Help:Єдиний обліковий запис

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Help:Unified login and the translation is 100% complete.
Shortcut:
H:UL
Єдиний обліковий запис - це механізм, який дозволяє користувачам використовувати один обліковий запис для більшості проектів Фонду Вікімедія. Це дозволяє користувачам бути авторизованими в багатьох проектах Вікімедії авторизувавшись тільки в одному. Інші переваги цього механізму включають усунення загрози імперсонації та можливість відвідувати багато проетів без необхідності кожного разу авторизуватись. Користувач може створити єдиний обліковий запис відвідавши Special:MergeAccount на проекті, де він вже має обліковий запис, а далі слідувати вказівкам.

Про єдиний обліковий запис

Що це таке

Фонд Вікімедіа управляє групою сайтів, що дозволяють відвідувачам редагувати вміст. Раніше користувачам було потрібно створювати окремі облікові записи в кожному окремому проекті чи мовному розділі. Це створювало додаткові труднощі для учасників, що роблять редагування в різних проектах (найяскравішим прикладом є Вікісховище, у який завантажуються вільні зображення для використання в різних мовних розділах Вікіпедії й інших Вікі-проектах, а також Wikidata, де віднедавна зберігаються інтервікі-посилання).

Ваш єдиний обліковий запис вирішує ці проблеми за допомогою резервування вашого ім'я на всіх вікі-ресурсах ( так що, ніхто крім вас не може персоналізуватися під вашим ім'ям), і автоматично створює ваш особистий обліковий запис, коли ви ви відвідуєте вікі, якщо ви ніколи раніше його не відвідували.

Вилучення Вашого облікового запису

На даний час, усі нові облікові записи створюються вже об'єднаними, а старіші можуть бути об'єднані користувачем вручну. Для цього потрібно відвідати Special:MergeAccount на проекті, де ви вже маєте обліковий запис. Проект, в якому з облікового запису зроблено найбільше редагувань стає "домашнім"[1], а його адреса електронної пошти та пароль поширяться на всі інші облікові записи.

Ви можете використовувати Special:CentralAuth, щоб переглянути деталі свого глобального облікового запису. Адреса електронної пошти та пароль, які ви налаштовуєте на Special:Preferences, використовуватимуться на всіх вікі. Це означає, що ви зможете увійти в будь-який загальнодоступний проект Вікімедіа лише за допомогою одного імені користувача та пароля.

Що таке WCA?

Реєстрація імені облікового запису у любому публічному вікі-проекті Вікімедія автоматично резервує це ім'я у всіх інших проектах. Це означає, що інші користувачі більше не зможуть зареєструватися з тем ж самим ім'ям облікового запису ні у якому з цих проектів. Користувачу достатньо тільки вказати #і підтвердити свою електронну пошту у одному з проектів. Зміна пароля у одному з проектів автоматично міняє його у всіх. Авторизація (введення логіна та пароля) одночасно приводить до авторизації у кожному вікі-проекті, #котрий #входить у область дії єдиного облікового запису. Однак #котрий #існувати навигационная затримка від початку процедури авторизації до її полной завантаження можучи привести до неповної авторизації (т.загині. може статися так, що користувач опиниться успішно авторизованим не у всіх вікі-проектах).

Інші проєкти будуть додані до об'єднаного облікового запису коли користувач вперше відвідає їх, і на цій проєкти буде створено локальний обліковий запис. Наприклад, звичайний користувач Вікісховища та німецької Вікіпедії, не буде автоматично авторизований на англійському Вікіпідручнику, але якщо користувач, який авторизований під об'єднаним обліковим записом зайде на Англійський вікіпідручник, то він буде автоматично авторизуватись там кожного разу (щоб побачити список у яких проектах ви є авторизованим, див. Special:CentralAuth).

