10 סיבות מדוע גם אתה תרצה את תיבות המידע החדשות שלנו

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page 10 reasons why you'll want our new infoboxes too and the translation is 100% complete.

קהילת ויקיפדיה הקטלאנית בילתה זמן רב בהבאת חוברות (הטבלאות שאתם רואים בפינה הימנית העליונה של הכתבות) עד כה באמצעות ויקיפדיה בראשות משתמש נלהב (קראו את הריאיון הזה). יוזמה זו כבר תפסה תאוצה רבה, ואנו מאמינים שכדאי לשכפל אותה לגרסאות אחרות. אנחנו יודעים שאתה גם רוצה לשים את ידך על תיבות המידע שפעם גילית איך הן עובדות. בטח, אנחנו יכולים לתת לך סיבות נוספות, אבל 10 ברשימה הזו צריכות להספיק:

  1. קל לעשות זאת: חלפו הימים שבהם היית צריך לכתוב קוד ולהזין פרמטרים של arcane רק כדי להוסיף נתונים לחלונות. כל שעליך לעשות הוא להוסיף את infobox לדף זה ויהיה לך מקור מידע באופן אוטומטי מ-WikiData.
  2. עדכן את כל השפות בעריכה אחת: שינויים במידע ב-WikiData מתפשטים בכל גרסאות השפה של ויקיפדיה. לדוגמה, הוספת תאריך מותו של סלבריטי או עדכון רשימת הזוכים בפרס ב-WikiData תעדכן מיידית את כל גרסאות ויקיפדיה.

 

  1. נתונים גלובליים, הקשר מקומי: במקרה שאתה מעדיף לתת למאמרים שלך כמה טעמים מקומיים, התיקייה הזו מאפשרת לך להוסיף שדות באופן ידני כדי לעקוף מידע שמקורו ב- WikiData. אתה מקבל לשמור את כל המידע שהיה לך עם infoboxes הישן ... ועוד.
  2. : infoboxes מבטיח כי מאמרים המקושרים ישותפו בצורה דומה, מה שיקל עליך להשוות.
  3. דינמיות במפה: Infoboxes יכולים לתייג מקום כך שכאשר תלחץ על מיקומו, הוא ייקח אותך למפה דינמית במפות רחוב פתוחות. עכשיו אתה יכול לבצע פרויקטים דומים.
  4. בובות רוסיות: פרמטרים של Inobobox ניתנים לערימה: לדוגמה, בערך על ארגון יש שדה "המטה", אשר בתורו invokox "בניין" עם מידע על מונומנטים. זה משחרר מפל שלם של נתונים הקשורים אך לא תמיד ברורים ממבט ראשון.
  5. תחזוקה קלה: תוים דומים ממוזגים לסוגים נפוצים. זה מפחית את הצורך בתחזוקה כי, מלבד העיצוב המשותף שלהם בהרמוניה, אתה צריך לשמור על מספר קטן של תבניות - איזו הקלה!
  6. זה פרוייקט שיתופי: תהליך קבלת החלטות קולקטיבי חלחל לפרויקט, החל מצבעים של גבולות השולחן ועד הפרמטרים בכל תיבת דואר. זה מביא להרבה עורכים מעורבים ללא קשר לידע הטכני שלהם ב-acumen.
  7. מידע במבט אחד: קוראים מזדמנים מוצאים מידע מהיר יותר ב- infobox, והם רק צריכים לקרוא את הטקסט כולו אם הם רוצים ללמוד עוד על הנושא. זה עושה את החיים קלים יותר עבור הקוראים אשר מחפשים רק עובדה מסוימת או דמות.
  8. עולם חדש שלם: לא בחנו את מלוא הפוטנציאל של החידושים החדשים. הם פרוייקט משתנה, בדיוק כמו ויקיפדיה.

הנה דוגמה: w:ca:Charles Robert Darwin.