Jump to content

Meta:Çeviri hizmetlileri

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Meta:Translation administrators and the translation is 75% complete.
Kısayol:
WM:TA
Bu sayfa Meta-Wiki çeviri yöneticileri üzerine bilgi sağlar. Politikalardaki bazı değişiklikler ve bir takım kararların teknik olarak yürürlüğe konulması şu an askıya alınmıştır.

Çeviri yöneticileri, Çeviri uzantısının bir parçası olan sayfa çeviri işlevselliğini kullanarak, hangi sayfaların çevirilmesi gerektiğini belirtirler. Bunun yanı sıra, çevirilmiş olan sayfaların silinmesi sadece çeviri yöneticisi olan yöneticiler tarafından gerçekleştirilebilir.

Meta yöneticileri, diğer kullanıcılara yardım etmeye isteklilerse veya başka bir sebeple bu yetkiye ihtiyaç duyuyorlarsa ve ne yapacaklarını (ilgili belgeleri okudukları ve [eğer mümkünse] test ettikleri için) biliyorlarsa (çünkü Meta bir çocuk parkı, çevirmenler de oyuncak değil) kendilerini bu yönetici grubuna ekleyip çıkartabilirler. Bunun yanı sıra, söz konusu yöneticilik görevini (aynı gereksinim ve kriterler doğrultusunda) her kullanıcı Yöneticilik başvurusu sayfasında yerel bürokratlardan talep edebilir.

Ayrıca bakınız

  • Babylon — Main translation portal and noticeboard for translators and translation admins on Meta-Wiki, or for requesting missing translations.

Belgeleme

Bu wikideki özel açılış sayfaları