Що не змінилося

  • Деякі речі залишилися локальними:
    • Права користувача в більшості випадків залишаються локальними, що означає, що, наприклад, адміністратори не матимуть повноважень усюди. Подати запит на членство в глобальних групах, наприклад, глобальні відкочувачі, глобальні бюрократи, глобальні редагувачі інтерфейсу або глобальні IP-блокувальники, можна на сторінці Запити до стюардів/Глобальні дозволи.
    • Налаштування користувача є локальними, за виключенням того, що адреса електронної пошти має бути встановлена і підтверджена тільки в одному місці. Ваші налаштування на різних проектах можуть бути різними. Однак можна встановити глобальні налаштування, якщо бажаєте[2]
    • Блокування є локальними, тобто користувачі, заблоковані на одній вікі, не будуть заблоковані на інших вікі, якщо інше не заблоковано адміністратором цієї вікі. Однак, якщо обліковий запис глобально заблоковано, його буде заблоковано на всіх загальнодоступних вікі.
  • Ви досі можете мати облікові записи на різних проектах з різними іменами. Ці облікові записи не будуть об'єднані в єдиний обліковий запис.
  • Об'єднаний обліковий запис працює тільки на загальнодоступних проєктах Вікімедіа. Сайти, які використовують рушій MediaWiki, але не керуються Вікімедіа продовжують мати окремі системи облікових записів, навіть якщо там встановлений додаток Extension:CentralAuth, який відповідає за систему об'єднаних облікових записів.

Вирішення конфліктів

Див. також: Оголошення про фінальну стадію створення єдиних облікових записів (SUL)

Система автоматично поєднує облікові записи в різних проектах при виконанні наступних умов: однакове ім'я облікового запису й однаковий пароль (або користувач може вказати правильний пароль від всіх ресурсів).

Так як довгий час діяла система роздільної реєстрації для кожної вікі, існує безліч однакових облікових записів, які належать різним людям у різних проектах. Нова система допускає для користувача тільки одне ім'я облікового запису на всіх#ресурс, так що частина облікових записів вимагає перейменування. Ця операція виконується вручну стюардами (см. сторінку запитів на перейменування).

До початку об'єднання користувачі можуть виконувати пошук колізій з допомогою службової сторінки Special:CentralAuth.

Пиширені питання

Чи можна змінити моє ім'я користувача єдиного облікового запису?

Так. Ви можете надіслати запит на перейменування за допомогою this form або подати заявку на сторінціSteward requests/Username changes, де запит буде розглянуто стюардом або другим учасником з правом глобального перейменування. Див. детальніше на сторінці global rename policy.

Я маю два чи більше облікові записи під різними іменами. Чи можна їх об'єднати в один обліковий запис?

Нi. Зверніть увагу на те, що у більшості індивідуальних проєктів ім'я користувача можна превентивно змінити.

Хтось використовує моє ім'я на інщому вікі-ресурсі. Як я можу отримати доступ до цього облікового запису?

Існування іншого облікового запису не обов'язково заблокує отримання вами глобального імені. Але якщо обліковий запис з вашим іменем, який не належить вам, має більше редагувань чи належить до якоїсь групи, наприклад, до адміністраторів чи бюрократів (перевірте тут), ви можете не мати переважаючі вимоги на це ім'я. В цьому випадку ви маєте подати запит на переіменування.

Ви можете залишити запит на Steward requests/Username changes|сторінці заявок на перейменування задля «привласнення»

іншого імені облікового запису, який уже використовується.

Чи одержу я статус автопідтвердженого на інші вікі?

Ні. Ви маєте почекати відповідний час після першої авторизації в кожній окремій вікі, перед тим як отримати статус автопідтвердженого.

Чи можу я об'єднати свої облікові записи на вікі з обмеженою реєстрацією?

Ні. Якщо на вікі створення облікових записів є обмеженим, то ви не зможете цього зробити. Причина в тому, що хтось може створити обліковий запис на вікі з вільним створенням, а потім об'єднати його на вікі з обмеженим створення облікових записів, що дасть йому туди доступ.

Чому мій вхід не вдається виконати на іншій wikimedia wiki після входу?

Це не збій уніфікованої системи входу, зазвичай це пов’язана проблема з браузером, який перешкоджає входу через обмеження файлів cookie, встановлених для вашого входу.

Відзначаючи, що кожен дочірній набір вікі має інше базове доменне ім’я, наприклад. wikipedia.org, wikimedia.org, wikisource.org тощо, а файли cookie встановлюються відповідно. Якщо ваш вхід постійно не вдається, вам слід подати звіт про помилку phabricator:.

Дивіться також … Як повідомити про помилку.

Див. також

Оголошення і новини

Примітки

  1. [$gerrit Статус адміністратора чи бюрократа має вищій пріорітет, ніж кількість редагувань], але тільки при виборі домашньої вікі для глобального облікового запису. Цей статус не дає переваги при вирішенні конфліктів локальних імен облікових записів
  2. Глобальні налаштування