaldırma arabirimine erişimi olan diğer kişiler engellendiyse, kendileri dışında başkalarını engelleyemez ve bu kişilerin engellemelerini kaldıramazlar.

Engellenmiş kullanıcılar yine de izleme listelerini görebilir ve düzenleyebilirler. Özellikle kısıtlanan bir engelde uygulanan ayarlara bağlı olarak, kullanıcılar kendi mesaj sayfalarını düzenleyebilir ve/veya Özel:E-postaGönder özelliğini kullanarak e-postalar gönderebilir (sadece kayıtlı hesaplar).

Hizmetliler ve kâhyalar kullanıcıları (kayıtlı veya kayıtsız) engelleyebilir. Küresel hizmetliler de kullanıcıları küresel hizmetli ayarları açık olan vikilerde engelleyebilir. Hizmetliler ve engelleme/engel kaldırma arayüzüne erişimi olan diğerleri, kendileri engelliyken ilgili vikinin ayarlarına bağlı olarak diğer kullanıcıları ya da kendilerini engelleyebilir/engeli kaldırabilir.

Ayrıca bakınız