Політика приховування

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Oversight policy and the translation is 100% complete.

Функції «приховування» («оversight») або «придушення» («suppression») пов'язані з задачами приховування редагувань, опису редагувань, імен користувачів або записів журналів від інших користувачів. Ці функції доступні так званим «приховувачам» («oversighters»), стюардам та користувачам в глобальній групі «staff». Приховані дані можуть бути переглянуті або відновлені тільки членами цих груп користувачів, за винятком омбудсменів, які можуть переглядати приховані дані (але не відновлювати їх).

Терміни «oversight» та «suppression» часто використовуються як взаємозамінні. «oversight» походить від назви застарілого розширення MediaWiki «Oversight», заміненого вбудованою в основний код MediaWiki функцією, відомою як «RevisionDelete».

Про

Спочатку для приховування даних від інших користувачів (в тому числі від адміністраторів) використовувалось розширення MediaWiki під назвою «oversight»; тільки користувачі з правом 'oversight' могли переглянути приховані дані. Оскільки для відкоту приховання був потрібен доступ до бази даних, то починаючи з версії 1.16 в ядрі MediaWiki була доступна система, відома як RevisionDelete, яка замінила Oversight.

RevisionDelete дозволила відкотити придушення редагувань та записів журналів без прямого доступу до бази даних. Також ця система дозволяє чітко вказати в історії сторінки які редагування були придушені. В 2015 році, після перетворення дій старого приховування в нове придушення, розширення «oversight» було вимкнено на усіх вікі Фонду Вікімедіа.

Функція MediaWiki RevisionDelete дозволила приховати з історії редагувань зміст редагувань, опис редагувань та імена користувачів/IP-адреси гостей, які зробили редагування. В записах журналів можна придушити ім'я цілі, параметри, опис та ім'я виконавця. Додатково з правом 'hideuser' приховувачі можуть придушити ім'я користувача в усіх редагуваннях сторінок та записах журналів при блокуванні користувача.

Придушення вносяться в конфіденційний журнал, який доступний тільки користувачам в попередньоописаних групах через Special:Log/supress.

Права

На вікі Фонду Вікімедіа користувачі в групі приховувачів мають наступні права за замовчуванням. Деякі вікі можуть мати інші налаштування.

 • 'deleterevision' — Вилучення та відновлення окремих версій сторінок
 • 'deletelogentry' — Вилучення та відновлення окремих записів журналу
 • 'hideuser' — Блокування чи розблокування імені користувача і приховування чи показування його
 • 'suppressrevision' — Перегляд, приховування та відновлення конкретних змін сторінок від будь-якого користувача
 • 'suppressionlog' — Перегляд приватних журналів
 • 'abusefilter-hide-log' — Приховування записів у журналі зловживань
 • 'abusefilter-hidden-log' — Перегляд прихованих записів журналу зловживань

IRC-канал

Існує приватний IRC-канал (#wikimedia-privacyзайти), до якого усі стюарди та приховувачі, які використовують IRC, повинні мати доступ. Зв'яжіться зі стюардом, якщо вам потрібна допомога в отриманні доступу.

Правила

Використання

Функцію можна використовувати тільки в чотирьох випадках

 1. Видалення непублічної персональної інформації, тобто такої, що містить номера телефонів, домашні адреси, місця роботи, дані про людей, що приховуються під псевдонімами або про анонімних людей, які не розкривали свою особистість піблічно або про публічних людей, які не оголошували таку особисту інформацію публічно.
 2. Видалення потенціально ганебної інформації
  • за рекомендацією юриста Фонду Вікімедіа або
  • за особистим запитом суб'єкта в очевидних випадках, коли зберігання такої інформації не має під собою редакційних підстав.
 3. Усунення порушення авторського права (тільки за рекомендацією юриста Фонду Вікімедіа)
 4. Приховання в автоматично складених списках та журналах зухвалих та провокаційних атак, якщо це не порушує історію правок. Провокаційними вважаються такі атаки, які очевидно вчинені для паплюження, погроз, наклепу, образ або перслідування когось.

Локальні приховувачі також можуть здійснювати локальне приховування, коли це можливо. Стюарти можуть здійснювати локальне приховування в крайніх випадках або коли локальні приховувачі відсутні (докладніше інструкції звернення).

Доступ

Права приховування надаються стюардами. Цей розділ містить опис практики стюардів та правила доступу до непублічної інформації.

Приховувачі мають бути віком не менше 18 років, бути повнолітніми (у країнах де повноліття набувається пізніше 18ти років) та охочими підписати договір про нерозголошення непублічної інформації з Фондом Вікімедіа. Вони також повинні бути ознайомлені з Політикою конфіденційності.

