Незареєстрований користувач
Користувачі, що не ввійшли до системи, називаються незареєстрованими користувачами, або ж IP-користувачами. Ці користувачі можуть редагувати сторінки, що не є повністю або напівзахищеними; їхні редагування з'являються в історії редагувань сторінок із зазначенням IP-адреси, з якої вони були зроблені.
У вікіпроектах Вікімедіа незареєстровані користувачі від початку мали незначні відмінності від зареєстрованих, однак з часом більше можливостей стали недоступними для них. Незареєстровані користувачі не можуть перейменовувати сторінки, завантажувати файли або користуватися списком спостереження. В англійській та перській Вікіпедіях вони також не можуть створювати сторінок поза просторами назв обговорень. Оскільки часто IP-адреси бувають динамічними, створення особистих сторінок IP-користувачами є непрактичним, а в деяких вікі узагалі заборонено. Незареєстрованим користувачам інколи заборонено брати участь в обговореннях щодо вилучення чи надання прав або ж встановлено обмеження (наприклад, можна залишати коментарі, але не можна голосувати).
Незареєстровані користувачі також не можуть позначати свої редагування незначними, оскільки це може дати недобросовісному користувачеві можливість приховати небажані зміни на деякий час.
Незареєстрованих користувачів називають також анонімними користувачами, або ж анонімами, на противагу користувачам із псевдонімами (імена користувачів у проектах Вікімедія є здебільшого псевдонімами, не справжніми іменами). Однак це двозначно і, строго кажучи, некоректно. Публічність IP-адреси незареєстрованого користувача означає, що географічне розташування та/або організація, з якої він дописує, можуть бути вирахувані. Також, у рідкісних легальних випадках, комп'ютер, з якого був зроблений внесок користувача, може бути ідентифіковано за вимогою суду до інтернет-провайдера, що очевидно веде до ідентифікації користувача. У цьому розумінні незареєстровані користувачі навіть менш анонімні, ніж зареєстровані, які не розголошують жодної персональної інформації.
Історія
The creation of articles by IP editors was disabled on English Wikipedia after the Wikipedia biography controversy in 2005.
The creation of articles by IP editors on Indonesian Wikipedia were disabled in 2013 for unknown reasons. The Persian Wikipedia creation of articles for IP editors were disabled in 2014.
In 2019, the Wikimedia Foundation proposed hiding IP addresses of unregistered users from the public.
In 2020, the Portuguese Wikipedia disabled editing for unregistered users by a community vote.
Див. також
- Політика конфіденційності
- Анонімним користувачам не повинно бути дозволено редагувати статті
- Анонімним користувачам не повинно бути дозволено додавати зовнішні посилання (есе)
- Асоціація вікіпедистів із добрими намірами, які працюють анонімно з принципу
- Дискримінація незареєстрованих користувачів (есе)
- Research about Value of IP Editing
- Results of online interviews of unregistered contributors conducted in 2022 (summary slides):