Спеціальні глобальні права

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Special global permissions and the translation is 73% complete.
Outdated translations are marked like this.
Shortcut:
WM:SGP
Ця сторінка описує спеціальні глобальні права, що мають глобальну сферу дії, і базуються на технічній необхідності та політиках Фонду Вікімедіа.

Special permission groups

Засновник

Статус користувача, створений 27 лютого 2009 для Джимбо Вейлза (User:Jimbo Wales).

Global Flow creator

The global flow creator global group allows users to create Flow pages on any WMF wiki, as well as several miscellaneous rights. It contains only several WMF staff, and is not in active use since Flow is not being actively developed.

Комісія омбудсменів (Ombuds)

Комісія омбудсменів — це невелика група осіб, що обирається Радою повірених для розслідування випадків можливого зловживання чек'юзерів своїми правами.

Ця група має глобальне право checkuser-log, що уможливлює їм перегляд журналів перевірок, що виконуються чек'юзерами в усіх проектах Фонду Вікімедіа.

Recursive export

Рекурсивні експортери — це глобальна група, що дозволяє користувачам експортувати сторінки зі сторінками, на які вказано посилання, більше, ніж дозволено звичайним користувачам. Це право надається лише користувачам, що мають очевидну потребу та є довіреними використовувати його коректно, оскільки воно сильно навантажує сервери Вікімедіа.

Перед створенням групи це право було доступне лише для системних адміністраторів.

Співробітники фонду (Staff)

Сторінку з початковою пропозицією можна переглянути тут: Запити на коментар/Статус співробітника Фонду Вікімедіа.

Співробітники Фонду Вікімедіа — це працівники Фонду, яким необхідний доступ до прав із глобальною сферою дії, ширших аніж ті, що надаються звичайним користувачам, а також технічна змога використовувати ці права.

Системні адміністратори (System administrators)

Системні адміністратори займаються технічним обслуговуванням серверів, на яких розміщені наші проекти. Усі ці особи мають технічну змогу і права вносити найрізноманітніші зміни. Для них була впроваджена глобальна група «Sysadmin», аби заохочувати їх до внесення необхідних змін, а також для більшої прозорості їхніх дій.

wmf-email-block-override

The wmf-email-block-override global group includes only the sboverride right. Its sole member is Maryana Iskander, CEO of the Wikimedia Foundation.

WMF Researchers

Статус дослідника ФВМ був введений Командою з юридичної та громадської адвокаційної підтримки Фонду Вікімедіа для надання тимчасових глобальних прав окремим співробітникам та працівникам, що підписали договір про нерозголошення, і допомагають з проведенням деяких юридичних досліджень, проте не потребують повного пакунка прав, який надається зі статусом співробітника. За принципом якнайменшого доступу, а також тому, що потреба в цьому статусі виникала багато разів, ця група була переформатована у більш постійну глобальну групу, в яку можуть бути віднесені співробітники чи працівники ФВМ (постійні чи тимчасові), якщо вони потребують лише доступу до перегляду вилучених чи прихованих версій сторінок чи записів у журналах, але їм необов'язково мати інші права із пакунка, що надається разом зі статусом співробітника. Він також використовується для дослідників, що підписали договір про нерозголошення, проте ніяким чином не стосуються ФВМ, але потребують доступу до API та до вилученого контенту, як частини їхньої затвердженої програми досліджень.

Прозорість

На Мета-вікі є журнал глобальних прав, де кожен користувач (незалежно, зареєстрований він чи ні) може переглянути історію створення та вилучення глобальних груп, а також зміни у їхніх правах. Детальний опис різноманітних прав можна знайти на MediaWiki.org. Будь ласка, зверніть увагу, що там, на відповідних сторінках розширень, є додаткова інформація, що стосується деяких прав.

Двофакторна автентифікація

The Wikimedia Foundation made two-factor authentication (2FA) mandatory for selected global user roles in December 2018. The requirement is recorded at the top of various Meta-Wiki pages as imposed by "the Wikimedia Foundation"; the addition of that text was itself the announcement (by a Foundation employee). No broader announcement was made and the requirement is enforced by manual audits.

Див. також