Стюарди можуть переглядати приховані версії в усіх вікі, а також можуть надавати собі права приховувачів у термінових випадках або в тих вікі, де немає локальних приховувачів, але є валідний запит на приховування інформації. В кожній вікі має бути не менше двох приховувачів або жодного. Це пояснюється тим, що вони можуть контролювати одне одного та взаємопідтверджувати їхні дії. Якщо в вікі залишився один ревізор (наприклад внаслідок позбавлення прав чи залишення вікі іншим), спільнота повинна негайно призначити нового приховувача або позбавити прав приховувача того, який залишився.

На вікі без Арбітражного комітету спільнота повинна призначити приховувачів за консенсусом. Кандидати повинні подати запит на права приховувача в рамках локальної спільноти, оформивши його належним чином (сторінка обговорення спільноти, поштова розсилка, тощо). Після досягнення консенсусу (як мінімум 70-80% голосів «за» в голосуванні «за-проти» або максимальна кількість голосів при багатоваріантному голосуванні) спільнотою при наявності хоча б 25-30% голосів "за" користувач має подати запит на Steward requests/Permissions з посиланням на рішення спільноти.

На вікі, в яких є Арбітражний комітет обраний як мінімум 25-30 користувачами, приховувачі можуть бути призначені Арбітражним комітетом (якщо спільнота не вважатиме за потрібне зробити це через вибори). Після погодження кандидатури, член Арбітражного комітету має розмістити запит на Steward requests/Permissions.

Локальні адміністратори також можуть видаляти редагування та записи журналів, що розголошують особисту інформацію, але вони будуть видимі для інших адміністраторів поки їх не приховає приховувач.

Позбавлення прав

Права приховувачів можуть бути зняті стюардами згідно правил аналогічних Правилам перевірки користувачів. Цей розділ лише описує практику стюардів.

Якщо обліковий запис з правами приховувача був неактивний протягом року, то він буде позбавлений цих прав.

У випадку порушення правил користування правами приховувач чи стюард будуть позбавлені прав приховувачів. Зокрема це може трапитись коли ці дії повторюються без серйозних причин (посилання та докази таких дій повинні бути надані).

Підозри у порушенні правил приховування мають бути обговорені в кожній вікі окремо. На вікі з діючим Арбітражним комітетом рішення про позбавлення прав приймається ним. На вікі без Арбітражного комітету рішення про позбавлення прав приховувача приймається спільнотою. Технічно позбавлення прав може бути виконане тільки стюардами. Стюарди можуть вирішити не позбавляти прав, але можуть надати інформацію необхідну для підтвердження порушення правил (наприклад журнали). Якщо це необхідно, зокрема у випадку коли інше порушує політику конфіденційності, можна подати запит Раді попечителів Фонду Вікімедіа про позбавлення прав.

Запити на приховування

Будь ласка, не публікуйте Ваші запити публічно!

Усі Вікі

 • Стюарди можуть тимчасово надати самі собі права приховувачів на певних Вікі за необхідності.
 • Перед тим як звертатися до стюардів перевірте чи є на Вікі локальні приховувачі. Список локальних приховувачів нижче.
 • Будь ласка, не посилайте ваш запит на Вікі чи на публічному IRC-каналі. Всі запити мають бути приватними.
 • Омбудси мають технічну можливість перегляду придушених змін.

IRC

 • Користувачі можуть зв'язатися зі стюардами на каналі IRC #wikimedia-stewardsзайти. Знайдіть стюарда, який готовий вам допомогти, і подайте йому запит у приватному каналі. Не подавайте запит у публічному каналі. В термінових випадках введіть !steward в каналі, щоб привернути увагу стюардів.

