Jump to content

Незареєстрований користувач

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Unregistered user and the translation is 45% complete.
Outdated translations are marked like this.

Користувачі, що не ввійшли до системи, називаються незареєстрованими користувачами, або ж IP-користувачами. Ці користувачі можуть редагувати сторінки, що не є повністю або напівзахищеними; їхні редагування з'являються в історії редагувань сторінок із зазначенням IP-адреси, з якої вони були зроблені.

У вікіпроектах Вікімедіа незареєстровані користувачі від початку мали незначні відмінності від зареєстрованих, однак з часом більше можливостей стали недоступними для них. Незареєстровані користувачі не можуть перейменовувати сторінки, завантажувати файли або користуватися списком спостереження. В англійській та перській Вікіпедіях вони також не можуть створювати сторінок поза просторами назв обговорень. Оскільки часто IP-адреси бувають динамічними, створення особистих сторінок IP-користувачами є непрактичним, а в деяких вікі узагалі заборонено. Незареєстрованим користувачам інколи заборонено брати участь в обговореннях щодо вилучення чи надання прав або ж встановлено обмеження (наприклад, можна залишати коментарі, але не можна голосувати).

Незареєстровані користувачі також не можуть позначати свої редагування незначними, оскільки це може дати недобросовісному користувачеві можливість приховати небажані зміни на деякий час.

Незареєстрованих користувачів називають також анонімними користувачами, або ж анонімами, на противагу користувачам із псевдонімами (імена користувачів у проектах Вікімедія є здебільшого псевдонімами, не справжніми іменами). Однак це двозначно і, строго кажучи, некоректно. Публічність IP-адреси незареєстрованого користувача означає, що географічне розташування та/або організація, з якої він дописує, можуть бути вирахувані. Також, у рідкісних легальних випадках, комп'ютер, з якого був зроблений внесок користувача, може бути ідентифіковано за вимогою суду до інтернет-провайдера, що очевидно веде до ідентифікації користувача. У цьому розумінні незареєстровані користувачі навіть менш анонімні, ніж зареєстровані, які не розголошують жодної персональної інформації.

Історія

The creation of articles by IP editors was disabled on English Wikipedia after the Wikipedia biography incident in 2005.

In December 2009, the creation of articles by IP editors on Indonesian Wikipedia were disabled (community discussion, technical request).

In 2014, the creation of articles for IP editors were disabled on Persian Wikipedia. Between October 20, 2021 and April 20, 2022, editing for unregistered users were also disabled on the article namespace as part of an IP editing restriction study.

In 2019, the Wikimedia Foundation proposed hiding IP addresses of unregistered users from the public.

In 2020, the Portuguese Wikipedia disabled editing for unregistered users by a community vote.

Див. також