Електронна пошта

Білоруська Вікіпедія

 1. Mienski (електронна пошта)
 2. Wizardist (електронна пошта)

Китайська Вікіпедія

 1. Jimmy Xu (електронна пошта)
 2. Wong128hk (електронна пошта)

Англійська Вікіпедія

 1. AmandaNP (електронна пошта)
 2. Amorymeltzer (електронна пошта)
 3. Anarchyte (електронна пошта)
 4. Aoidh (електронна пошта)
 5. Barkeep49 (електронна пошта)
 6. Bradv (електронна пошта)
 7. Cabayi (електронна пошта)
 8. Callanecc (електронна пошта)
 9. CaptainEek (електронна пошта)
 10. Doug Weller (електронна пошта)
 11. Drmies (електронна пошта)
 12. Dweller (електронна пошта)
 13. Firefly (електронна пошта)
 14. GB fan (електронна пошта)
 15. GorillaWarfare (електронна пошта)
 16. Guerillero (електронна пошта)
 17. HJ Mitchell (електронна пошта)
 18. KrakatoaKatie (електронна пошта)
 19. Ks0stm (електронна пошта)
 20. L235 (електронна пошта)
 21. Lofty abyss (електронна пошта)
 22. LuK3 (електронна пошта)
 23. Mailer diablo (електронна пошта)
 24. Maxim (електронна пошта)
 25. Moneytrees (електронна пошта)
 26. Mz7 (електронна пошта)
 27. Oshwah (електронна пошта)
 28. PhilKnight (електронна пошта)
 29. Ponyo (електронна пошта)
 30. Primefac (електронна пошта)
 31. Richwales (електронна пошта)
 32. RickinBaltimore (електронна пошта)
 33. Risker (електронна пошта)
 34. Salvio giuliano (електронна пошта)
 35. Sdrqaz (електронна пошта)
 36. Stwalkerster (електронна пошта)
 37. The Blade of the Northern Lights (електронна пошта)
 38. Thryduulf (електронна пошта)
 39. ToBeFree (електронна пошта)
 40. Vanamonde93 (електронна пошта)
 41. Wugapodes (електронна пошта)
 42. Xaosflux (електронна пошта)
 43. Z1720 (електронна пошта)

Фінська Вікіпедія

 1. Ejs-80 (електронна пошта)
 2. Harriv (електронна пошта)

Французька Вікіпедія

 1. Arcyon37 (електронна пошта)
 2. Bédévore (електронна пошта)
 3. Céréales Killer (електронна пошта)
 4. JohnNewton8 (електронна пошта)
 5. Jules* (електронна пошта)
 6. Kropotkine 113 (електронна пошта)
 7. Lomita (електронна пошта)

Німецька Вікіпедія

 1. Doc Taxon (електронна пошта)
 2. Nolispanmo (електронна пошта)
 3. Ra'ike (електронна пошта)
 4. Stefan64 (електронна пошта)
 5. Werner von Basil (електронна пошта)

Індонезійська Вікіпедія

 1. David Wadie Fisher-Freberg (електронна пошта)
 2. Meursault2004 (електронна пошта)
 3. Nohirara (електронна пошта)

Японська Вікіпедія

 1. Infinite0694 (електронна пошта)
 2. Ohgi (електронна пошта)
 3. Penn Station (електронна пошта)
 4. W.CC (електронна пошта)

Корейська Вікіпедія

 1. *Youngjin (електронна пошта)
 2. -revi (електронна пошта)
 3. Sotiale (електронна пошта)
 4. 이강철 (електронна пошта)

Перська Вікіпедія

 1. Huji (електронна пошта)
 2. Ladsgroup (електронна пошта)

Польська Вікіпедія

 1. Elfhelm (електронна пошта)
 2. Mathieu Mars (електронна пошта)
 3. Mpn (електронна пошта)

Португальська Вікіпедія

 1. Albertoleoncio (електронна пошта)
 2. Érico (електронна пошта)

Російська Вікіпедія

 1. DR (електронна пошта)
 2. Q-bit array (електронна пошта)
 3. Tatewaki (електронна пошта)
 4. Ле Лой (електронна пошта)

Вікіпедія спрощеною англійською

 1. Djsasso (електронна пошта)
 2. Enfcer (електронна пошта)
 3. Eptalon (електронна пошта)
 4. Fehufanga (електронна пошта)
 5. Peterdownunder (електронна пошта)

Іспанська Вікіпедія

 1. -jem- (електронна пошта)
 2. Platonides (електронна пошта)

Турецька Вікіпедія

 1. Doğu (електронна пошта)
 2. Eldarion (електронна пошта)
 3. Elmacenderesi (електронна пошта)
 4. Taysin (електронна пошта)
 5. Vito Genovese (електронна пошта)

Українська Вікіпедія

 1. Goo3 (електронна пошта)
 2. Piramidion (електронна пошта)
 3. Yukh68 (електронна пошта)

Вікісховище

 1. Minorax (електронна пошта)
 2. Odder (електронна пошта)
 3. Rama (електронна пошта)
 4. Raymond (електронна пошта)

Мета-вікі

 1. DerHexer (електронна пошта)
 2. Elton (електронна пошта)
 3. Minorax (електронна пошта)
 4. Sotiale (електронна пошта)
 5. Xaosflux (електронна пошта)

Вікідані

 1. Ajraddatz (електронна пошта)
 2. DannyS712 (електронна пошта)
 3. Esteban16 (електронна пошта)

Wikitech

 1. BryanDavis (електронна пошта)
 2. DeltaQuad (електронна пошта)
 3. WMFOffice (електронна пошта)

Див. також